Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja a babának szoptatás...

Lehet baja a babának szoptatásnál ha romlott volt az étel,amit ettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hónapos a kisfiam és anyatejjel táplálkozik. A kérdésem az lenne,hogy a hűtőben tároltam a melegszendvics krémet,amit 2 nap múlva el kellett volna fogyasztani. 1 hete van meg,de az illatán nem éreztem semmi rosszat és az íze is rendben van (talán kissé savanykásabb,de nem vagyok benne biztos. Lehet csak beképzelem,mert ,a tudat,hogy el kellett volna fogyasztani már)


Abból lehet baja a kisbabámnak ha esetleg már nem jó? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm



febr. 21. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Semmi. Maximum neked egy gyomorrontás, de azt inkább ne kockáztasd (hamár megetted mindegy, de ha nem inkább dobd ki). A tejen kevés kórokozó megy át, neked lehet bajod abból, ha megy tőle a hasad vagy hánysz, mert könnyebb szoptatás alatt kiszáradni, mert a tejtermelés is sok folyadékot igényel.
febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lejárati dátum azt jelenti, hogy addig vállalnak garanciát, hogy biztosan jó az étel. Lehet, hogy 1 hét múlva is jó. Ha szagra, ízre rendben volt, nem hinném, hogy nagy baj lenne. Ha romlott egy étel, az egyértelmű, akkor nem etted volna meg gondolom.

Mindazonáltal legközelebb ne kockáztass, nem csak a baba, hanem a saját magad egészsége érdekében. Nem valószínű, hogy bajotok lesz ebből, de legközelebb inkább ne. Jobb félni, mint megijedni.

febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ! Mennyire romlott, vagy csak lejárt szavatosságú? Elsődlegesen neked lehet gyomor rontásod. Viszont a lejárt szavatosságú vagy romlott ételek ugyan úgy felszívódnak beleiden. Illetve az anya tejbe is bele kerülhet. Egyszer - egyszer illetve egyszeri alkalomtól még nem lesz baja a babádnak. De hosszab távon a baba fejlődésére is khathat. Épp ezért légy ovatos és ne egyél romott ételt vagy italt. Illetve ameddig szoptatsz kerüld a lejárt szavatosságú ételeket és italokat is.
febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha szalmonellás lesz, akkor úgy tudom, hogy az átadható anyatejjel. De az háztartáson belül úgyis nagyon terjed. És különben sem valószínű egy szendvicskrémnél. Én nem aggódnék rajta, megenném, ha szoptatok, ha nem. Terhesen mondjuk nem.
febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
febr. 21. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!