Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem tud több tejcit...

Miért nem tud több tejcit kiszívni a babám? El vagyok kenődve.1 hetes babám állítólag keveset szopizik.50-60 ml van egy-egy mellemben (császár után vagyok), amiből kb.20-at szív ki, a többit le kell fejnem.

Figyelt kérdés
A védőnő és a doki szerint egy étkezésre 80at simán meg kéne már ennie, de ő max 60at tud enni, azt is úgy, hogy 20at ciciből és a többit lefejem neki. 3 óránként keltem, mert kicsit sárga is a lány, pedig nem igényli a keltést, simán aludna, de úgy vagyok vele, hogy minél többször szopizik, annál jobb.
2010. dec. 8. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy hetes korukban az enyémek se ettek 80-at
2010. dec. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nyugi, nálam is pontosan ez volt. Nekem is sárga volt a fiam, és alig tudtam felkölteni 3 óránként (cirógattam, finoman csipkedtem, pelenkáztam, vetkőztettem...)

Bár nekem evett, nem kellett lefejnem neki, viszont méregettem, és nekem is 50-60 grammot evett olyankor(kb 2-2,5 hetesen kezdett 80akat enni.), fejni meg csak annyit tudtam, hogy csak összepiszkoltam a fejőt.

Annál több lesz a tejed, ahányszor többször teszed mellre.

Nekem azt mondta a védőnő, hogy mivel sárga, aluszékony és kicsit erőtlen is, azért eszik kevesebbet. De majd belejön, ha már erősödik.

2010. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy hetesen a fiam 10-30ml-t evett egy alkalomra, és elég volt neki.

Nem tudom, honnan szedték a dokik a 80-at, az én dokim azt mondta, hogy a baba annyit eszik, amennyire szüksége van, és ha nem elég neki a tej, akkor nincs elég pisis pelusa, és nem gyarapszik semmit.

Szerintem hagyd rá a babádra, fejj mellette nyugodtan, de csak akkor add oda, ha kéri. Mindig cicire tedd inkább, ha éhes. És mérd meg hetente, hogy gyarapszik-e, de csak akkor táplálj hozzá, ha két egymást követő héten sem gyarapodott.

2010. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Neki is szokni kel. Majd belejön. Ez meg hülyeség hogy 80-at KELL szopnia. Minden gyerek más. Az enyém 70-80-nál többet sosem szopott. Sosem ette meg azt amit a nagykönyv szerint kellett volna, csak felét kétharmadát. És ha esetleg mindíg fejned kell mellé az sem tragédia csak kényelmetlen. Lényeg hogy anyatejt kap. Nem kell nagyon rágörcsölni erre.
2010. dec. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztató válaszokat én is azt gondolom, hogy üvöltene, ha éhes lenne. Remélem hamarosan megerősödik ő is. Mennyi idő, míg a sárgaság elmúlik?
2010. dec. 8. 09:51
 6/12 xStefix ***** válasza:
100%

Ha aluszékony, akkor érdemes kelteni és serényen bíztatni a szopásra, de tényleg nincs olyan, hogy ennyit meg annyit kell ennie!!! (Időnként nagyon felhúzom magam, hogy ennyi orvos van, aki ennyire nem ért a témához és a hülyeségeivel traktálja az anyukát! Ha tudnák, hogy mennyi gondot tudnak okozni ezzel... oda is csinálnak szopis problémát, ahol eredetileg nem is volt. :( )

Fejni fejhetsz, ha úgy érzed és látod, hogy szükség van rá, de mindig a szoptatás legyen az első, amit csinálsz! A lefejtet csakis akkor add neki oda, ha nagyon kínlódik és akkor se üvegből, nehogy cumizavaros legyen a végére... Muszáj, hogy hozzá eddződjön, hogy a hátsó tejért jobban meg kell dolgoznia, különben elkényelmesedhet és pont a hízlaló tejrésztől fosztaná meg magát. Ehhez viszont sok idő és türelem kell mindkettőtök részéről. Igyekezz minél tovább kitartani és nem "idő előtt elcsábulni" akár a folyamatos fejés + üveges pótlás, akár a tápszerezés felé. Mindkettő sokkal időigényesebb és kevésbé praktikus, mint a szoptatás. Meg kell dolgozni a tejecskéért. :)

2010. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hétig volt sárga
2010. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 erdeikrisztike válasza:
A Mi dokink nagyon benne van a szopis témában, 3 gyemeke van és nem mellesleg szülésznő a felesége. Ő azt mondta, hogy minden kg-ra 150 ml-re van átlagosan szüksége, egy nap. A Mi sárgaságunk teljesen 3 hét alatt múlt el. A labor eredmény egyébként nem csecsemőre vonatkozik, hanem felnőttekre. A gyakori szoptatés jót tesz neki. Minket nem akartak szülés után 4 nappal hazaengedni, a sárgasági értéke miatt. Utolsó nap másfél óránként szoptattam, 100-at esett az érték.
2010. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kg/150 ml tápszerre vonatkozik, nem tejre.


Az én fiam 3 hetes koráig 60 mili tejet ivott maximum egy etetésre, mégis úgy nőtt és hízott, mint a gomba. 6 hónaposan akkora, mint egy egyéves. Nincs olyan, hogy ennyit vagy annyit "kell".

2010. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ma 10.35, ha a dokitok ezt mondta, akkor annyira azért nincs benne a szopis témában.

A mi dokink (aki azért ennél jobban ért hozzá), azt mondta, hogy egy szoptatott babának ÁTLAGOSAN napi 400 és 1200 ml közötti mennyiséget kell ennie.

Előfordul ennél kisebb és nagyon mennyiség is, de csak kevés.

A két érték között bármennyit eszik, elegendő a normál fejlődéséhez, a babák ösztönösek, rájuk kell bízni.


Vannak csendes éhező gyerekek, de nekik a súlyuk nem gyarapszik, és ez nem is gyakori. A legtöbb baba annyit eszik, amennyire szüksége van, ha még kér, akkor ordít.


A válaszadó által megadott érték valóban a tápszeres babák esetére vonatkozó iránymérő, hogy KB. mennyit kell enniük a gyarapodáshoz.

És egész pontosan így hangzik: minimum 120, maximum 150ml testsúlykilogrammonként.

De ezt egy szoptatott babánál nem lehet alkalmazni, ez ilyen egyszerű.


Kérdező, szoptass, ahányszor kéri, de ébreszd, hogy egyen, gyorsan elmúlik a sárgasága.

És bízd rá a kicsire, mennyit eszik, ha van elég pisis pelusa, kiegyensúlyozott, jó kedélyű baba, és gyarapszik a súlya (még ha minimálisat is), akkor elegendő neki a tejmennyiség, amennyit megeszik.

2010. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!