Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom egyértelműen,...

Honnan tudom egyértelműen, hogy éhes-e?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nemtudom, szopizunk, ellöki magától, büfi aztán újra cici, fintorog, de beveszi és cicizik. Aztán megint büfi, közben elalszik. Nem adok neki cicit, de a cumit ha odaadom neki szinte csattog vele. A kezei a szájában, jár a keze-lába, nem sír csak sikongat, nyögdécsel. 4 hetes múlt a drága
2009. jan. 5. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Mostanában kicsit mások a szokások, de régen minden szoptatás után megmértük a babát, így tudtuk mennyit evett. Én nyugodt voltam, ha megette a megfelelő mennyiséget. Főleg mikor az ikreimet szoptattam. Most a 4. babámat várom, s most is fogok mérleget használni, mert akkor tudom, hogy pl. biztos, hogy nem lehet éhes, ha mondjuk szopizott 150g-ot.

Így az ikreket is tudtam 9 hónapig szoptatni.

2009. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Én is mértem onnan tudtam! Később mikor már megismertem mikor mit akar mondani akkor nem mértem tovább!
2009. jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nincs mérlegem, de szépen fejlődik. Igaziból csak nem szeretném túletetni.
2009. jan. 5. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejjel nem lehet túletetni a babát, ne félj.

Annyit szopizik, amennyi a pici pocijába fér. Aztán gyorsan megemészti, mert az anyatej gyorsabban felszívódik, mint tudjuk a tápszer.

Szoptasd csak igény szerint, azzal adod meg neki a lehető legjobb, legtökéletesebb életkezdést.

2009. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elottem szolonak igaza van. Szoptasd igeny szerint, az anyatejjel nem lehet tul etetni a picit, mert nagyon konnyu es gyorsan emesztodik. Ha elalszik a baba, akkor egyertelmu, hogy mar nem ker. Ha kiloki a szajabol a cicit, alforditva a buksijat, akkor sem ehes mar. Az en kisfiam is pont ennyi idos. Figyelj a jelzeseire. Az enyem ha ehes a kicsi kezevel kapkod, foleg a szaja ele. Okosak am a babak, mindig tudatjak, hogy mit szeretnenek, csak mi felnottek sajnos a beszeden tul mar nehezen latunk. Nincs olyan, hogy egy babanak az eloirt mennyiseget kellene megennie. Minden baba mas, mas utemben is fejlodik. Szoval ha a pici ker adj neki enni, ennyi a lenyege. Meglatod, meghalalja a sok szeretet es gondoskodast amit toled kapott.
2009. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a babától függ hogy mennyit eszik az én babám már az eleje óta kieszi mind a két cicit és megfelelő ütemben is fejlődik bár itthon soha nem mértem mert úgy is ő tudja hogy mennyi az elég és már 4 hetes kora óta végig alussza az éjszakát és nagyon nyugodt baba ellenben a sógórnőmnek ugyan annyi idős a kicsi mint az enyém és még a mai napig méri és ha nem ette meg az előírt mennyiséget ad neki tápszert a cici mellé. El is van hízva és nem is alszik éjszaka és a fiamhoz képest nagyon lusta baba.Ezért szerintem nem kell mérni mert a babák tudják mennyit kell eniük.

Egy négy hónapos baba anyukája

2009. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!