Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy van ez a szoptatás?

Hogy van ez a szoptatás?

Figyelt kérdés

Első baba, elég távol áll a dolog, részletes szájba rágós segítség kellene.

Szóval pl a kórházi listában fel van írva hogy vigyek/legyen kézi mellszívó. Ehhez kell gondolom egy cumisüveg is, igaz?

De ezzel ellentétben azt is olvasom, aki szoptat, az ne használjon cumisüveget. Most akkor kell kézi mellszívó és cumisüveg vagy nem kell?


Ha kell, akkor hányat szerezzek be?

Akkor most lehet szoptatni is meg üvegbe is fejni és abból is etetni vagy most akkor hogy van ez?


ápr. 21. 09:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Általában szülés után nem indul be azonnal a tejtermelés, és hiába szoptatod, éhes maradhat. A mellszívó azért kell, hogy ha pl. akkor van tejed, amikor a babád alszik, ne vesszen kárba. Igen, azt cumisüvegbe kell lefejni. Minél többször szopik, vagy fejed le a tejet, annál hamarabb beindul a tejtermelés. Aztán ha hazamentek és van már elég tejed, nem marad éhes, akkor elég csak akkor fejni, ha pluszban is van és a babád már jól lakott. Ha nincs kiürülve a melled, be is gyulladhatnak a mirigyek és az nagyon fájdalmas, szoptatni sem tudod majd. Szerintem vigyél 2 cumisüveget magaddal. Én amúgy az elektromos mellszívót hatékonyabbnak tartom és gyorsabb is, de amilyet te szeretnél, olyat szerzel be.
ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, melyik kórházról van szó, de nálunk adtak, nem kellett vinni.

Nálam pl. az volt, hogy amíg csak az előtej volt, még nem indult be a tejbelövellés, ráadásul sárgaság miatt a babám is folyton belealudt a szopiba, 20 perc egyik mell, 20 perc másik mell próbálkozás után vinnem kellett a csecsemő osztályra, ott megmérték (előtte is), és ha szinte semmit nem evett, pótlást adtak neki, általában azt, amit előző alkalommal lefejtem. Amíg svéd itatópohárból odaadták neki a pótlást, addig nekem fejnem kellett az ottani elektromos mellszívóval, 15 perc egyik mell + 15 perc másik mell. És ez 2-3 óránként. Otthon is ezt kellett folytatnom, hogy szopi+pótlás+fejés, ami szörnyű volt, mert mire végeztünk kb. indult elölről minden. Kész megváltás volt, amikor beállt a kereslet-kínálat és nem kellett többet fejnem. Addig viszont nagyon jól jöhet otthonra is egy elektromos mellszívó. A pótlást van, aki svéd itatóval vagy fecskendővel adja (elvileg ezek a cumizavar ellen jók), de mivel az én babámat kb alvás közben kellett etetnem, ezek nem jöttek be, maradt a cumi, de szerencsére nem lett cumizavaros, most már 5 hónapja csak szopizik.

ápr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak cumisüvegből lehet neki adni. Kiskanál vagy svéd itatópohár.

A többit leírták előttem.

ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sima kis kávéspohárból itattam mindhármat. Lassan kell dönteni és a baba szépen kortyolgat.
ápr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem cumizavaros lett a babám, kb másfél hónaposan. Hogy őszintén megmondjam, nem annyira bántam, mert nekem nagyon kényelmetlen, nehéz volt sokszor a szoptatás, viszont ettől nem váltottam tapszerre automatikusan. Fejek neki, pont ma töltötte a 6 hónapot, és még van tejem, igaz, már sok minden mást is eszik+tápszer, de van még napi több deci tej. Ez az út is létezik. Ami neked kényelmes, de igen, ha cumisuveggel eteted, fennáll a cumizavar veszélye, ha te ettől félsz, vannak más alternatívák is a pótlásra, ahogy írták már előttem. :)
ápr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
En vittem mellszivot, amig a babam aludt folyamatosan fejtem. Aztan amikor hazaertunk egy par zacskonyit is fejtem fagyasztani, meg ha epp tobbet aludt egyben jol jott, hogy ne csomosodjon a mellem.
ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%
Nálunk is kellett vinni. 1 cumisüvegem volt hozzá amibe fejtem bele amit aztán bekellett adni a csecsemőosztályra egy általuk adott üvegbe átöntve, azt adták éjszakára a gyereknek. Hozzánk csak szoptatáskor hozták ki a gyereket. 3 óránként 1 órát volt velünk.
ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

Felejts el a kezi mellszivot max otthonra vegyel egyet hogy legyen. Ha tudsz, berelj elektromos mellszivot.


A lenyeg hogy szülés utan mihamarabb mellre legyen teve a baba. A szoptatasra beindul a tejtermeles, de nem azonnal.

Eloszor egy suru allagu elotej lesz amiből egy pár csepp is elég a babanak. Eleinte sokat fog mellen lenni lehet sűrűbben mint a 2 óra amit altalanositanak. Ez a folyamatos szopo reflex az ami üzen az agynak hogy tejet kell termelni. Az igazi tejtermeles viszont néha 3-5 napba is beletelik mire beindul.

Ha valami oknál fogva nem tud szopizni a baba (nyelvfek letapadas stb) akkor kell a mellszivo hogy mesterségesen indítsd be a tejterméket.

Ez egy kereset kínálat folyamat. Minél többet fejsz, annál több tejed lesz. A kézi mellszivo nekem semmit nem segített max ha kemény volt a mell és téli egy-egy etetés vagy hosszabb alvás után, azt használtam hogy "konnyitsek" magamon. Főleg mivel az eb babám 1 oldalból jól lakott, így a másik tele volt és ha 2 órát vártam volna a következő etetesig, akkor fájt volna.

Nekem a szoptatási tanácsadó azt mondta hogy kezded a szoptatast az egyik mellből majd bufiztetsz aztán a másikból megkinalod, az a "desszert" . Eleinte sokat fog szopni lehet órákig rajtad lenne ez is teljesen normális.

Ha véletlenül a szoptatás nem megy valami oknál fogva, akkor sokan fejnek és cumisuvegbol adják oda. Ekkor is törekedni kell hogy 2 óránként fejjel ha lehet dupla elektromos mellszivoval.

Egy kis tej-biztonsag, amit nekünk mondtak:

Szobahomersekleten 4 órán keresztül jó, hűtőben 4 napig fagyon 6-12 hónapig all el a tej.

Cumisüveget és cumit nem ajánlják bevezetni 6 hét előtt mert cumizavart okozhat. (Ami valójában nem cumi zavar hanem a cumisuveg folyasat illető preferencia)

Ami még fontos a helyes szoptatás. Fontos hogy a baba ne csak a mellbimbót kapja be hanem az udvarból is. Úgy kell elkepzelni mint amikor megfogod a hamburgert kicsit osszenyomod és beteszed a szájába. Ha szoptatni szeretnél, akkor nézz utána szoptatási tanácsadó videoknak (angol nyelvű ami nekem nagyon hasznos volt az USA-ból ha beszélsz/értesz angolul) mell ápoló krém az elején esetleg bimbó védő. (Nekem például lapos volt a mellbimbom és a bimbovedo segített nagyobb felületet adni a babanak hogy helyesen bevegye a szájába.

Eleinte 20-45 percig is szopizhat majd ahogy növekszik és megtanulja, 5-15 perc alatt tud enni. Az enyém pl 7 perc alatt 200ml képes enni amikor szoptatási tanácsadásra mentem és leverték.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban.

ápr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem kb életet mentett a mellszívó a kórházban. Éjszaka indult be a tejtermelés, de inkább berobbanásnak hívnám. Arra ébredtem, hogy a melleim fájnak, óriásiak és kőkemények. Tényleg nagyon fájt. Mellszívóval tudtam segíteni magamon. A gyerek nem tudott annyi tejet kiszívni, hogy elmúljon a feszülés és a fájdalom. Hát fejtem. Így megúsztam a mellgyulladást.
ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Szoptatàskor ráébredsz, hogy a szülés tulajdonképpen bakfitty volt. Már csak azért is, mert ahány ember szól hozzá a témához, annyiféle véleményt fogsz kapni. A kórházak sem ugyanúgy kezelik a kérdést. Van ahol mérik szoptatás előtt-után a babát, és azonnal pótolnak, és van ahol stikában kell becsempészni a tápszert, mert annyira szoptatásnácik...izé szoptatásbarátok, hogy a négy napja üvöltő és kiszáradó babának sem adnak pótlást.

Az lll.hu elég jó tájékozódási forrás. Ha szoptatni szeretnél, akkor a harmadik nap környékén tápszeres lesz a babád. Ha szoptatni akarsz, akkor úgy érdemes készülni, hogy az első 6-8 hétben semmi mást nem fogsz csinálni, csak szoptatsz. Ez most túlzásnak hangzik, de nem az. Semmit nem fogsz tudni csinálni, mert a baba folyton cicin akar majd lenni. És ez így van jól, így állítja be magának a tejtermelődést. Csak neked idegtépő, ha közben arra gondolsz, hogy főzni, mosni, takarítani kéne. Szervezz magadnak segítséget.

A kórházi napokra: minél többet tedd mellre a babát. Ne engedd, hogy elvigyék tőled. (Ha esetleg ragaszkodnak hozzá, akkor mondd meg, hogy ez esetben távoztok.)

Szoptatás közben érezhetsz alhasi görcsöket. Kb.mintha megint vajúdnál. Ettől ne ijedj meg, csak a méhed húzódik vissza.

A többit leírták előttem.

ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!