Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S O S 10 hetes kisbabám...

S O S 10 hetes kisbabám szopizás közben pár perc elteltével fájdalmasan felsír, és nem lehet megynyugtatni, annyira ordít, mikor próbálom visszatenni a cicit a szájába. Mitől lehet? Folyt.

Figyelt kérdés
Elkezd fintorogni, aztán rugdal, megfeszül és csak sír. De nem úgy, mint mikor a hasa fáj. Aztán a nagy sírástól mindig jön vissza tej.
2010. szept. 4. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Biztosan levegőt nyel. Büfiztesd meg és folytasd a szoptatást.

A büfiztetés: magad elé tartod két kézzel a hónaljánál fogva, hátul ujjaiddal a fejét tartod, balra-jobbra néhányszor meghintáztatod.Így a gyomor és a nyelőcső természetes kanyarulatait követve hamar felbüfizi a levegőt.

(Hasznosabb, mint vállra fektetni és hátat paskolni.)

2010. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Homorítva feszül meg?
2010. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A mellkasát nyomja felfelé, a fejét hátra.
2010. szept. 4. 14:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért!De az én kislányom is 10 hetes és ugyanezt szokta csinálni!Úgy kifeszül,mint egy íjj!De nem minden eteténél!Én olyankor már nem is erőltetem az evést!Megpróbálom megnyugtatni és majd fél,háromnegyed óra múlva megkínálom megint cicivel!Akkor már majdnem mindig el is fogadja és nem ordít fel közben!De hogy mitől lehet azt nem tudom,de sem a doki,sem a védőnő nem tudott rá mit mondani...:(((
2010. szept. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem vagyok egyedül. Van, hogy 20 perc után kezdi, de van, hogy 2 perc múlva, akkor még éhes is marad.
2010. szept. 4. 18:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ezt csinálja,11hetes.Kb.2 hete szenvedek vele,mert tudom,nem lakott jól,de üvölt a cicin.Cumi,séta,és olyan 20 perc múlva tudom visszatenni enni.És nem a büfi,mert azzal nincs gondunk.
2010. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor valaki mondja meg nagyon kérem, hogy lehet ezen segíteni!!!!!!Nagyon kimerítő ez.
2010. szept. 4. 20:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy sétálva tettem mellre és amikor megnyugodott akkor lefeküdtem és szoptattam tovább. De mondjuk nekem ritkán csinálták ezt.

De az is lehet tényleg, hogy büfiztetni kell szopizás közben.

2010. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valami kényelmetlen neki? Én pl. egyszer úgy fogtam meg, hogy a füle visszahajlott és úgy feküdt rajta, nyugtalan is volt, de csak később vettem észre...

A másik lehetséges ok, hogy nem úgy jön a tej, ahogy szeretné, túl sok vagy túl kevés, esetleg a melled túlságosan tele van és túl kemény a mellbimbó körül, és nem tudja jól bekapni. Nálunk volt mindkét eset.

2010. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az is lehet, hogy nem tud elég ügyesen szopizni. Nekünk ugyanez volt, azzal a különbséggel, hogy csak a bal mellemen csinálta ezt, a jobbon nem. Hónapokkal később derült ki, mikor 4,5 hónaposan még nem forgott csak az egyik irányba és elvittük dévényeshez, hogy azon az oldalon azért nem tudott szopizni, mert le voltak tapadva az izmai, így szegényke hiába erőlködött, elfáradt hamar, fárasztó volt neki, így könnyebb volt csak a jobb cicit elfogadni. Mi is azzal magyaráztuk addig, hogy biztos kevesebb a tejem, csak az volt a furcsa, hogy a mellszívó meg simán leszívott belőle egy csomó tejet, ugyanúgy, mint a másikból...
2010. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!