Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha nem fogadja el...

Mit tegyek, ha nem fogadja el az egyik mellem?

Figyelt kérdés

Kisbabám 3 hónapos múlt. Már az elején is voltak néha gondok az egyik mellemből való szoptatással, de ez egy ideig megszűnt. Most ismét elutasítja azt a mellemet és nem tudom mi tévő legyek... érdemes megmutatni orvosnak, hátha valami bajom van? Csomót nem tapintottam benne. Egyetlen különbség a két mellem között az az, hogy kicsit más a mellbimbóm, ez a terhességkor alakult így.

Hallottatok már ilyenről?


2009. jan. 8. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm fél évig szoptatott így. Szó szerint elhitette a gyerekkel, hogy az a másik melle: nem a szokásos módon tette mellre, hanem a hónaljához tette a gyereket, párnával kitámaszottta, és a baba így szopott, mintha a "kedvenc" mellből szopott volna. Sem azelőtt sem azóta ilyet nem hallottam, de neki ez a módszer bevált. Egyedi és ötletes megoldás azt hiszem, érdemes kipróbálnod.
2009. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ki fogom próbálni!
2009. jan. 8. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom,ahogy előttem írták,az én kislányom sem fogadja el a jobb mellemet születése óta,de így eszik belőle:)
2009. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szió! Első babám, a kisfiam nekem sem fogadta el a bal mellem, fél évig fejtem, aztán elapadt. A másikból még 2 évig szopott:-) Most kislányom született egy hete, ő mindkét mellemmből ugyanúgy szopik. Úgyhogy hidd el, semmi bajod, az egyik baba ilyen, a másik olyan:-) Az előttem szólók jó tippet adtak, de nálunk nem vált be, elapadt az a cicim.
2009. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az én babám is hasonló korú, már velünk is megtörtént ez, hónaljtartásba evett, ill. félálomban, vagy alvás közben simán megette a nem szimpatikus cicit is. Azért arra figyelj, hogy akkor is csinálnak ilyet a babák, ha fáj az a fülük, amelyik oldalra fordulni kellene neki. Ezt te is le tudod ellenörizni, úgy, hogy gyengéden megnyomod a fülecskéje mellett, ott középen a kis bütyök elött. Ha elkapja a fejét, vagy elkezd sírni, akkor fáj a fülecskéje. De lehet, hogy csak abból a ciciböl nehezebben megy, vagy kevesebb van benne, ha kitartó vagy megoldódik.
2009. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is folyton visszatér a sztrájk a jobb mellem ellen :) Ilyenkor hónaljtartással verem át őt, észre sem veszi, azt hiszi, hogy a bal cicimen van :D
2009. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!