Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Még nincs tejem (vagy csak...

Még nincs tejem (vagy csak alig). Lehet még? 5 napja volt császármetszésem.

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Fő a nyugalom. Nekem másfél héttel a császár után volt rendes tejem!! Ne aggódj!
2009. jan. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi, újra reményt adtál! totál kikészít, h szeretném etetni de nem tudom :( tudom, h a tápszerrel sincs gond, csk annyira nem így szerettem volna :(
2009. jan. 7. 13:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Nyugi!


Tedd 2 óránként cicire és közvetenül szoptatás után fejjél. Nem baj ha csak pár csepp jön, anyival is több fog termelődni legközelebb.


Nekem is később indult be a tejem a császár miatt, de végül még másnak is tudtam tejet adni, annyira sok lett.


A legnehezebb kibírni ilyenkor, hogy ne tápizd őt egyenlőre :(

2009. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: engem is mindenki paráztatott, h nem hízik, mérlegeltem folyamatosan, az még jobban felidegesített, aztán sokat pihentem, amikor a babám aludt, én is aludtam. Most 6 hónapos és még mindig szopizik! Ne hallgass senkire, csak pozitívan gondolkozz! Igyál szoptatós teát: laktoherbet pl
2009. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak! Nehéz, de bírd ki, hogy nem adsz neki mást! Tedd mellre akár félóránként, ha éhes, ilyen pici baba úgysem tud néhány csöppnél többet enni egyszerre. A szopi viszont stimulálja a tejtermelődést.

Az újszülött gyomra akkora, mint egy cseresznye. Egy kisebbfajta evőkanálnyi tej fér bele egyszerre, ezért nem lehet túl kevés a tejed! Viszont az anyatejet hihetetlenül gyorsan emészti, nem egészen egy óra alatt. Ily módon nem csoda, ha hamar éhes lesz. Szopiztass igény szerint, hamarosan teljesen jól be fog állni a kínálat és a kereslet.

2009. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kórházban a csecsemősök azt mondták, h tegyem mellre, aztán egy kis tápszer, most így csinálom kb 3 óránként - nagyjából ennyit is alszik evések között. Etetés után még fejem is a mellem, de ma épp annyit tudok lefejni, mint tegnap reggel, ami tényleg kiakasztott:( és persze olyan türelmetlen vagyok már!!!!!!!!!!! gondolom, ettől még nehezebben indul...
2009. jan. 7. 13:57
 7/13 anonim ***** válasza:

Amit a kórházban a csecsemősök mondanak, azt szépen el kell felejteni. Nem is értem, hogyan lehetnek csecsemősök, védőnők olyan rettenetesen buták, mint amilyenek a legtöbben. Mondjuk ez még a múlt rendszeri csökevény, amikor az volt a cél, hogy az anyák ne szoptassanak... Mindegy, ez másik történet.

Azt tudtad, hogy bármilyen ügyesen fejsz is, a baba sokkal jobban szopizik? Tehát ha te egy mellből ki tudsz fejni 10-et, akkor abból a baba legalább 20-at szopizik ki, de lehet, hogy még többet. Szóval ne izgulj, csak szoptass! Lehet, hogy pár napig, egy-két hétig úgy érzed majd, éjjel-nappal csak szoptatsz, de hidd el, megéri!!! Nagyon szépen be fog állni a tejtermelésed és többet nem is lesz vele baj. De ha nagyon hozzászokik, hogy cumisüvegből eszik tápszert, az a szopi rovására megy! Nem csak a tejtermelés mennyisége miatt, hanem azét is, mert még a legjobb cumisüveg is ellustítja a babát, romlik a szopásának hatékonysága.

2009. jan. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit: ilyen pici babánál még sok a 3 óra kihagyás! Tedd mellre gyakrabban! Azért alszik ennyit, mert tápszert kap, pedig neki óránként cicizni kellene.
2009. jan. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bizony így van, ahogy az előző válaszoló írta! Már párszor leírtam itt, hogy én csontra lefejt ciciből etettem egyszer a babám és 100-120 körül evett .)


Szoptass mindig mintkét ciciből!

2009. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia!nekem is kevés a tejem és szopi után kap tápszert így jóllakik,én 3 hete szültem császárral,de inkább már alig van tejem,mint a kórházban volt.
2009. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!