Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » éjszaka 10, hóssal? Ma éjjel...

éjszaka 10, hóssal? Ma éjjel próbálom meg először, hogy nem adok cicit, talán felkészültem lelkileg rá. Nem biztos:- ( (

Figyelt kérdés
de 3 óránként ébred és szeretném ha végig aludná az éjszakát.van valami tapasztalatotok,meddig tarthat?cumija nincs,azt ki fogja köpni...nem tudom,de nagyon félek!múlt éjjel is éreztem,h nagyon kereste,oda adtam,és már aludt is,talán semmit sem szívott,de megnyugodott.félek később nehezebb lesz?hogyan látjátok???
2010. dec. 14. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A fiam dettó,csak még többször ébred.E`jjelente 5x 6 xvan,hogy 7x is.Minden éjjel.Jó most jönnek a fogai,de ma´r 5 hónapja minden éjjel ez megy.

A lányomat 14 hónaposan szoktattam le az éjjeli szopiról pont ugyan ezért.Akkor 3 éjjel ment az ordítás.Ö sem cumizott.Kapott vizet ami persze nem kellett neki.Kotort a pizsamában....Nehéz volt.De vissza aludt.1 hét után pedig nem is kereste.De akkor is ébredt.CSak visszaaludt cici nélkül.

Ha elszánt vagy akkor hajrá.

Èn is leszoktatnám a fiamat,csak az ordítással felverné a lányomat is.akkor mindkettö ordítana.Ìgy még várok kicsit hátha javul magától a helyzetünk.Ja a fiam 9 hónapos.

2010. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is 10 hós korában döntöttem úgy,hogy akkor nincs több cici éjjel,mert már ő is 6x-7x felkelt,de sajnos nem hozta meg a várt eredményt.Továbbra is ugyan úgy ébredt,csak nem cicizett,hanem teázott.1 éves kora körül meg,egyik napról a másikra átaludta az éjszakát.Most 2 éves múlt,de még most is megébred 1x és oda kell feküdnöm mellé,de vannak olyan éjszakák is,amikor nem ébred fel.

Hát kívánom,hogy nálatok megoldódjon a probléma,mert nagyon rossz,az biztos.

Sok sikert.

(holnap légyszi írj,milyen volt az éjszaka!köszi)

2010. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi nektek!holnap írok:-)
2010. dec. 14. 21:28
 4/12 A kérdező kommentje:
túl az első éjszakán:hát....fél 8 kor aludt el,11 körül kelt,nagyon sírt,nagyon akarta a cicit...és nekem nagyon fájt a szívem...és odaadtam neki,aludt tovább.majd 1 kor kelt,akkor félálomban voltam(nem tettem issza a kiságyba)és odaadtam aludt tovább.utána 3 kor ébredt és felült,mint aki fel akar kelni(még ilyet nem csinált)én meg mondtam,hogy nem,mert alszunk!akkor adtam a cicit egy kicsit cicizett,de nem aludt el...még meglepődtem...és akkor hagytam sírni,hisztizett mellettem fekve...cumi nem kellett tea nem kellett....1 óra múlva aludt el...a végén már kereste a cicit,de nem adtam oda.azóta alszik....ma erősebb leszek!!!!!remélem.....jól jön egy kis biztatás...
2010. dec. 15. 06:31
 5/12 anonim ***** válasza:
:))
2010. dec. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 xStefix ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy mit csinálj, hogy a babád konkrétan miért ébred fel éjjel. Én csak akkor szoktam rögtön pártolni az éjjeli szopiról való leszoktatást, ha a baba "csak" megszokásból szopizik éjjel, de nem valós fizikai vagy lelki szükséglete van rá. (Ha így van, akkor viszont viszonylag rövid idő alatt és kevésbé nagy harcok árán el is lehet hagyni.) Illetve ha ehhez társul még, hogy az anyuka is teljesen kivan a folyamatos éjszakázástól. Ilyen esetekben szerintem indokolt lehet a leszoktatás. Egyébként én először mindig azt szoktam javasolni, hogy tudni kellene az indokot, amiért a baba felkel, mert ezek egy része orvosolható, más része pedig természetes, amit valahogy "túl kell élni".


Példák:

Nem lehet, hogy (most épp) fogzik? Ha igen, akkor viszont jó hatással lenne rá az anyatej...

Nálunk az őrlőknél volt 1 éves kor után, hogy 3 órákat is fenn voltunk éjjel egyhuzamban, annyira nem volt jó neki semmi sem.

Hogyan táplálod hozzá? Eleget szopizik napközben? Én 11 hónapig keltem éjszaka, aztán egyszercsak rájöttem, hogy be kellene iktatnom plusz 1 délutáni szopit a napirendbe. 3 nappal később már átaludtunk..

Nem lehet, hogy megkezdődött a szeparációs szorongása? Ha igen, akkor talán szintén nem az a legjobb, ha most hagyod el az éjjeli szopikat..

Ezek csak ötletek, de hátha segítenek rájönni.

2010. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia.Elsö vagyok.

A fiam nekem is cirkuszolt éjjel.8 kor elaludt,22.30kor kelt,cicizett.00.05 kor ciczett.1 kor ébredt,vissza sem akart aludni 3x jól meg is harapott. :(

1 órát fennt volt.Aztán cicivel aludt el.Majd 1/2 5 kor,3/4 6 kor és 1/2 7 kor kelt véglegesen....

A fiam fogzik.Bújik a felsö 2.De már 5 hónapja minden éjjel ez megy.Csak eddíg ö sem maradt ébren......Èn tegnap vettem borostyán láncot elvileg holnap ideér postával.Remélem segíteni fog.Már nem tudom mi tévö legyek annyira kivagyok az éjjelektöl.Ès mellette itt a 3 éves lányom.

Majd írj mi lesz ma éjjel....

2010. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
jaj csajok...a tegnapi éjszaka nem jött össze!!!nagyon nagyon sajnáltam a kis picurkámat!!!!ahogy a vállamra hajtottam a fejét,és akkor elkezdett túrni lefelé,majd felnézett rám a szemeivel....és nem birtam ki,odaadtam neki!!!ez volt 11 kor,majd 3 kor majd 5 kor kelt és kérte!!!talán ma!!!!!!!!!!jó lenne.....
2010. dec. 16. 14:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!huhh őszinte leszek.......én nem tudtam ezt megtenni(hogy ne adjam oda neki a cicit) és nem is bánom mert velem alszik ennyi idősen ez volt mint nálad de hagytam hiszen a cicitől biztonságban érezte magát,most 16 hós és nagyon ritkán kell neki éjjel a cici :-))) Nem bántam meg hogy nem "vettem el tőle" mert magától ment minden!

Bárhogy döntesz SOK SIKERT!!!

2010. dec. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:
Én biztosan nem csinálnám ezt vele, ha ennyire nyilvánvaló, hogy szüksége van rá.
2010. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!