Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopisztrájk alatt szoktatok...

Szopisztrájk alatt szoktatok adni valamit "enni" a babának? Saját tej, tápszer stb.

Figyelt kérdés

3 hónapos babám gyakorlatilag éhezik, csak azt a minimális tejet szopizza, hogy megmaradjon :S Próbálom mindenféle pozícióban, csendben vagy zajban, sűrűn vagy ritkán, bimbóvédővel és anélkül, de csak hisztivel tudom mellre tenni, majd minimálisan szopizik, aztán rámnéz és vigyorog, beszélget.

A súlya - bár lassan - de növekszik, kiegyensúlyozott, nem sírós, jókedvű egyébként.

Próbáltam neki lefejt tejet adni szopi után, de akkor is csak mosolyog és gagyog.

Ilyenkor szoktatok tápszerrel próbálkozni? Többen is tanácsolták, de én bizonytalan vagyok, mert az ösztönöm nem ezt súgja, szerintem ettől csak rosszabb lesz minden.


2010. dec. 13. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne adj neki semmit mást, ha nö a súlya, akkor elég neki, amit szopik, egész biztos hogy NEM éhezik. A baba tudja, hogy mennyire van szüksége, és annyit szopik, ha van elég tejed.

Az, hogy esetleg lassabban hizik, mint eddig, természetes, gondolj bele, ha mindig annnyit hizna, mint az elsö két hónapban, akkor mekkora lenne egy éves korára.

2010. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a tejet nem eszi, nagy valószínűséggel a tápszert sem fogja. Persze kipróbálhatod. de ezeket a nemevős időszakokat egyszerűen túl kell élni. Később majd rákapcsol.


Azért figyelj, hogy a súlya nem csökken-e, nem lesz-e aluszékony (ez a kiszáradás jele). A fiamnál volt, hogy napokig megelégedett 300 mili tejjel összesen, egész nap! Aztán elmúlt, és ismét visszatért az étvágya. De azért jól rámhozta a frászt, már az orvost is felhívtam.

2010. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

na, mintha ezt én írtam volna...

Nekem is 3 hós a babóm, és most ugyanezt csinálja, amit írsz. A súlya ebben a hónapban minimálisat ment, 30 dkg-ot, a doki letolt, hogy miért nem etetem a gyereket, meg a kaki is már zöld volt, így elkezdtem én magam is aggódni.

Mivel pluszt nem tudok én sem belediktálni, napi 5-600 grmmokat eszik a 8-900 helyett, azt csinálom, hogy a lefejt anyatejbe keverek egy kicsi tápot, hogy legalább sűrűbb, táplálóbb legyen.(30 ml tejbe teszek fél adagolókanállal)

Nekem 1 hete csinálja ezt, már tök kiakaszt a kis sz@ros. :-) de imádom...Rmeélem hamar túljuttok rajta...meg mi is :-)

2010. dec. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A babám most 5 hónapos, de kb. 3 hónaposan neki is volt szopisztrajkja, amivel engem is a ketsegbeesesbe kergetett. Főleg azért, mert mindenki monda, hogy 2-3 napig tart, neki ehhez képest tartott 8-at. A súlya nem csökkent, csak minimálisat nőtt. Az egyetlen vigaszom az volt (és tulajdonképpen ezzel élt), hogy éjszaka aránylag jól szopizott.

Én nem adtam neki semmit, és nem is ajánlanám a tápszert, ha van elég anyatej. Próbáld megfejteni az okát, hogy mitől lehet a szopisztrájk (túl sok tej, új illat rajtad, szájpenész, ami fáj neki -bár ezt nem hiszem, ha vigyorog, de ez is lehet egy ok-), s próbáld azt megszüntetni.

Egyébként az egész probléma meg fog szűnni hamarosan, csak gondolj arra, hogy a babádnak most problémája van az evéssel, és sok türelemmel tudsz rajta segíteni. Én arra gondoltam, hogy egy baba sem halt még éhen teli cici mellett, úgyhogy biztosan fog majd enni, ha tényleg éhes lesz.

Türelem, sok szeretet, odabujás, megértés segíthet most.

2010. dec. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, ha megjött a menstruációd, akkor is sztrájkolhat az apróság, mert ezelatt megváltozhat a tej íze.
2010. dec. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi, hogy nem pont a kérdésre válaszolok, de próbáltad már úgy, hogy már félálomban volt?

Nálunk is volt pár ilyen nap, akkor csak úgy sikerült.

2010. dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!