Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány grammokat szopizik 6...

Hány grammokat szopizik 6 hetesetek?

Figyelt kérdés
Valamiért úgy érzem kevés neki a tejem vagy akár nem elég neki a tápanyag, ezért kérdezném...
2010. dec. 17. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia, nekem már idősebb a babóm, de azt tudom, hogy kb. a súlyához kell nézni, hogy mennyit egyen.

Így tudod kiszámolni:

Ha a babó pl. 3000g, akkor 3000+ennek a fele, 1500=4500, a végéről leveszed a nullát, és annyi. Tehát napi ÁTLAG 450grammot kell ennie. De ennél ehet többet, kevesebbet is!

2010. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit hízott az elmúlt 1 és 2 hétben?

Miért érzed úgy hogy kevés a tejed?

6 hetesen van egy fejlődési ugrás, amikor gyakrabban szoktak szopizni (ilyenkor a mell is "puhább" lesz, kevesebbet tud fejni az ember, esetleg a csöpögés is elmarad) , de ez teljesen normális, nem jelenti azt, hogy kevés a tej.


Egyébként van olyan baba, akinek elég az 50 gramm, míg másnak a 150 kell vagy ugyanaz a baba délelőtt szopizik 40-et, majd rá pár órára meg 180-at, szóval ezekre a számokra nem érdemes építeni.

(és bocs, hogy a kérdésre nem válaszoltam :) )

2010. dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó - végülis álaszoltál, mert nekem ez is segítség, hoyg rájöjjek a nyűgösség okára. Második baba, így sajnos most már nem vagyok olyan lelkes, hyog írogassam, mennyiket eszik, ma kezdtem újra. Emiatt fogalmam sincs mennyiket hízott. Múlt hétvégén mértem, előtte 3 héttel csak.... Kicsit össze kell kapjam magam, gáz ez a tipikus 2. gyerek szindróma....


A mellem amúgy puhább, tehát pont ugyanazok a "tünetek" vannak, amiket írtál, tehát lehet most van az a fejlődési ugrás nálunk is. De a számok majd csak segítenek feldolgozni a kérédés mibenlétét, ha már most tényleg írni fogom...

2010. dec. 17. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem igazán mértem, hogy mennyiket eszik.

Próbltam párszor, de szoptatás előtt egy ordíó gyereket megmérni valahogy elég nehéz, ha sikerült is, akkor tuti szoptatás után elfelejtettem újra megmérni:-)))


Helyette megmértem hetente egyszer a gyerkőcöt, össze-

adtam a méréseket hónap végén, visszaosztotam hétre, és ha 80-1010 grammnál több,akkor jó.

2010. dec. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én üvegből adtam neki a tejet, innen tudom, hogy a fiam 3 hónapos koráig átlagosan 80 milit evett átlagosan 3 óránként. Az első 1-2 hónapban egy kilót hízott havonta ettől a mennyiségtől is, pedig nem egy nagyevő.
2010. dec. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a nagyobbik 30-60 között és havi 1 kilót gyarapodott

a kicsi 100-120 között és havi fél kilót gyarapodott

És szoptattam mindkettőt kizárólag 5és fél-6 hónapos korukig.

Úgyhogy én azt gondolom, ebből túl sok mindent nem tudsz leszűrni és nem nagy segítség.

Inkább a második válaszoló válasza tűnik hasznosabbnak.

2010. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!