Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire véd az Azalia gyógyszer?

Mennyire véd az Azalia gyógyszer?

Figyelt kérdés
3 hónapos lesz a kislányom, és a 6 hetes kontroll óta szedem a gyógyszert.Az orvosom azt mondta, azonnal kifejti a védő hatását.Azóta már megjött egyszer, de most nem tegnap óta.Tegnap a létező összes terhes tünetet produkáltam (nyáladzás, hányinger, alhasi szurkálás stb) Minden nap bevettem a tablettát, rendszeresen szoptatok, de éjszaka már nem.Lehetek terhes? Nagyon aggódom, mert nagyon nem szeretnénk még tesót.Köszi!
2010. dec. 12. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom még vagy 5-6 szor szoptatsz nem? amúgy én most lettem terhes mellette...bár én csak 1szer szoptattam már de az orvos elfelejtett szólni erről az "apró" kis tényről hogy akkor már nem véd rendesen...úgyhogy most nem tervezetten lesz egy tesó...Remélem te nem jársz így.
2010. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, rendszeresen szoptatok, napközben 2-3 óránként. Szegény! Azért kedves tőle, hogy nem tájékoztat.Remélem nem leszek terhes, még a lányom is nagyon pici.Még friss a császáros hegem is, és anyagilag se engedhetnénk meg magunknak.Én is bízom benne, hogy nincs gond.Köszi!
2010. dec. 12. 15:50
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Az első válaszoló tévedésben van, azt hiszi, hogy az Azalia nem véd, amikor már nem szoptat.


Ez NEM IGAZ. Az Azalia pontosan ugyanannyira véd, akár szoptatsz, akár nem. Csakhogy mivel egyfázisú - csak progeszteron van benne, ösztrogén nincs - ezért alapból kisebb a hatásfoka, mint a szoptatás mellett nem szedhető gyógyszereknek. Azaz akár szoptatsz, akár nem, Azalia mellett nagyobb az esély a terhességre, mint mondjuk Ldynette mellett, amiben ösztrogén is van.

2010. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok...na ez egyre jobb :(( És én magánrendelésre jártam az orvoshoz nem kevés pénzért és megvettem a tablettát szintén nem olcsó és erre tessék. Ilyet egyáltalán nem is mondott hogy kisebb a hatásfoka!!!! :((( Azért ez szomorú. A tájékoztatót nyilván elolvastam de abban sem volt ilyen, se ez hogy kevésbé véd, mint a rendes fogi gátló sem ez hogy ha kevesebbet szoptatok akkor már nem védene...

Akkor honnan kellett volna tudnom? Én is nagyon dühös vagyok egyébként mert kicsi még a nagyobbam is és se anyagilag se sehogy nem terveztünk másik babát :(( Na elnézést túl hosszú lett, bocsi az offért.

2010. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Én is csak onnan tudom, hogy utánajártam: egyáltalán hogyan működik a fogamzásgátló tabletta. A dokik gyakran nézik a pácienseiket "gyereknek", akinek nem kell elmagyarázni a miérteket és a hogyanokat, mert úgysem értik. :-(

2010. dec. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez így van. Még mindig nem jött meg, de a barátnőmnek is hol volt vérzése, hol nem a gyógyszer mellett.Nagyon remélem, nem vagyok terhes..

Köszi a válaszokat!

2010. dec. 13. 08:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek mennyi az esély rá, hogy terhes vagyok? A barátnőmnek elmondta az orvosa, hogy nem 100 %-os a gyógyszer, így ők kiegészítették a védekezést.Nekem miért nem mondta el?Akkor talán vigyázhattunk volna!Mit jelent az, hogy kisebb a hatásfoka? Egyébként szerintem a rendszeres szoptatás valamilyen szinten véd, mert más hormonok termelődnek.
2010. dec. 13. 15:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem vagyok terhes! Most nagyon megnyugodtam..Köszi a válaszokat!
2010. dec. 19. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!