Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 54 cm és 5 kg 2 hónaposan...

54 cm és 5 kg 2 hónaposan sok? Túl táplálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szoptatom a babám és én nagyon dundinak látom, nagyon kis tokás. Igény szerint eszik...

Koraszülött volt, 2380 g és 44 cm-rel született.



ápr. 7. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Orvos, védőnő nem latta a gyereket az elmúlt 2 honap alatt, ugye?
ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

1, orvos, védőnő is tud bogarat ültetni a füledbe hogy túl sok, mikor nem...

Ha nem tudsz érdemben válaszolni ne tedd.


Anyatejes babáknál ha igény szerint eteted lehet az hogy gyorsan gyarapszik és idővel lelassul. Az én kislányomnál is így volt.

3.65-el született 54cmvel.

6.26-60 cm volt két hónaposan.

9.8-74 cm egy évesen.

ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Kerdezo, de most mit akarsz csinalni? Ugye nem akarod eheztetni? Sok vagy nem sok, ez van.


Baba, a babak hiznak, nonek, kis pufik lehetnek, ez teljesen termeszetes!

Egyebkent az en kisfiam is 5 kilo korul volt 2 honaposan, bar o hosszra picit nagyobb volt, de tokmindegy.


Nyugi.

ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
A második lányom 55 centivel és 4,5 kilóval született úgyhogy szerintem nem sok
ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Szoptatott babát nem lehet túletetni. Annyit eszik, amennyit igényel, és annyit hízik, amennyit hasznosít belőle. Majd lelassul a hízása.
ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Természetesen nem akarom éheztetni, de ez az igényszerinti etetés sokszor fejtörést okoz nekem.

A védőnő azt mondta, hogy szerinte azért olyan kis tömzsi, mert a hossza picike, kicsit a korához képest rövidebb, míg a súlya a korának megfelelő.

Pedig a párom égi meszelő, én alacsony vagyok, de tudom, hogy ez még ilyenkor nem mérvadó.

Az igényszerinti etetés nekem azért nehéz, mert ő nagyon sokszor enne. Cicin alszik el, ha kel akkor is eszik. Ha van egy 20 perc ébren eltóltött idő akkor 20 perc után megint sír, hogy nagyon éhes vagyis cicin akar elaludni, de akkor is benyel ugye rengetef tejcsit. Akkor ha felzaklatja magát is cicit követel, sajnos ha a hasa fáj akkor is, bár az már kezd javulni... nagyon sok masszázzsal.

Mert nekem abszolút nem 2-3 óránként eszik, hanem sokszor fél óránként, 1 óránként.. nagyon sok szor semmire nincs időm. Nehezek. a mindennapok, mert ha leteszem aludni, bármennyire is hulla fáradt van hogy 10-20 perc után felkel a hasfájására.

Ami után én masszírozom vagy 15 percen át, aztán cici a vége, mert azon tud elaludni újra.

ápr. 7. 21:18
 7/12 A kérdező kommentje:
És sokszor azt érzem én rontom el az igényszerinti etetéssel. :(
ápr. 7. 21:19
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Talán megnyugtató lesz amit írok.

1 hónapig tápszeres anyatejes volt, akkor 2-3 óránként evett, de már a vége felé inkább másfél -2 óránként.

Kb 3-4-5 hónapos koráig sokszor evett, cicin aludt aztán amikor megnyílt előtte a világ, elkezdett kúszni, tenni venni úgy ez csökkent. Kitartást, jól csinálod a leírásod alapján.

ápr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem rontottal el semmit, ez ilyen.

De elmulik, nem fog orokke cicin logni es neked is tobb idod lesz majd :)

ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Negyedik trimeszter... Olvass utána
ápr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!