Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miben fagyaszthatom le az...

Miben fagyaszthatom le az anyatejet?

Figyelt kérdés
Még csak 2 hetesek vagyunk, de tejem az rengeteg van egyenlőre, de félek,hogy nem lesz elég, mert semmilyen tejszaporítót nem ihatok, mert fáj a pici hasa tőle, így csak folyadékot iszok rengeteget. Ezért szeretnék eltenni a fagyóba. Néztük a speciális zacskókat illetve a tároló edényeket, de horror árban vannak és csak 10 db van benne. Ha főzök ki neki kicsi, jól zárható műanyag edényeket az nem felel meg, vagy abban elromlik a tej? Ti miben fagyasztottátok le?
2009. jan. 9. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Én müanyag pohárba fagyaszton és alufóliával zárom le! A védőnő tanácsára. Már olvasztottam neki és semmi baja.
2009. jan. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Sima eldobhatós műanyag pohárban szoktam lefagyasztani, miután gőzsterilizálóval kifertőtlenítem, majd folpackkal és befőttesgumival zárom le. Eddig minden rendben volt a tejjel. :)

2009. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én vettem síma műanyad(steril)1dl-es dobozkát és abban fagyasztottam le.Persze kifetőtleenítettem magam is.Kecskeméten van Medident nevű bolt és ott vettem,10db 550ft,csavaros tetejü dobozka.Nelem ez vált be.
2009. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én patikában fillérekért kapható műanyag tégelyben fagyasztom le a tejcsit,amit jól le is lehet zárni, a tégelyt előtte persze kifőzöm. Van 50 ml-es 100 ml-es.... Nem tudok túl sokat lefagyasztani egyszerre. Van hogy 40 ml-t van hogy 100-at, de a 40-et is külön fagyasztom az 50 ml-es tégelybe. Így ha pl csak 50 mlre van szükség esetleg pótlás miatt akkor csak annyit kell felolvasztani és a többi nem vész kárba, mert ugye visszafagyasztani nem lehet. Egyébként az ötletet innen vettem. 1-2 hónapja írta ide valaki. Köszönöm neki!
2009. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak direkt ilyen célra zacsik, dobozok. Én sokat fagyasztottam jégkockazacsiba! Praktikus, mert a hozzátáplálásnál 1-2 kockával hígitotttam fel a főzelékét. A 40-60-100 ml-et mindig kiöntögettem, mert annyi egyszerre nem kellett és a törpém nem itta meg a fagyasztott tejet, bár nem is volt rá szükség. :)
2009. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jégkocka zacsi sztem is praktikus és olcsó, 100-400ft között mozog az ára.
2009. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!