Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak szoptatós anyukák, mit...

Csak szoptatós anyukák, mit rontottam el? Lent folyt.

Figyelt kérdés
5 hós babám eddig napközben 3 óránként (kb) evett, éjjel 5-6 óránként kelt. 2 hete meg éjjel 2.5-3 óránként ordít, hogy éhes, napközben meg sokszor elrángatja a fejét, este már nem is akar enni. Emellett egész éjjel "hánykolódik", és eddig visszaaludt magától, de most úgy kell fél órán át altatni.
2010. nov. 11. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem jön a foga? Ennyi idősen már simán mocoroghat neki!
2010. nov. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En is a fogara tippelek. Ilyenkor tobbszor kell neki a cici.
2010. nov. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is igény szerint szopott, az éjszakát átaludta 12 órát, aztán három hete dettó ugyanez a helyzet állt be, három dolog volt:


Elkezdett forogni

A foga! Nekünk át is tört 2!

Elkezdtük a kóstoltatást.

Abszolút anyatej párti vagyok és nem is volt jó érzés elkezdeni a "szétválást", de már egész éjjel szopizott volna, napközben meg jó, hogy nem ragadta el a kezemből a kaját.

Egyelőre minden evés mellé szopizik, de elsöprő sikert arat a kanállal evés, legszívesebben egyedül enne, minden íz tetszik neki.

70 cm, 8 kiló

Ha te is azt tapasztalod, hogy nagyon érdeklődik a felnőtt kaja iránt, akkor beszéld meg te is az orvossal, hogy kezdjétek-e el.

2010. nov. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, elfelejtettem, hogy 5 hónapos, 1 hetes, két hete kóstol.
2010. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 6 hóig csak anyatejet kapott!ÉS mikor elkezdtük a hozzátápit (pedig ugyanúgy szoptattam, mint addig)akkor lett ilyen,mint a Te lányod!

Vagyis nálunk akkor még a nappalokkal az volt a baj,hogy nem is akart aludni,és este sem tudtam elaltatni,csak kb 2-3 órával később mnt addig!

Éjjel nagyon sokszor fel volt,és volt hogy 2-3 órát is!Nagyon rossz volt,azok után hogy 3 hónapig 12 órát aludt este!

Szóval nekem akkor (6 hódan)állt át a napi egy alvásra!ÉS mikor 7,5 hósan rendeződtek az esti elelvások,akkor meg éjjel nem aludt!Nálunk az volt a megoldás,hogy annyi cicit adtam neki amennyit kért és velünk aludt (vagyis velem a nagy ágyban,apa kiment)egy ágyban,mert így legalább aludt!Nagyon ellene voltam az együttalvásnak,mert majd odaszokik....De nem!Amióta,minden rendben újra (vagyis ő jól érzi magát,nem fáj a foga,nincs szeparációs szorongása,és örül hogy nagyokat mocoroghat nappal akkor is ha éjjel végre alszik egy kicsit)a saját kis ágyában alszik,és egész éjjel (kopp kopp)mert kb 2 hete van yígy!Ja és 6 hósan kezdődött,és most 11 hós múlt!kitartás

2010. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De a fogzás miatt éhesebb? Mert csak úgy nyel, már bocsi éjjel, legalább 10 percig.
2010. nov. 11. 09:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, picivel múlt 5 hós, egy db fogacskája van, és most jött rá, hogy lehet hasról vissza hátra fordulni. Azóta egész nap forog, "nincs ideje" enni. Éjjel is 5-6-szor ébred, ficereg állandóan. Ha az ölemben szopizik nap közben, akkor meg folyamatosan fel akar ülni, ezért aztán ilyen komolytalan kajálásokat művel. Utána ha megéhezik, akkor meg úgy szívja hogy hallom ahogy spriccel a tej.


Szóval semmi gáz, úgy látszik, ez ilyen életkori sajátosság.

Mi is lassan nekiállunk a kóstoltatásnak.

2010. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem a fogzás miatt éhesebb, hanem megnyugtatja. Kettő kisfiam van, mindketten ugyanezt csinálták. A 2,5 órából aztán lett 1-1,5 óra. Minél többször mellre teszed annál többet követel majd. Ezzel nyugtatja meg magát. Csak az a megoldás ha nappal szépen eteted és éjjel nem kap cicit. A férjed felkel hozzá és egyhamar rájön hogy nem kapja meg az amit akar és nem fog felkelni. A pici fiam 10 hónapos ugyanezt csinálná még most is ha hagynám. Egy éjjel megetetem mert pl lázas, másik éjjel már áll az ágyban és balhézik a ciciért.
2010. nov. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok

Nem éhesebb, de a cici nyugtatja! Persze mivel cumizza, jön is belőle a tej! :) Az én fiam dettó ezt csinálta... 5-6 hónapos korában már volt 2 foga, onnantól vettem észre, hogy amikor jött a következő, akkor éjjel többet kelt, én meg mindig cicire tettem. Ő meg persze mindig szopizott. Aztán szépen hozzá is szokott, így mikor már nem fájt a foga, akkor is ébredt.... azóta sem tudom leszoktatni, pedig már 2 éves múlt. Csecsemőként 1, max. 2 alkalommal ébredt éjjel. Szerintem próbáld ki, hogy bekened az ínyét Dentinoxxal, vagy amikor felébred éjjel, nem egyből cicit adni neki, hanem más módon nyugtatni. Vagy pl. steril gézt bevizezel, ujjadra tekered és azt dugod a szájába. A hideg víz hűsít, nyugtatja a kis ínyét és közben megvan neki a cumizás élménye. Én ha megint babám ezt fogom kipróbálni. Persze lehet, hogy nem válik be, akkor marad a cici. :) De egy próbát megér. Cumit ne adj neki, ha nem akarod cumiztatni. Persze az is lehet, hogy nem is a fogzás, csak szimplán fejlődési ugrás, valamiért kevesebb a tejed és így szaporítja magának (bár ez nem szokott 2 hétnél tovább tartani). A lényeg, hogy kitartás, ez a fogzás egyre rosszabb lesz....

2010. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tehát, ha megint babám lesz... ezt akartam írni. :)
2010. nov. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!