Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik fejték az anyatejet és...

Akik fejték az anyatejet és üvegből adták a babának, azok hány hónapos korig csinálták?

Figyelt kérdés

Kislányunk 5 hónapos. A kezdetektől fejem a tejet napi 5-6x és üvegből kapja ( születése után 2 hónapig mérni kellett a megevett tej mennyiségét, utána meg már nem fogadta el a cicit ). Szerencsére nem apadt el a tejem, van annyi, amennyi kell a babának, kb napi 750 ml.

Kérdezném hogy Ti meddig csináltátok ugyanezt? A baba hány hónapos koráig?


2010. nov. 17. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya másfél éves koráig így kapta a tejet :) Eleinte 3 óránként fejt az anyuka éjjel-nappal, utána már csak napi 6x. Fél évig csak anyatejet kapott a baba, utána kezdték a hozzátáplálást. De így is kitartott 18 hónapig.
2010. nov. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyolcadik hónapja fejek neki.Először napi hétszer, kb. három óránként.Most már csak napi négyszer kb. hét nyolc óránként.Az elején a sok fejésnek köszönhetően napi 1,300ml tejem volt most, hogy már kihúztam a fejések közti időt és kevesebbet fejek már csak 600-700ml van naponta.
2010. nov. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is nyolcadik hónapja fejem neki, mert sajnos soha nem szopott. Muszáj teljesen kifejnem és kimasszíroznom belőle a tejet, különben begyullad a mellem, így viszont rengeteg tejem lett: napi 1700-1800 mili. Anyatejleadó lettem elég hamar. Eleinte 3 óránként fejtem, most már én is csak napi 6x. És folytatni is szeretném legalább egy éves koráig, de ha Isten megsegít, akkor egészen a kistesó érkezéséig.
2010. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ismerőseinknél 12 hónapos volt a gyerek, amikormég tuti ez volt náluk, lefejt tejet kapott. Születésétől.
2010. nov. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Akkor van esélyem nekem is, hogy kitartunk legalább 8-9 hónapos koráig.

Mi már elkezdtük az alma kóstoltatását, mert a doktornő szerint az a jó ha 6 hónapos korra már 1 étkezést ki lehet váltani... így mi betöltött 5 hónaposan kezdtük (3 napja) a hozzátáplálást.

2010. nov. 18. 17:01
 6/6 Brigitta04 ***** válasza:

Szia,sziasztok.

Kisfiam 6 hetes korában hagytam abba a probálkozást a szoptatással azóta fejem.Az elején minden egyes evés után fejtem.Amint átaludta az éjszakát ez olyan kb 1,5-2 hósan volt megprobáltam az éjszakai fejést elhagyni.Sikerült is és a nappali fejést is lecsökkentettem.Most napi 3x fejek és böven elég igy is atejem sőt anyatejleadó is vagyok. Napi átlagban kb 1800 ml fejek igy.Reggel olyan 8 körül,déluán 3-4 óra között és késön este fél 11 körül.

Babám 5 hónapos mult lassan kezdjük a kostolást de remélem a tejci még jó pár hónapig ilyen mennyiségben lesz.

2010. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!