Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nehezen szopizik a 3 hetes...

Nehezen szopizik a 3 hetes kisfiam, lassan már csak a cumisüveget fogadja el, visszaállhatunk még a rendes szopizásra van rá esély? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
császárral szültem és nagyon nehezen jött meg a tejci, lassan-lassan hozzászokott a cumisüveghez, van néha hogy annyira sír hogy éhes hogy nem hajlandó bevenni a cicit de ha szájába nyomom a cumisüveget azonnal elhallgat és megnyugszik. Most már azt vettem észre hogy ha fejem elég sok tejci lenne, de félek hogy csak fejéssel és nem szopizással hamar elapad a tejci. Mit tegyek????
2010. dec. 5. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem jártam így, ezért személyes tapasztalatom nincs, viszont sok jó tapasztalatom van a La Leche Ligával, akik minden szoptatással kapcsolatos kérdésben segítenek (nekem is segítettek). Három hetesen biztosan van esély visszaállni!!!


Kikerestem Neked az idevágó cikket, amiben az alap szitu picit más, de a lényeg hasonló.


[link]


Kérj segítséget az oldalon levő tanácsadóktól, szerintem személyre szabottan is szívesen elmondják, mit tegyél!


Nagyon drukkolok!

2010. dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is keresd meg az LLL-t.

Én is császárral szültem (sürgősségi volt), sajnos a kisfiam fertőzést kapott közben, és egy naposan egy másik kórházba szállították, mivel ahol született (Szt. István kórház, Bp.) nincs újszülött intenzív. Ott volt intenzív és csecsemőosztályon egy hétig, az első 2 napon egyáltalán nem tehettem mellre, sőt, a nagy nehezen kifejt tejet (valójában kolosztrumot) sem adták neki, tápszert kapott. De a 3. naptól (ekkor volt 4 napos) szoptathattam (3 óránként engedték az osztályon) nappal- éjszaka a bevitt, lefejt tejet kapta (nem volt lehetőség éjszakára a kórházban maradnom, így reggeltől estig voltam mellette).

A lényeg, hogy egy hetes korában mehettünk haza, akkor kezdhettem igény szerint szoptatni, azóta üvegből nem kapott semmit. Gyakran nagyon sokáig és sűrűn szopizott, 6 hónapos koráig még vizet sem kapott, 6 és fél hónaposan kezdtem hozzátáplálni, 3 éves kora utánig szopizott.


Nyilván a Ti esetetek más, csak azért írtam le, hogy lásd, ilyenkor még egyáltalán nem késő... Viszont tény, hogy mivel az üvegből sokkal könnyebben jön, és egyszerűbb a technika, ha teheti, onnan fogja kérni. És jól látod, az is tény, hogy a fejéssel -bár most ez még nem nagyon látszik, de hamarosan igen- a tej mennyisége igencsak lecsökken. Próbáld meg többször mellre tenni az üveg helyett.

Beszélj az lll-esekkel. Sok sikert!

2010. dec. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha szoptatni akarsz, akkor mindenképpen szoptatási tanácsadót javasolok én is.


Nekem sajnos nem sikerült szoptatni, de 8 hónapja fejem a fiamnak. Olyannyira nem apadt el, hogy anyatejleadó lettem.

2010. dec. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!