Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor fejjek? Ti hogy csinalja...

Mikor fejjek? Ti hogy csinaljatok?

Figyelt kérdés
Sokat eszik a kicsi, szinnte mindig kiuriti az egyik cicit. Nem merem kifejni a masikat, mert attol tartok nem lesz eleg tej a kovetkezo etetesre.
2010. nov. 11. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én úgy csináltam,hogy csak azt a cicit fejtem teljesen üresre amiből evett!Majd a következő etetésnél a másik(tele) ciciből evett és azt fejtem ki!Nem kell kifejni mindkettőt,ha csak az egyikből eszik,hanem csak azt amelyikből evett!Így a tele cici ott marad a következő evésre!
2010. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök felesleges kifejned a másik melledet. Miért akarod?

Egyébként ha ki is fejed, gyönyörűen fog újratermelődni a tej a következő szopira.


És soha sem fejtem.

2010. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hibád a gondolkodásod, nem ismered a tejtermelődés mikéntjét. Nem akkor lesz több tej, ha minél ritkábban üríted ki a melledet, hanem pont fordítva: ha minél gyakrabban! Alapvető tévedése ez az anyukáknak, és olyan sokszor rámegy a szoptatás... :-( Ha az egyikből szoptatsz, a másikből meg ugyanakkor kifejed, akkor két gyerekre elegendő tejed lesz. Élő példa vagyok erre én, a saját fiamon kívül egy tejtesót is táplálok, mindkét mellemet 3 óránként ürítem.


Egyébként minek akarsz fejni? Adj annyi tejet a babádnak, amennyit kér. A legközelebbi alkalomra pontosan annyi tej fog újratermelődni, amennyi előzőleg elfogyott, ilyen egyszerű az egész. Ha nem elég az egyik cici, add oda neki a másikat is, és legközelebb ezzel a másikkal kezdd a szoptatást.

2010. nov. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Probalok minel tobb tejet lefagyasztani, mert hamarosan vissza kell mennem dolgozni.
2010. nov. 12. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!