Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztaltabb anyukák, mi a...

Tapasztaltabb anyukák, mi a véleményetek? Lehet, hogy butaság, de kicsit elkeseredtem.

Figyelt kérdés

4 hónapos kislányom kizárólag anyatejes, és úgy terveztem, hogy 6 hónapos koráig nem is adnék neki mást, ha addig lenne tejem. 2900 grammal született, lefogyott 2650 grammra. Most 5200 gramm, és a védőnő javasolta a tejpép bevezetését napi egy alkalommal.

4 hét alatt szokott fél kg-ot hízni a lányom, a hossza rendben, de a súlyát kevésnek találják, pedig egészséges, szépen fejlődik, nem volt még beteg sem eddig.

Tejem van bőven, igény szerint szoptatom, emellett fejek is, így a fagyasztóban is van eltéve anyatej. Ezért vagyok elkeseredve, hogy most tényleg pótolnom kellene? Miért nem fejlődhet a gyerek a saját ütemében, holott az orvos is azt mondta, hogy az én lányom valószínűleg alkatilag ilyen lesz, mert én is ilyen voltam?

Tudom, nem a világvége a pótlás, és amellett szoptatom tovább ugyanúgy, valahogy mégis fáj, hogy "nem vagyok neki elég". Nagyon szoptatáspárti vagyok (ne értsen senki félre, amúgy semmi bajom a tápszeres babákkal), és most nem tudom, hogy mitévő legyek.

Szerintetek? Tényleg ennyire rosszul gyarapszik?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.


2010. nov. 24. 14:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Te vagy annak a kislánynak az édesanyja. Te látod, hogyan érzi magát, kiegyensúlyozott-e. Ráadásul az orvos sem tartja kórosan soványnak, nem utal semmi arra, hogy bármi baja lenne.

A védőnő javsolhat bármit, de a végső döntést (az orvos szakvélemyényét is figyelembe véve) te hozod meg. Ha nem akarod, akkor ne adj még semmit, csak szoptatsd.

Megértem, hogy tejpépet még nem akarsz adni neki. Ha esetleg mégis éhesnek tűnik a picur, akkor én inkább 1 hónap múlva elkezdeném szépen a gyümölcsöket kóstoltatni vele.


Ne légy elkeseredve, az átlagok csak átlagok. Ha különben rendben vana gyerkőc, akkor nem baj, ha eltér az átlagból a hízás tekintetében!

2010. nov. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hallgass az anyai ösztönre. Ha úgy érzed, hogy a babád jól fejlődik, akkor ne adj neki tejpépet. Amúgy sem illik tejpéppel kezdeni a szoktatást. Ha minden kötél szakad akkor korának megfelelő tápszer, de én azt sem adnám, ha csak nem beteges a baba. Inkább almával kell kezdeni a hozzá táplálást. Viszont ehetsz fehérjedúsabb, hizlalóbb ételeket, amik aztán átkerülnek a tejbe. Ilyen a banán a húsfélék és a tejtermékek. Ám én úgy hiszem, hogyha a gyerekorvos nem írt fel neki tápszert és ő ne aggódik, nincs szükség tejpépre.
2010. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt elfelejtettem leírni, hogy ezek a dolgok tanácsadáson hangzottak el, így kaptam is egy receptet a tejpépre, hogy kóstoltassam meg vele, "hátha megdobja a súlyát".

A kisbabám egyébként kiegyensúlyozott, nem elégedetlen etetés után, jókedvű, szépen játszik, érdeklődő.

És azt is elmondtam a gyermekorvosnak, hogy ha túl gyakran szopik (mert kéri), sokszor vissza is bukik némi tejet, ezek szerint jóllakik a babám.

Csak nem ciki, ha a doktor úr felírta, én meg nem is váltom ki? Ha esetleg igényel az anyatejen kívül mást is a babám, azt miből venném észre?

2010. nov. 24. 15:03
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem lenne elégedett evés után. Egyébként, ha nem kellően gyarapodik a súlya, az szinte soha nem az anyatej hibája, főleg ha elég van belőle. Lehet alkati, esetleg ételallergia, ami miatt nem szívódnak fel kellőképpen a tápanyagok. Én viszont azt hiszem, hogy egy boldog kiegyensúlyozott babánál nem gond, ha nem kövérkés. Nem is kell kövérkésnek lennie. Egészséges legyen. Szíved joga eldönteni, hogy adsz-e neki az anyatej mellé mást is. Én nem adnék.
2010. nov. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én sem adnék, ha van tejed bőven, és a baba elégedett, milyen táblázatba akarja a doktor vagy a védőnő beskatulyázni? Mindenki saját ütemében fejlődik. Nekem a lánykám annak idején 3600-al született, és már egy hónap múlva 5200 volt, fél évesen meg 12 kg, fogyókúráztatni kellett volna? Ugyan már. A babák tudják, hogy kérnek-e még, vagy se. Ha alkati dolog nem lehet ellene tenni, hiába etetnéd akármivel, amúgy meg biztosan nem adnék neki tejpépet, mert tehéntej alapú gondolom, az meg még ennyi idősen eléggé allergizál, mondjuk sajnos mindkét gyerekem tejérzékeny, így én eléggé óvatos vagyok az ilyen dolgokkal.
2010. nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a védőnődre, az ösztöneid jót súgnak!
2010. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A lányom is 4 hós korban megállt a hízásban, nekem nem ez a típus a védőnő, gyrekeorvos. Ők azzal az mondták, hogy ha jókedvű, van pisi-kaki, akkor minden ok. Amúgy is van 4 hós korban sok babánál egy stagnálás. Én nem adnék így látatlanban.

Addig amúgy napi sok kaka volt (4-5), majd átállt a 2-3 naponta 1-re, és megint elkezdett hízni egy keveset.

2010. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én sem adnék neki mást anyatejen kívül, almát sem. Abban a pár kanál almában, amit elfogadna ilyen pici korban, vajmi kevés kalória van, de az emésztését napokra tönkrevághatja. Nagyon jól csinálod! Ha pótolni kell, elsősorban mindenképp saját tejhez nyúlj (hiszen van), csak utána következzen bármi más.
2010. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha van tejed bőven, szerintem ne adj neki pépet, legalábbis én nem adnék. Esetleg szoptatás előtt fejj ki egy kicsit (a vizes részt), hogy ő már a zsírosabb, úgynevezett hátsó tejet szopizza ki. Ez táplálóbb és a súlya is emelkedni fog tőle.
2010. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

MINEK?

Küldd el a védőnőt a sunyiba!


Teljesen jól fejlődik, majdnem megduplázta a súlyát.

Eszedbe ne jusson tápszerezni feleslegesen


Ha ez "vígasztal" az én 4 kilóval született lányom "csak" 5900 gramm volt 4 hónaposan és 6 hónapig csak anyatejet kapott.

2010. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!