Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég tápláló a tejem? 2...

Nem elég tápláló a tejem? 2 és fél hónapos babám csak 80 grammokat hízik az utóbbi két hétben, csak anyatejes.

Figyelt kérdés
másfél hete 3 napig hasmenésem volt, amit a babám is megérzett (nem volt kalóriatartalma a tejemnek, ui. nem ettem szinte semmit). nem hízott annyit, mint szokott, csak 70 grammot egy héten. lehet, hogy 2 hét jután még mindig nem jött vissza a tejem kalóriadús, tápláló része, hogy csak 5 nap alatt 80 grammot hízott eddig?
2009. aug. 29. 07:30
 1/8 A kérdező kommentje:

amúgy még soha nem sírt, hogy éhes lenne a 2 szoptatás között (3-4 óránként eszik, az éjszakákat átalussza már). vidám, jó kedélyű, kakis, pisis pelus van bőven, hasfájós.

miért van, hogy jóval kevesebbet hízik?

2009. aug. 29. 07:33
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj ne aggódj tök jól fejlődik a babád!!!!!!!! Nem kell mindig egyformán híznia! Egy hónapban csak egyszer mérd ekkor látni fogod,hogy egyenletes a fejlődés! A tejcsid mindig minden körülmény között jó neki nincs ilyen,hogy tápláló vagy nem tápláló!!!!!!!!! Nyugodj meg ez a legfontosabb!
2009. aug. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, minden rendben, egyébként is, nem csak hízik, nő is, úgyhogy minden szuper!

A tej meg így is úgy is tápláló, nincs olyan, hogy "vizes tej" és társai.

2009. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 2,5 hónapos és nekünk is lelassult a hízás! első hónapban 1,5 kg-ot, másodikban 800 gr-ot hízott, most meg heti 100 gr. Viszont már több mint 10 cm-t nőtt a születésihez képest. Sajnos én minden evés előtt és után mérem, és a múlt héten odáig fajult a dolg hogy tápszert vettem, mert olyan keveseket szopcsizott. Viszont nem kellett neki a tápi és kezd visszatérni az étvágya. Ő is kiegyensúlyozott, csak én vagyok ideges az evése miatt :)
2009. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A enyém havonta "csak" fél kilókat hízott, 6 hónapos, eddig csak anyatejes volt.

Csak hetente egyszer mértem.

2009. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, a baba jelzi, ha mégis éhes! Bízz benne, ne a mérlegre hagyatkozz! A baba pontosan tudja mit akar, ha éhes, jelzi. Ha folyamatosan fejlődik, akkor nincsen semmi gond! Az is megeshet, hogy fogy pár dekát, akkor sem dől össze a világ! Szoptass, mert a tejed igenis tápláló, még ha nem is eszel, mert akkor tőled veszi el a tápanyagot a baba!
2009. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Két hét még nem mérvadó. Ennyi idő alatt nem lehet eldönteni, hogy van-e gond. Legalább egy, de inkább két hónap össz hízása számít.

Azzal nem értenék egyett, hogy az anyatej minden körülmények között tápláló. Három gyereket szoptattam eddig és mindháromnál voltak ezzel gondok. Az első babám két hónapos korától másfél hónap alatt egy dekát sem hízott. A második a hozzátáplálás elkezdéséig alig-alig hízott, utánna látványosan. A harmadik két hónapos korától négy hónapos koráig, 9 hét alatt összesen 590 grammot hízott. Az orvos javaslatára minden szoptatás előtt 30 ml tápszert kapott. Egy hónap múlva több mint 1 kilóval és 6 cm-rel volt nagyobb. Ez a kis mennyiség is ilyen sokat számított neki, pedig ő sem mutatta magát éhesnek, mert nem is volt az, hiszen tejem volt bőven.

2009. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 3 hónapos koráig nem sokat hízott. Meg is kaptuk, hogy nem elég jó a tejem neki...aztán utána rákapcsolt. Lehet, hogy most hosszra gyúr a babókád. Szoptasd két ciciből. Pár napig majd úgy érzed, mintha nem lenne elég a tejed,de aztán az is beindul. Nekünk így sikerült.


Nincs semmi baj, nyugodj meg. És próbálj meg rendesen enni most.

2009. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!