Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes kisbabának mennyi...

3 hetes kisbabának mennyi tápszer kell naponta?

Figyelt kérdés
Hello.a védőnő szerint 90ml -ből csináljam a tápszert és 8szor egyen egy nap 3 óránként. viszont a dobozon az van hogy 5X kell enni és 120 ml-ből a tápszert. Ti mit javasoltok?
2011. jún. 26. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
azt már sajnos elfelejtettem hogy számoltuk a napi mennyiséget, de egy 3hetes baba egyen csak 3óránként, a napi 5 kevés lenne, illetve akkor egyszerre többet enne,megterhelné a kis gyomrát.
2011. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem 2 óránként evett 60ml-t.tehát 10 * evett egy nap.most 6 hetes.
2011. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hiába mondja a védőnő hogy 3 óránként egyen,nekem is ezt mondta ,ha a baba nem eszik meg egyszerre 90ml-t és 2 óra múlva megéhezik.
2011. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyémbe nem lehet akkor és annyit tömni, amennyit én akarok. 2-4 óránként kéri, éjjel alszik, és olyan 100-at iszik meg egyszerre.

Szerintem ő maximum 500-at eszik egy nap.

2011. jún. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bróbálkozz a 90 ml-el, ha sok neki, legközelebb csak annyit csinálj amennyit megevett.Ka az kevés neki akkor úgyis jelzi.

A védőnő meg mehet a sunyiba, nem ő van otthon a gyerekeddel, szegényke egyen akkor és annyit amennyit kér.

Nálunk kb 4 hós korára lett viszonylag normális napi rutin.

Most 6 hós 200 ml-t eszik,de van, hogy még kérne, van, hogy 100-at meghagy belőle és 4 óráig nincs gondja.Melegben kevesebbet eszik.

3-4 hósan evett annyi tápszert (akkor kizárólag azt kapott meg vizet) amennyit a doboz szerint egy 6 hós baba.

Most napi 4x eszik, 4 óránként, az éjszakákat végigalussza.Igaz már csak egyszer kap tápit, reggel.

2011. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tápszert eleve nem szabad 3 óránál sűrűbben adni!!!

Szerintem a védőnő mondja jól, egy 2 hós babának kell 120-ból ennie naponta 5-ször.

2013. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!