Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha kevés a tej mennyisége,...

Ha kevés a tej mennyisége, hogy csináljátok a pótlást?

Figyelt kérdés

Eléggé változó mennyiségű a tejem mennyisége (40-80 gramm közötti egyes alkalmanként és lassan 1 hónapos a kisbabám). A védőnő azt mondta, hogy ha nem éri el a 80 grammot alkalmanként a kiszopizott mennyiség, akkor ki kell pótolnom tápszerrel. Ti is úgy csináljátok, hogy küzdötök akár 1 órán keresztül is, hogy kiszopjon valamennyi mennyiséget a babátok, és utána irány tápszert csinálni, vagy inkább lefejitek az adott mennyiséget és úgy adjátok oda a kicsinek?

Szerintetek van esély még arra, hogy lesz elég anyatejem a kicsimnek, vagy már mondjak le erről teljesen? Az a gondom, hogy már szinte mindent kipróbáltam, hogy több legyen a mennyiség, de semmi eredménye. :(


2011. okt. 21. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is.. Te sem eszel mindig egyformán..lehet h neki annyira van szüksége néha 40 vagy 80ml-re

CSAK akkor pótolj ha éhes marad ha nem hízik...addig ne mert elég neki..A legtöbb védőnő hülye..

a kicsik még ilyen sokáig szopiznak...ha kiegyensúlyozott akkor ne pótolj!!!

Igyál sokat, laktoherbet vagy más tejserkentőt..vagy vizet vagy baracklevet!!!

mennyivel született mennyivel hoztad ki és most hány kilo ezek fontosak...

2011. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

3700 grammal született, 3670-nel hoztuk ki, de már a kórházban is tápszert kapott. Itthon az első hétre lefogyott 3550 grammra, majd 2 hét múlva 3810 grammra növekedett a súlya az előző heti 3710 grammról. Ekkor volt 10 deka a gyarapodás, ezt keveselte a védőnő...

A szoptatások eltartanak sokszor háromnegyed óráig is, de kb. 10 perc után már kikészül, sír, hápog. Nem tudom, hogy a hasfájás miatt vagy azért mert nem jön már nagyon a tej... Ha 80 grammot ki tud szopizni, akkor elégedetten elalszik büfizés közben, de a 40-50 grammok után látni lehet a viselkedésén, hogy még éhes. :(

2011. okt. 21. 10:09
 3/6 xStefix ***** válasza:

Két mellből szoptatod? Legalább az egyiket ki kell ürítenie teljesen (figyeld meg magadon, ez kb. mikor jön el) és utána tedd át a másikra. Csak akkor kell picit aggódnod, ha mindkettőt csutra kiszívta, de még utána is éhes - persze ilyenkor sincs vész, csak akkor több mindenre kell figyelni.

A tápszert én azonnal eltenném a helyedben, mert azzal tudod a legbiztosabban elvágni a szoptatást, hidd el! És ami még gond, az a cumisüveg: ha egy cumizavart is összeszedtek, akkor még további gondok elé nézhetsz...

Ne méregesd a babádat, hogy mennyit eszik alkalmanként, ez csak pont arra jó, hogy rossz következtetést vonj le és ideges legyél, ami pláne nem segít a tejednek, sőt. Akkor szoptasd és addig, amíg ő szeretné: ha tényleg kevés a tejed, akkor most pár napig szinte egész nap csak szoptass (ha ő is akarja), így néhány nap alatt rendesen be tud majd indulni a termelés.

2011. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Néha azt kell tenned amit a szíved súg.

Én pótoltam, bár ne tettem volna. Ha nem eszik 80at egy alkalomra, akkor tedd cicire többször.

Ha nagyobb a kereslet, akkor a kínálat is. Szopiztass és fejj sokat. Persze a folyadék is nagyon fontos. Én szopi közben fél liter folyadékot bekortyolgattam. minden alkalommal. Ez bevállt. Aztán jött a cumizavar és lemondtam a szopiról.

2011. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krisztivan ***** válasza:

Csak hogy pozitívat is olvass!Kisfiamat már a kórházban is tápszerezni kellett mert nagy súlyal született és sajnos kevés tejcsim volt.Először MINDIG cicire tettem és utána a tápszerrel pótoltam.6 hósan elkezdtük a hozzátáplálást és a fiam a tápszert és vele együtt a cumisüveget utasította el.11 hónapos koráig szopizott!Lényeg hogy ne parázz,mindig először szoptass,ha mindkettőt kiszívta akkor kapjon tápszert.De ezt már leírták neked.

Sok sikert!

2011. okt. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

techinkára ugyanezt akartam mondani, mint a 13:36-os

és szerencsére a jó tapasztalat is igaz :) Hozzátáplálásig kihúztuk és tápszer mellett is szaporodott a tejem :) Vagyis, ha betartod azt, hogy először szopi, utána tápszer, akkor működhet a kettő együtt.

Hogy mikor ürült ki teljesen a mell, azt érezni fogod. Akár váltogathatod a melleket többször is oda-vissza

2011. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!