Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hónapos kisfiam szinte...

10 hónapos kisfiam szinte semmit nem hajlandó elfogadni anyatejen kívül. Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Most 17-én lesz 10 hónapos kicsi fiam. Igény szerint szoptatom naponta 4X, valamint éjszaka 1X vagy 2X. 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, akkor kezdtük a hozzátáplálást - nem sok sikerrel. Bár minden új ízt lelkesen fogad, minden ételből csak pár kanállal eszik meg, azt is naponta kétszer ha hajlandó megtenni. Megfőzöm a hamit, aztán megy a szemétbe ( a bolti még úgy sem megy) Inni sem nagyon iszik mást, egy nap jó ha 40 ml folyadékot megiszik szopizáson kívül. A súlya jó, már több mint 10 kg, és 79 cm. Élénk baba, sztem pár hét múlva már egyedül megy majd. A dokinéni szerint gyönyörű, de nekem ez fura ( előző gyerekem hasonló méretekkel bírt, de ő nagyon jó evő volt) Valaki volt - van hasonló cipőben?
2010. dec. 15. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen,3.babánk év végén lesz 1 éves és még normálisan egyetlen étkezést sem váltottunk ki!Az egyetlen amit megeszik a joghurtok!!!Pár falat kenyér is jöhet májkrémmel illetve virslivel!Folyadék anyatejen kívül max 20-30ml!Igény szerint szopik(ha kell 10 x is) éjjel is legalább 3x!Ő 9,5 kg és 78 cm:)Már lépeget sokat,igazi rosszcsont!Két tesója 6 hótól mindent evett így ez új!!!Nem aggódok,próbálkozok mindennel,ma lecsúszott egy pici reszelt trappista sajt is:))))
2010. dec. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik csemetém adta elő hasonlóan a tiédhez. 7 hónapig csak szopott, 1 éves korában még mindig kb 90%-ban anyatejen élt. Azt szokták mondani, hogy amikor be akarod vezetni a szilárd ételeket, először szoptatni kell, és utána kitölteni szilárddal a maradék helyet a pocakban. Nálunk így egy falatot sem fogadott el. Szóval először adtam a főzeléket, max. két kanállal evett, gondosan ügyelt rá, hogy maradjon hely a tejnek. A védőnő cirkuszolt, a gyerekorvos meg kinevette. Azt mondta, nézzen rá a kislányomra, majd kicsattan az egészségtől, és a súlya is teljesen rendben van.

Végül 4 éves koráig szopott. Nagy kaland volt, hihetetlenül édes beszólásai voltak, amivel mindig elért egy kis extra szopit. A leszoktatást úgy oldottuk meg, hogy a 4. szülinapjára nagylány bulit szerveztünk, ami ugye nem szopós babának való. Beletörődött.

Amíg szopott, soha nem volt beteg, és utána is csak nagyon ritkán.

A lényeg az, hogy ne aggódj, tudja a csemetéd, hogy mi a jó neki.

2010. dec. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugszom, és amíg tudom, élvezem ezt a csodálatos időszakot:)
2010. dec. 17. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!