Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudtatok a baba mellett...

Hogyan tudtatok a baba mellett aludni, amikor 2-3 óránként eszik?

Figyelt kérdés

5 hetes a babám és 2-3óránként szopik és kapja a tápszert.Eleinte átaludta az élszakát,de mostanra annyira kifáradtam,hogy éjjel már arra is alig van erőm,hogy megetessem.

Tippek?Segítsetek!!!


2009. jan. 22. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha a párod nem megy másnap dolizni pl hétvégén nekem ő etette éjjel lefejt tejjel...ez a zombi időszak:)Én is totál kivoltam ha felkelt s nem aludt vissza sírtam...de megszokja amúgy az ember idővel...kitartás!!
2009. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi!párommal táv kapcs élünk egyenlőre:(.Sajna nincs elég tejem,tápszeres is, és éjjel is csak néha van segítségem!

köszi szépen!

2009. jan. 22. 21:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
hát gí nem sokat segítettem, ha egyedül vagy akkor magadra számíthatsz mert ha van segítség éjjel ő is el tudja készíteni tápszert...na de tényleg kitartás ezen sztem mindenki átesik, mi 27 hósak vagyunk de azóta nem aludtam végig éjjel amióta megszületett, pedig alszik végig(néha)::)
2009. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ui. próbálj meg nappal is pihenni..bár tudom sok a teendő:)
2009. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

szia, az elso hetekben én akkor jártam aludni, mikor a babám, mivel napkozben nem nagyon tudtam pihenni. Most már tíz honapos, éjszaka még mindig kel, van hogy óránkétn-kétóránként, ha csak három, annak már orulok is, nehezen viseli, hoyg jon a fogacskája. másfél éve nem aludtam egy rendeset, úgyhogy tudom, hogy nehéz...most épp én is holtponton vagyok, ilyenkor probálom hanyagolni az egyéb teendoket, és picit pihenni napkozben is. Hétvégén én is keltem a páromat (már ha sikerul).

Ejszaka szoptatsz, vagy csak tápszer? én mindig készítek forro vízet termoszba, így mikor ébredezik a kicsi, gyorsan elkészítem a tápszert, és jó esetben nem sirja fel magát. Kb 3 hónapos korátol nem teszem tisztába éjszaka, kibírja a pelus reggelig, azelott is csendben, nem beszélgettem hozzá, hogy ne akarjon játszani és hamarabb aludjunk.. Mindenképp kapja a tápszert szopi után? esetleg ha az éjszakai szopi helyett csak tápszert kapna? tudom, hogy ez a dolgunk, de tényleg nehéz segítség nélkul...

2009. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
sajna,szopi után tápszer van.Éjjelre csak tápszer?és akkor alszik is?nem zavarja meg így az etetést?Jaj már nagyon kivagyok és most meg is fázott,úgyhogy éjjel még nyűgős is!
2009. jan. 22. 22:19
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

szia nem zavarja meg...próbáld ki s te meg pihenj kicsit.

nekem is volt h csak cumiból kapott, semmi baj nem lett

2009. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Lehet ezért sokan megköveznek, de én az első babámnál ezt csináltam, most 10 hónapos, és rettenetesen nehezen szoktattam le (még most sem mondhatom hogy 100%osan sikerült) az éjszakai felkelésről. A következő babámnál (aki most van a pocakomban) úgy fogom csinálni, hogy 6 hetes kora után leszoktatom az éjszakai evészetről. Azaz ha elkel, vizet adok neki, vagy megpróbálom elringatni. A kisfiammal kb 2 nap volt nagyon kemény, utána lassan megszokta, és végigaludta az éjszakát. Csak hát sokszor újra meg újra megpróbálja (kb, 2 hetente 1szer), hogy most cicizhet e ha felkel? :) nagyon ajánlom, hogy szoktasd le, mert hosszútávon nagyon meghálálja magát a dolog, kipihentebb baba, kipihentebb mama, harmónikusabb élet :) No meg az is igaz, hogy minél később csinálod, annál keservesebb lesz...

Ez csak az én véleményem.

Hajrá :)

2009. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
még csak 5 hetes a babája...én sztem ezt akkor érdemes csinálni amikor már szilárd kaját is kap s jobban telítődik akkor tuti nem éhes, de anyatej meg tápszerek is mostmár könnyen emészhetőek...sztem még ne szoktasd erről le, de amúgy jó ha csak éjjel vizet adsz neki, de csak ha már kap szilárdat.
2009. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vízet nem szereti:(fintorog
2009. jan. 22. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!