Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejéssel kapcsolatban szeretné...

Fejéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni! Babám nem szopik, csak fejek és egyre kevesebb a tejem! Akik csak fejnek hogyan tartják fent a kellő mennyiséget?

Figyelt kérdés
Kisfiam már 3 hónapos, egyáltalán nem szopizott az elejétől fogva, így 2 hét szenvedés után már csak fejtem. Tejem sosem volt elég mindig ki kellett egészítenem. 2 hónapos korában kb. 560ml volt egy nap. Beteg lettem,és utána csak 300-200 ml volt, majd egyre kevesebb. Mostmár csak napi 100ml jön le. More Milk, Urtica U., Laktoherb, mindent próbáltam, napi 5x fejek, és úgy alakul hogy reggel 50ml. utána alig jön le 20ml/fejés. És mindig a 7/5/3/1 perces fejést csinálom. Hogyan tudnám visszahozni a mennyiséget? Napi 750ml kellene....
2010. okt. 27. 12:12
 1/6 anonim válasza:
Bár én szoptatok, de a minél gyakoribb mellretétel több tejet eredményez, gondolom ugyanígy van ez a fejéssel is. Próbálj meg 1-2 óránként fejni, és sok-sok folyadékot inni. Én a helyedben éjszaka is fejnék, tudom fárasztó felébredni, de biztos eredményt hozna. Nekem a rostos baracklétől rengeted tejem van. Sok sikert! (egy két gyerekes anyuka)
2010. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mivel fejsz én a kézzel való fejés híve vagyok. Leírom, hogy nekem mi vált be.

2-3 óránként fejtem és mindig csak az egyik mellemet, olajos kézzel( jól csússzon), kb 20 percig folyamatosan mind a 4 irányból szép lassú mozdulatokkal, fentről lefelé. Fontos, hogy nyugodt legyél és teljesen oda tudj koncentrálni. Éjszaka nem fontos de ha tudsz 7-8 óra alatt fejj egyszer legalább.

Sok sikert és kitartást kívánok, amíg tudod fejd le azt a keveset is ami van. szerintem sikerülni fog a szaporítás, ha kellő képpen elszánt vagy.

Meli

2010. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanígy jártunk, mint Ti. Én kézi mellszívót használok, Philips Aventet, szilikon párna nálül, úgy éreztem, akkor jobban rátapad. Rengeteg tojáslevest eszem, illetve napi 4-5-6 liter folyadékot iszom. És ha van időm másfél-2 óránként fejek.

Nem tudom, adtam-e esetleg ötletet, de szerintem ennél többet nem nagyon tudsz (tudunk)tenni:(

Nálunk fele-fele még a tej-tápszer aránya, de lassan nem tudom tartani a versenyt.

15 hetes kislány anyuja:)

2010. okt. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, megpróbálok akkor minél több folyadékot inni, mert eddig napi 2-3 liter volt ami ittam, és még ennél is gyakrabban fejni, remélem beválik!
2010. okt. 28. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:
én is fejek,3 hós a babám.mikor kezdtem max 150 mili jott két mellből,ma már 150 jön egyből.napi 4x fejtem,mellenként 20-30percet.próbáltam sokat inni,more milk,minden.semmit nem hasznàlt.igazából 10perc után már nem jön tej,de így ösztönzöm a mellem a tej mennyiségének növelésére.nekem ez jött be.ja napi 3x iszom maci kávét,nem tudom szàmít. e.szóval sztem nem nehéz növelni,tényleg csak ennyi. mondom ezt úgy,h az elsö babámnàl minden csodaszer ellenère elment a tejem,bàr fejtem volna!ne add fel,sokaig kell fejni 1xrre és kész.egyébkènt medela kézi mellszívóm van.sok sikert!!!
2010. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Kisfiam 6 hetes koráig probálkoztunk a szopizással de nem nagyon ment.Azóta csak fejem a tejet,lassan 5 hónapos a babám.Az elején napi 5x-6x fejtem úgy,hogy éjjel is.Miután kisfiam átalutta az éjszakát megprobáltam, kiváltani az éjszakai fejést sikerült is úgy hogy este késön fejek.Most napi 3x fejek reggel 8 körül délután 3 körül és az esti 10 óra körül.Van amikor nekem is kevesebb van de igazábol megmondani nemtudom miért.Egy biztos rengeteg folyadékot iszom,kb 3 liter mentes ásványvizet napi 3x tejserkentő teát +gyümölcslevet(baracklé,multivitamin).Rngeteg folyadékot kell inni!

De szerintem tuti dollgot tippet senk nem tud mondani neked mivel mindannyian mások vagyunk.De hátha igy tudtam segíteni valamit.

2010. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!