Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más szerint is brutálisan...

Más szerint is brutálisan keserű a görögszénamag tea? Vagy rossz a széria, amit én kifogtam? Vagy az elkészítési technikám.

Figyelt kérdés
5 percig áztattam hideg vízben, majd 10 percig főztem. 1 tk 2 dl vízhez....
2010. nov. 12. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Széria :))??

Talán évjárat... :)

2010. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sokan vannak, akik nem bírják a görögszénamag-teát...


Azoknak azt javasolom, hogy próbálkozzanak meg a mag CSÍRÁZTATÁSÁVAL!

A csírában fokozottan megtalálhatóak a hatóanyagok, egészséges a fogyasztása, egyszerű az előállítása.


Bioboltokban, gyógynövényboltokban megvehető a CSÍRÁZTATNIVALÓ görögszénamag (sok helyen "lepkeszegmag"-nak hívják).

Figyelem : kizárólag olyan magokat csíráztassatok, amire ráírták, hogy "csíráztatnivaló", mert ez biztosan nem vegyszerezett, nem vetőmag.

2010. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tegyél hozzá ánizst, az édes! A kávé is keserű, mégis szeretjük!
2010. nov. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én mézzel iszom,(igaz,a férjem szokta nekem elkészíteni,lehet attól olyan édes....;-) )

A magot pedig Hohes-C almalével szoktuk összeturmixolni,és úgy nem keserű....(érdekes,hogy másfajta almalével érződik a keserűsége)

2010. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Méz+citromlé?

mondjuk én nem tudok mézet inni mert kipattog tőle a kicsi :(

De a citromlé nagyon fel tudja dobni.

Esetleghigítsd fel és akkor limonádé jellege lesz inkább.

De ez a kávés dolog jó ötletnek tűnik. Megpróbálom tejjel+cukorral...

2010. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is brutálisan keserű. A görögszénamag alapból keserű, de nagyon. De nem tilos édesíteni, amivel csak akarod.


Én már megszoktam, gyorsan felhörpintem, nem vacakook a cukrozással...

2010. nov. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!

És nem szoktam ízesíteni egyik teát sem, sztem ugyan olyan rossz lenne nekem ez is :)

Majd a gyorsan lenyelem, mintha pálinka lenne (az is ugyan ennyire rossz, csak kevesebb :D)


Ez is csíráztatni való, azt hittem, amiatt lehet esetleg ilyen rossz ízű...


Még egyszer köszi Nektek!

2010. nov. 13. 14:17
 8/10 A kérdező kommentje:

11:28-as!

A főtt magokat turmixolod össze, ugye? És mennyi almalével?

Köszi!!

2010. nov. 13. 14:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Valóban keserű az íze, de mézzel ízesítve még finom is tud lenni. Én nagyon nem ajánlom hogy a csíráztatásra való magot teának főzzetek meg, mert semmilyen bevizsgáláson nem esett át(vonalkódon kívül, más engedélyszámot nem találni rajta, ez csíráztatásra van nem közvetlen fogyasztásra), ezért nagyon nem mindegy hogy mi az amit megfőzöl, és megiszol. Ami tényleg teafőzésre alkalmas az a DrMakai féle görögszéna termék.

Bár mivel nekem mostanság nincs időm se kedvem inkább görögszéna kapszulát (drMakai) szedem, és ennek keserű íze sincsen ;)

üdv

2011. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2011. jan. 25. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!