Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyre kevesebb a tejem, pedig...

Egyre kevesebb a tejem, pedig próbálom serkenteni, akkor lassan vége a szopizásnak?

Figyelt kérdés
Négy és fél hónapos a kislányom, és jó pár napja éjjel óránként ébred enni, napközben is sűrűbben szopizik. Sűrűbben szoptatom, többet iszom, a more milk kapszulát szedem, szaporító fejést alkalmaztam eddig két napja, és semmi.:-( Akkor ez már azt jelenti igaz, hogy kezd apadni, és bármit teszek, már nem lesz elég a babámnak? El vagyok szomorodva, szerettem volna a hozzátáplálással megvárni a 6 hónapot:-( de ha a babám éhes, akkor nem tudok mit tenni, és ő fontosabb.
2010. nov. 27. 07:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a görögszénamag kapszula segített!!!...


Lehet kapni gyógynövényboltokban vagy bioboltokban magot és abból is főzhetsz teát (naponta 2x) de ez elég strapás, kényelmesebb a kapszula.


Nekem pár nap után úgy felturbózta a tejképzést, hogy utána 1 éves koráig tudtam szoptatni a fiam. :-D


Én itt vettem :


[link]

2010. nov. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy! Megrendelem, ez lesz az utolsó reményem!
2010. nov. 27. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, ne add fel a szoptatást!!! Én is ugyanebben a cipőben jártam, nagyon el voltam keseredve... de a lényeg: ha szeretnéd, hogy több tejed legyen, elsősorban úgy tudod növelni a mennyiségét, hogy olyan gyakran teszed mellre a babádat, amilyen gyakran csak teheted (ez jelenthet óránként akár 8szori alkalmat). Ne aggódj, ezt nem kell sokáig csinálnod, elég hozzá néhány nap és már érezni fogod a pozitív hatását. Én 2-3 napig nem csináltam semmit a szoptatáson kívűl (csak feküdtem a babámmal egész nap, ő hol aludt, hol szopizott, én pedig olvastam közben stb). Rád van bízva, hogy csinálod, a lényeg, h nagyon gyakran legyen mellen...aztán ha beállt a mennyiség, mehet minden a régi kerékvágásban! Én még pluszban nagyon sok anyatejserkentő hatású teát ittam, nekem nagyon bevált a naturlandos, és a mecsek. Illetve még azt teheted mindemellett, hogy egy evőkanál köménymagot forró vízzel leöntesz, állni hagyod, majd a nap folyamán ezt szürcsölgeted... Igaz nem túl ízletes, de hatásos. Ez hasfájós babáknál is nagyon jó! Ami a more milket illeti, én is kipróbáltam, és nekem nem vált be. Sztem amikor abbahagytam, akkor kicsit kevesebb is letta tejem, mert hozzászokik a szervezet. És még egy fontos tudnivaló: ha miután normalizálódott a tej mennyisége, előfordulhat a későbbiekben is, h csökkeni fog, vagy kevesebbnek érzed. AKkor ugyanez a teendő: 1-2-3 napig ugyanezt kell tenni. A tej mennyiségének "csökkenése" amúgy 3 hetesen, 3 - 6 - 9 hónaposan következik be állandóan. Ilyenkor igazából nem csökken a tej mennyisége, hanem a babád növekedése miatt, a babád több tejet "kér".
2010. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
jajj, elfelejtettem: amikor mellre teszed a babádat, főleg, ha folyamatosan teszed majd mellre, vagy csak kis szünetekkel, úgy tűnhet, h nincs tejed, h üres a melled, de még a baba is elfordulhat, sírni kezdhet (sztrájkolhat) stb. Nekem legalábbis ezt csinálta. Szóval ez nem azt jelenti, h kész vége. Akkor is tedd mellre, ha úgymond "üres, és sztrájkol a kisbabád!!! Csak így tudod jól feltúrbózni a tejed. Vmennyi tej úgyis jönni fog, nem sok ugyan, de ha pár napon keresztül szinte folyamatosan mellen lesz a baba(Kis szünetekkel) akkor beáll az a mennyiség, amire szüksége van a kisbabádnak, és akkor már nem kell tovább folytatni az egész napos szoptatást. Érezni fogod, mikor lesz elég...nekem nagyon bevált. Az én babám 6 hónapos, még nem kezdtem el a hozzátáplálást sem. Eddig 3szor sztrájkolt a 6 hónap alatt, az elsőnél el voltam keseredve, a másik két sztrájknál már tudtam mut kell csinálni. Fárasztó ugyan(+nem is takarítottam stb), de nagyon hatásos!
2010. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia,én szoptatós teát ittam,meg alkohol mentes sört és használt 16 hós korig szoptattam igény szerint!Igaz a sört nem szerettem de elviseltem a lányomért:)Sok sikert!
2010. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
+én napi 5 csésze serkentő teát ittam, plusz sok folyadékot (gyümölcslé, ásványvíz stb).
2010. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy tudom, hogy a More Milk kapszula fő hatóanyaga is a görögszéna mag...

Én a görögsz.mag teát iszom, napi 4 csészét, nekem nagyon segít...

Meg agyba főbe fejek. Minden szpoi után az onnal, és rá 1 órára megint, illetve éjjel is 3x kelek. fárasztó, de ha szeretné az ember, hogy tej legyen, akkor muszáj, és megéri.

Én nem akarom a babót "szadizni", mert hát éhes, és hiába teszem cicire ilyenkor, ha nincs mit egyen szegény...én sajnálom:-)) Éljen az elektronika,így becsapom a cicimet, és nem a babámnak kell melóznia. :-DDD

Sok sikert!

2010. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk sztem azért is jó, ha a babádat teszed mellre, mert ez nem csak tejserkentő, hanem lelkileg is jót tesz mindkettőtök számára. Együtt oldjátok meg a "problámát", ami a jövőbeni kapcsolatotokat is erősíteni fogja... nekem 6 hónapos már a kisbabám, és jókat vihorászunk szopizás közben, akkor is, amikor "sztrájk" van. A fejéssel nekem csak annyi a gondom, hogy nekem nem vált be, nem is fejek semennyit sem. Amúgy a kisbabám már több, mint 8 kg (2800 grammal született). Na mindegy, mindenki maga dönti el, melyik mellett teszi le voksá, én csak a tapasztalataimat adtam át, amelyek nagyon beváltak nálam. Remélem, tudtam vmi hasznossal hozzájárulni a sikeres szoptatásért! Sok sikert!
2010. nov. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, mindenki tanácsát megfogadom!

Az egyik válaszoló írta a szopi sztrájkot, sajnos tegnap a babám ordított amikor az evés következett:-(Feszengett, elutasított, nagyon nehezen evett csak pár kortyot.

Elég nehéz napjaink lesznek, de remélem minden olyan lesz,mint korábban volt.

2010. nov. 28. 07:30
 10/10 anonim ***** válasza:

ebben tényleg minden benne van:


[link]


Minden kérdésedre helyes választ kapsz majd! Én is ezt olvasgattam annak idején...

2010. nov. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!