Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám leszoktatni 10...

Hogyan tudnám leszoktatni 10 hetesemet a bimbóvédős szopizásról? Nagyon megcsappant a tejem.

Figyelt kérdés
Ha leveszem, a bimbóm nagyon pici és ha a szájába teszem visít és eltolja, meg sem próbál szponi.
2011. febr. 10. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor várj vele még egy kicsit.A lányom 3 hónapos elmúlt mire rendesen bimbóvédö nélkül szopizott.Utána 14 hónaposan szoktattam le a ciciröl.A fiamnak szerencse nem kellett.
2011. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először csak a lyukat tágítsad ki rajta, folyamatosan, mindig egy picit. Aztán kezd el levágni a bimbóvédő végét, aztán még egy picit és így tovább. A végére már nem marad védő, csak a cici. Persze ez pár nap alatt fog csak sikerülni, de nálunk bevált. 4 hetesen szokott le róla, aztán 18 hónapig szopizott.

Sok sikert! :-)

2011. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is várj és addig is próbálkozz valami tejszaporítással, Urtica Urens vagy alk.ment sör vagy laktoherb vagy tudomisén... én ezekkel eddig 5-ször tornáztam vissza a tejet, bár nyilván segít, hogy hiszek bennük :-)

szóval mi is hasonló okokból bimbóvédővel indultunk egyhetes korától. többször próbáltam rávenni, hogy nélküle szopizzon. kb. 11 hetes korára elértem, hogy szopizott, de olyan csúcsosra szívta a bimbó(helyé)t, hogy féltem, sebes lesz, hagytam a fenébe, jó lesz az védővel is.

cskanem egy hete (holnap lesz 14 hetes), cudarul köhög és náthás és étvágytalan. alig eszik valamit. sőt, egyáltalán nem volt hajlandó enni, mert szinte fuldokolni kezdett a védőtő. levettem és láss csodát: mint aki egész életében védő nélkül szopizott :-D gyönyörűen veszi a szájába és szívja, de az étvágya még mindig nem a régi :-(((

szóval türelem. kívánom, hogy nektek ne így kelljen letenni a védőt, de hidd el, szólni fog, ha már nem kell neki. néha azért próbálkozzatok nélküle, szopi előtt sodorgasd a bimbót, hogy legalább picit kiemelkedjen. addig meg próbáld valahogy szaporítani a tejcit és tedd cicire minél többször a kicsit. annál jobb tejszaporító nincs

2011. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem csak szopi tanácsadó segítségével sikerült elhagyni, ekkor 3 hós volt. nagyon bánom, hogy ilyen sokáig húztam.

szerintem próbáld meg minél előbb (tényleg, hamar sokkal több tejem lett nélküle), de kérj nyugodtan segítséget.


www.lll.hu

2011. febr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem először kiemelővel,majd védővel szopizott. De kb. 8 hetesen már meguntam, hogy állandóan mosnom kellett a védőt, meg vinni magammal mindenhova. Szépen lassan szopi közben megpróbáltam a cicimet a szájába tenni, aztán vissza a védőt, ezzel játszottunk egy darabig. 1-2 hét és rákapott a cicire. Vagy szopi előtt kicsit szívd meg mellszívóval, akkor kiemelkedik, hátha úgy rá tud cuppani. Ja, tejcire,görögszénamag....csodákra képes! (Nekem nagyon bevált.)
2011. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!