Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A mellbimbó kirepedt és...

A mellbimbó kirepedt és vérzett este! Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most tele van tejjel, de nem tudom kézzel lefejni. Kézi mellszívótól újra repedni kezdett! Próbáljam meg bimbóvédővel a pici szájába adni? Nem lesz baja, ha újra vérezni kezd és véres tejet szopizik? Mi lesz ha nem tudom "kiszedni" a tejet? Mellgyulladás, láz, nem fogok tudni szoptatni.... Járt már valaki így? Kérlek segítsetek, adjatok tippeket mit tegyek! Védőnő nem veszi fel a telefont, gyermekorvos csak délután rendel.
2010. dec. 27. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Első gyerekemnél sokat vérzett a mellem mert igen rossz technikával szopott eleinte. Ha bírod a fájdalmat szoptasd abból a melledből (vagy fejd ki) mert begyulladhat. De utána Garmastan kenőccsel kend rendszeresen a bimbódat, nekem az mentette meg az egész szoptatásomat az első gyerekemnél. Ha az nincs, a fájdalom miatt biztos abbahagytam volna.
2010. dec. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Avent bimbóvédő krém vált be nekem a legjobban erre. Szuperül hidratál, nem repedezik ki utána, és le sem kell mosni. Kicsit húzós az ára, de megéri, mert nagyon sokáig elég.


[link]

2010. dec. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszaitokat! Ráteszem a cicire a fiamat és veszek krémet is!

További szép napot Nektek!

2010. dec. 27. 08:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, mindenkinek más vált be, nekem a Bepanthen kenőcstől lett jobb, de az rekordidő, 2 nap alatt rendbe tette a melleimet. Előtte a DM-ben vett mellbimbóvédő krémmel próbálkoztam, de az nem használt. A tejet próbáld meg kifejni vagy kézzel, vagy mellszívóval, nehogy begyulladjon a melled. Ha bírod a szoptatást, akkor szoptatással, egy pici vértől nem lesz baja a babádnak. Egyébként a mellbimbóra száradt anyatej és a babád nyála is gyógyító hatású!


Írj majd, hogy mi lett!

2010. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nemrég szültem,pontosan 6 napja,és már az első 2 napban sebesre lett szívva mindkettő!MIndenkinek más válik be,én próbáltam krémekkel,fájt tőle a baba hasa,ajánlották,hogy az anyatej a legjobb,és igazuk lett...Azt nem kell venni,és mindig kéznél van,és nem is fogy el egy jó darabig :D

Én mindig kenem azzal,és már a balról lement a seb is!

SOk sikert neked,és picurinak!Anikó

2010. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bimbóvédővel sikerült szoptatnom. Vettem krémet, úgy tünik segített! Fejni még nem tudom a cicit, mert nagyon fáj, de bimbóvédővel már nem fáj annyira a szoptatás.

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!

Szép napot Nektek!

2010. dec. 28. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyik előző vagyok, szuper! És melyik krém segített?
2010. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!