Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most eltettem a mérleget!...

Most eltettem a mérleget! Ugye egyételműen jelzi egy baba, ha éhes? Nincsenek némán szenvedő babák?

Figyelt kérdés
3 hónapos, és elegem lett a méricskélésből. Korábban adtam neki néha pótlást. Most akkor adnék, ha kér... rábízhatom? Úgy aggódom!
2011. szept. 6. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

Szia!


Hát 3 hónaposnál még ne hagyd abba a méricskélést, legalábbis a sejtelmed beigazolására. Gondolok itt arra, hogy pár alkalommal vezesd akár egy füzetbe is, hogy mennyit szopizik, és utána sír-e még tejcsiért?Ha tudod pl. hogy délben pl.80ml-t szopik, de 120 az "adagja," akkor könnyebb dönteni.

Tudom, tudom az anyatej fontossága, meg nem kell pótlás, de nehéz azt írni, hogy szoptasd csak, majd lesz elég tejed stb.

Én az elején írtam mennyiket szopik, pedig volt tejem. De akkor láttam, hogy termelődik-e több tejcsi, mennyi az "adag", stb.

Illetve amit még tudok javasolni, hogy ha a szopizások között termelődik tejed, vagy estére annyi, hogy érdemes leszívni, akkor nyilván jobb lenne azzal hozzápótolni.

2011. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekem van. Én sosem mértem őket. A védőnőnél mindig lemérték őket, nyugodt, kiegyensúlyozott kis husik voltak, így nem stresszeltem magam azzal, hogy hány grammot szoptak. Ha kevés lett volna szerintem, akkor se tudtam volna többet beléjük tölteni. Szerintem nyugodtan bízd rá az evést!
2011. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mármint, ha az én megítélésem szerint lett volna kevés, amit megettek. :)

Egyébként, amikor kevés lett nekik a tejem, akkor jeleztek. De addigra már tudtunk hozzátáplálni.

2011. szept. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nyugodtan rábízhatod, semmi baj nem lesz.

A mérleget is nyugodtan tedd el, a magad megnyugtatására vedd elő hetente egyszer, és mérd meg, hogy gyarapodott-e, de felesleges minden evés után méricskélni, főleg, hogy ez egyáltalán nem nyugtatna meg, inkább kiakadnál, ha nem evett millire annyit, amennyit szerinted kellene! ÍGy nem is értek egyet az első válaszolóval, mert nincs olyan, hogy 120 az adagja, egy gyerek annyit eszik, amennyire éhes. Mi felnőttek sem eszünk mindig ugyanannyit!


Nyugi, nem lesz semmi baj!

2011. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 4 hétig méricskéltem, jegyzeteltem, mikor evett, mennyit evett, stb... Aztán meguntam és eltettem a mérleget. A gyerekem jelzi, ha éhes, és azt is, ha eleget evett. Havi egyszer mérik a védőben, minden oké vele, a mérleg meg megy a teszvesz-re.
2011. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is három hós a babám, de én mérleg függő vagyok.

EGyszerűen akarom tudni, hogy mennyit evett. Nem azért, mert nem gyarapodik eléggé, mert eléggé jó húsban van, 7 kiló a drágám!:)

Hanem azért, mert segít abban, hogy tudjam, hogy mikor lesz éhes legközelebb. Mert ha a szokásos adaját, 120 milit megeszi, akkor 3 óránként kér újra. De ha kevesebbet eszik, csak 80-at, akkor már két óra múlva éhes. És ezt kell tudnom, mert ha el akarok menni bevásárolni, ügyet intézni, szeretem tudni, hogy 2, vagy 3 órám van, hogy mennyire kell haza sietni.

2011. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne MÉREGESS!!!


Ha eg baba éhes, akkro egyértelmúen jelzi, hogy az és nem kell neki pótlás.

a mérleg csak arra jó, hogy felelsleges problámákat okozzon.


2,5 éve szoptatok és soha nem mértem, hogy mennyit evett


heti 1x megmértem a gyereket és kész

2011. szept. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne méregess! Hagyd ott a mérleget, ahova eltetted!

A te babád, meg fogod érteni a jelzéseit, ne parázz.

Tökmindegy, h 80-at eszik, pedig a könyv szerint 90-t kellene, akkor mi van? Ennyit kívánt, nem annyit, amennyit egy könyvbe valaki beleírt.

Hetente-kéthetente bőven elég mérni. Mi úgy csináltuk, h egy séta alkalmával beugrottunk méretkezni a védőnőhöz, amikor volt kedvünk.

A naponta, vagy hetente megevett kaja mennyisége jobban választ ad, int külön-külön minden egyes evésé.

Hiszen a felnőtt is ebédre lehet, h többet kíván, mint az előí

2011. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, előző vagyok, ha a fiam megengedi, akkor befejezem....

Szóval, .........előírt, és majd vacsira kíván kevesebbet.

Jó anyuka vagy, nem kell aggódni, ha jókedvű, mosolygós a babát, van elég pisi-kaki, akkor nincs baj.

2011. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!