Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezhet olyan, hogy nem...

Létezhet olyan, hogy nem fogadja el a mellem? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Lassan egy hónapos lesz a babám és még mindig nem szopizik. már mindent kipróbáltam. Váltott pózok, picit később kínáltam, hogy hátha éhesebb és rákap. Elő fejtem neki, hogy érezze az ízt ha mellre teszem. de semmi.Teljesen el vagyok keseredve.Most meg még mellgyulladásom is van. Lassan az ötödik napja kínlódom vele. A jobb mellem olyan mint a beton és az egyik oldalon teljesen ki van vörösödve. Már lassan pikkelyem nő a sok meleg vizes áztatástól, borogatástól, de csak nem enyhül a fájdalom.A párom besegít a masszírozásban az ő keze erősebb de sajnos így sem lett eredmény.Tudom, hogy a kisbabám lenne a gyógyír, de ő eltolja a mellem magától, és szinte hisztirohamot kap 10 perc próbálkozás után.A mellbimbóm is kegyetlenül fáj mert csak azt kapja be, talán ha egyszer-kétszer cuppant rá normálisan. Szoptatáskor jól teszem mellre mert még a dokinéninknek is megmutattam, hogy hátha ott a hiba, de nem. Így fejni szoktam. Amúgy rendesen eszik, még most van tejem, bár a begyulladt mellemből csak nagy sokára tudok lefejni max40-50ml. Ő meg már 80-90-et eszik egy evésre.Járt már így valaki? A kórházban se nagyon cicizett, ott cumisüveget kapott.
2010. ápr. 12. 12:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Barátnőm járt így a fiával. Teje volt bőven, minden praktikát bevetett, de semmi nem vált be. Maradt a cumisüveg, nemsokára rá pedig a tápszer, mert elapadt a teje.
2010. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia

Próbálkozz hátha egyszer talán....Addig meg fejjed és cumiból adjad neki,ha az kevés lesz akkor jön a pótlás. Mást nem tudsz tenni. Én lányom fokozatosan szokott le a ciciről 7 hónaposan már este se volt hajlandó szopizni és mindig egy hatalmas harapással jelezte (8 foga volt),tuti az ízével volt baja mert még üvegből se volt hajlandó elfogadni.Igaz nála ez már nem volt vészes mert nem volt már olyan pici.

2010. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát le vagyok törve rendesen :( A gyulladt mellem most is ég mint a fáklya, de azért próbálkozom.Hamarosan etetés, hátha lesz valami eredmény.

Este megyek dokihoz mert már nem nagyon merem húzni halasztani a dolgot.

Sajnálom a barátnődet, átérzem a helyzetét. Azért próbálkozom én is minden praktikával, hogy anyatejet kaphasson amíg csak lehet.Nekem is kisfiam van lehet, hogy a kisfiúk picit jobban kéretik magukat cici ügyben?

2010. ápr. 12. 13:10
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Hát ezek szerint a kislányoknál is előfordul hogy nem kell a cici. Sajnos amint olvasom kezdhetem a tápszer gondolatát megszokni. Pedig olyan jó érzés, hogy szereti a tejcsimet.Csak úgy cuppog amikor eszik :) Nagyon jó érzés még akkor is ha nem ciciből eszi. Sajnos nem szülhettem természetes úton és ez a mai napig fáj, és most meg a szoptatás élményétől is meg vagyok fosztva. Ha még tejem se lesz, hát az nem is tudom, hogy élnénk meg. Ezért erőlködöm szegénykémmel még akkor is amikor már rákvörösre sírta a fejét, és eltolja magától a mellem.

2010. ápr. 12. 13:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Annnyira sajnállak most,mert teljesen átérzem mint a lelki mint a fizikai fájdalmadat.Hasonló cipőben jártam,a kislányom nem akarta elfogadni a cicim. 3x volt mellgyulladásom,lázzal,iszonyú erős fájdalommal.Több tejem volt,mint amennyi a kislányomnak kellett. Nekem a fejés segített,folyton fejtem,szoptatás előtt,szoptatás után. Féltem,hogy,ha nem fejem le, újra begyullad a cicim. Aztán minden nap egy kicsit jobb lett,többet evett. 10 hónapig szoptattam és duplán büszke vagyok erre a teljsítményre. 5 hónapos koráig fejtem utána lassan elhagytam,akkor már beállt a kereslet-kínálat. Nagyon fárasztó volt,de megérte. Ne add fel. Az én kislányom is kb 2hónapos volt,amikor már nem kellett előfejnem a cicim,hanem elfogadta csak úgy és bimbóvédő nélkül is hajlandó volt cicizni. Esetleg próbáld ki a bimbóvédőt,nekem az első pár hétben sokat segített.
2010. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Valószínűleg nagyon megszokta a cumisüveget, nem akar szopni, mert az munka, a cumisüveggel pedig nem kell bajlódni.

Először is a gyulladt melledet kellene minél hamarabb helyre hozni, ha kell, sokáig fejni, mert ennek az állapotnak csak rossz vége lehet! Igen, a baba lenne rá a legjobb gyógyszer, a baba híján pedig ki kell fejned, még ha nagyon fáj is. Érdemes babaolajjal bekenni a bőröd, akkor könnyebben megy a masszírozás.


Nálunk a baba szopi sztrájkjánál a elvonulás vált be. Amikor éhes volt, elvonultunk egy csendes félhomályos helyre, ahol senki sem zavart. Adni kell a babának időt, hogy ő keresse a mellet, s nyugodtan szopjon. A másik bevált taktika, amikor akkor szoptattam, amikor már nagyon álmos volt, vagy épp ébredezőben volt, ilyenkor könnyebben elfogadta a mellet!


Sokan nagyon jónak tartják a Szoptanítot is!

Éjjel is megy ez a sírás, vagy éjjel elfogadja a melled?

2010. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

hideg vízzel borogasd a melled, rövid ideig, a meleggel csak fokozod a gyulladást!

Szerintem ne kínozd magad tovább, add neki cumisüvegből, pótold tápszerrel, szépen-lassan majd elapad a tejed. A kicsidnek legkevésbé egy ideges, kétségbeesett anyukára van szüksége, annál a tápszer százszor jobb. Mindent megpróbáltál, ennél többet nem tehetsz!

2010. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!Most fejeztük be az evést, cumisüvegből.Picit előfejtem neki és a szokásos fejrángatás, tekergés és sírás után sikerült egy keveset cicizni. Fekve.De kb tíz perc után csak cumizott vele meg áztatta a mellbimbóm :(

Most meg majd nekiállok fejni.Tényleg macerás a fejés, de mi mást tehetnék?Elapasztani nagyon nem szeretném a tejet, legalább három hónapos koráig szeretném anyatejjel etetni.Bár lehet, hogy csak álom marad. Mindenesetre most a gyulladást kellene megszüntetni valahogy. Bimbóápoló krémmel kentem be a mellem masszírozás előtt, de úgy is kegyetlenül fájt.Potyogott a könnyem...

Valószínűleg veszek bimbóvédőt, és azzal is megpróbálok szoptatni.Azzal akkor kicselezem a kisfiam és azt fogja hinni, hogy cumi?Még akkor is ha nehezebben jön belőle a tej?

2010. ápr. 12. 15:34
 9/14 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem, hogy éjjel is ugyanaz a szitu.
2010. ápr. 12. 15:35
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

kisfiam 9 hetes,kezdettől nem szopizik,csak üvegből eszik.kezdetben kézi mellszívóval fejtem neki,ugyanis tejem van bőven.Aztán kezdett apadni,amikor a védőnő tanácsára vettem egy elektromosat!Nem olcsó,de megéri!Azóta annyi a tejem,hogy napi 3-5 dl megy a fagyasztóba!Mindenféle tea,meg csodaszer nélkül,mindenki el van ájulva.Szóval nekem bevált,egy próbát megér.Vaterán olcsóbban hozzá tudsz jutni,fertőtleníted és kész!

Hát nem egy nagy élmény éjszakánként fejni,nappal sem,de sokkal jobb,mint a tápszer!Nézd a jó oldalát!Nem kell elvonulni,ha eteted:)

Sok sikert,remélem segítettem!

2010. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!