Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincs elég tejem mit csináljak?

Nincs elég tejem mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most lesz 2 hetes a babám és az első hétben(még a kórházban) volt tejem mert folyt mindenhonnan, de most a 2 mellemből nagy nehezen ha fél deciliter ha kijön.Azért fejem mert nem fogadja el a cicit,gondolom azért mert nem elég neki mert pár perc után ordít. Amúgy is elég nehezen jön ki belőle valami is mert olyan kicsi a mellbimbóm hogy nem nagyon tudja bekapni így ezt a mellbimbó védőt használtam az elején , de most még azt is kilöki.mÁR 1 hete tápszert kap. Érdemes lefejni azt a kicsi tejet is és oda adni neki vagy dobjam ki? Ha oda adhatom neki akkor hogyan kell tárolni és meddig jó? segítsetek
2011. okt. 22. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Így a leírásod alapján technikai problémák lehetnek a szopival, és azért nem megy.

Még nagyon pici a babád, ha szakszerű segítséged van, visszafordítható a folyamat. Persze ha Te is szeretnéd! Mivel tápszeres pótlást adsz, ezért értelem szerűen csökken a tejed mennyisége, mert a baba nem tölt semmi időt a cicin.


Keress fel egy szoptatási tanácsadót a [link] oldalról, és szükség esetén még személyes találkozásra is van lehetőség velük.


Egyébként a lefejt tejet is érdemes odaadni, persze, minden cseppje kincs a babád számára. Tárolni hűtőben lehet, 1-2 napig, vagy fagyasztva fél évig. Kiengedni/melegíteni mikroban tilos, meleg vízbe állítva lehet.


Ne add fel a szoptatást, mert ha átlendültök a kezdeti nehézségen, akkor úgy a legegyszerűbb és legjobb a baba táplálása.


Én ismerek olyan anyukát, akinek az 5. hétre sikerült összehangolódni a babával, és megtanulni a szopizást.


Hajrá Nektek is!

2011. okt. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha nagyon akarod anyatejcivel etetni, akkor fejd le géppel.

Minden 3-órában nappal, éjjel is egyszer kétszer. Biztos beindul. Nekem a 3. héten indult be, addig csak kinlódtunk, kapott tápot is, de ráálltam, és láttam, ahogy beindul, és szépen 5 hónapig csak azt kapta. Fejés előtt meleggel borogasd, amikor érzed, hogy beindul, jön a fájás, ha van lehetőséged, akkor áll neki gyorsan és csináld. Egyszer az egyikből, ha kijött a nagyja (lehet látni) akkor csere, majd ha az is kész, akkor vissza néhány csere, mert akkor még jön, de aztán abba lehet hagyni.

Biztos beindul, ha volt tejed, és legtöbbünknek nincs, csak a gyerek nem elég erősen szív, vagy ügyetlenkedik, ezzel egy anya nem tud mit tenni. Nekem azt mondták jól csináljuk, csak a gyerek lusti ezért váltottam a fejésre, amit szerettem abból a szempontból, hogy tudtam pontosan mindig, hogy mennyit evett, mikor lehet számítani a következő etetésre. A rossz része, hogy időigényes, mert fejni kell, etetni kell, üvegezni kell, mosogatni.

Egyébként pedig a táppal sincs semmi gond, ha azt adod, azért van.

Lehet kapni dolgokat amiben le lehet fagyasztani is, direkt erre való. Hűtőben is aznap még másnap is jó, neki adhatod. A melegítéssel vigyázz, meleg vizes edénybe állítsd a tejcis üveget így melegítsd, ne mikroban. Mikor elvesz az értelméből is állítólag, és megsütheti, ha nincs keverve jól. Minden esetben keverd meg jól, de ne habosra rázd !

2011. okt. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Rosszul írtam, legtöbbünknek van tejünk, nem függ a cicóka méretétől !!!!!

Ügyeskedj, tarts ki !

2011. okt. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Állítólag van akinek alapból van teje, van akinek nincs.


Igyál tejfakasztó teakeveréket, köménymagos teát, és nagyon sok folyadékot, vizet. NA meg légy nyugodt, mert a stressz is akadályozza a tejtermelődést. Én mindezeket ittam, de így is csak 3 hónapig sikerült a szoptatás, és még akkor is pótolni kellett táppal. Meg már nem is kellett neki a cici, könnyebb volt a cumisüvegből ennie a babának.

Unokatesóm nem ivott semmiféle teákat, a táplálkozásra sem figyelt mégis volt teje 2 ÉVIG!

Szóval egyén függő.

De te tedd meg amit csak megtehetsz, mert az anyatej a legjobb a picinek.


Én úgy csináltam a lefejt tejjel, elővettem a hűtőből, meleg vízbe állítottam a cumisüveget, mikor jó volt a hőfok, megette a baba, és kipótoltam annyi ml táppal, amennyi még hiányzott a korának megfelelő adag kajához.

Mikrózni tényleg tilos, én nem fagyasztottam, sajnos nem volt mit. :(

A már felmelegített anyatejet, ha esetleg megmarad, már ne add a picinek.

Egy tipp, a tápszert ne cumisüvegből add, hanem van a Panadol sziruphoz adagoló kis cső, és akkor te juttatod a szájába, nem szokik rá, hogy könnyen jön a cumisüvegből, mert akkor nem is kell neki a cici. Ez persze akkor jó,ha elfogadja a cicit. Nekem ezt egy 4 gyerekes anyuka mondta, csak nekem már a baba, ekkorra nem volt hajlandó bekapni a cicit. De aki ezt mesélte, annak bevált. Ikreket így tudott szoptatni.

Így hirtelen ennyi, remélem tudtam segíteni, és neked összejön a dolog. Sok sikert, sok tejet! :)

2011. okt. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ebből még akármi lehet, a gyakori fejés is segíthet, de a legjobb, ha a baba próbálkozik minél gyakrabban. Mondom ezt úgy, hogy nálunk már semmi se vált be, és a cumisüveg meg a táp lett a legjobb barátom nekem is meg a bébinek is. Nekem is kicsi a mellbimbóm, és ehhez még jött egy lusta bébi, meg egy nem túl nyugis környezet eleinte, ami így együtt nyilván nem használt minden csodabogyó meg tea ellenére sem. Amúgy szerintem is leginkább adottság kérdése, amin vajmi keveset változtat, hogy vért izzadva sikerül kicsit fellendíteni a termelődést, míg másoknál meg ömlik a tejcsi minden körülmények között. De mondom, így még korai lenne feladni!
2011. okt. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült mindent elkövetned, amivel elapaszthatod a tejet és amivel a baba kedvét elveheted a szopitól. De semmi gond, kell ugyan némi kitartás, de ha szoptatni akarsz, még simán fogsz tudni!

Először is felejtsd el a bimbóvédőt, felejtsd el a cumisüveget és semmi mást ne csinálj, csak pár napig ha csak megnyikkan a kicsi, szoptasd meg! Ő is meg fogja tanulni a technikát és neked is pár nap alatt visszajön a tej.

A [link] oldalt én is ajánlom, ott szakszerű segítséget kapsz!

2011. okt. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy már nem fogadja el a cicit.
2011. okt. 23. 11:15
 8/14 xStefix ***** válasza:

Akkor először ezt olvasd el:

[link]

[link]

És ne felejtsd el: rajtad múlik, hogy már most befejezed-e a szoptatást vagy sem! Visza lehet még állni a szopira, ha elég kitartó vagy és segítesz a babádnak, de ehhez sok erő kell! Le kell győznöd a csábítást, hogy feladd, mert nehéz; enélkül nem megy.

2011. okt. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért vannak egyesek annyira a bimbóvédő ellen. Higgyétek el, igenis van az a kicsi mellbimbó, amivel nem tud a baba rendesen szopizni! Az enyém is olyan például. Beindult a tejem, de nem tudta a babám "elkapni". Fejtem, cumiból adtam. A védőnő tanácsolta a bimbóvédőt, így megy könnyedén neki is! Ha nem lenne ez a kis segédeszköz, egyáltalán nem tudott volna szopizni...
2011. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A bimbóvédő irtó pici százalékban segít az anyukáknak, és óriási százalékban inkább kárt okoz.

Nektek szerencsétek van vele!

Viszont ajánlani pont emiatt nem szokta senki. Sok mamánál csökkenti a tejmennyiséget, a baba nem tud olyan intenzíven szopizni, mint anélkül.


Amúgy Nektek nem volt veszíteni valótok, mert amúgy is cumisüvegezett már (a kettő hasonlít egymásra)

2011. okt. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!