Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma 5napos a kisbabám, de...

Ma 5napos a kisbabám, de kevés a tejcim. A dr. Nő nem írt tápszert, azt mondta, hogy gyakran tegyem mellre. Mikor indul be végre a tejtermelődés normálisan?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha MINDIG mellre teszed amikor igényli, be fog állni a kereslet-kínálat. Nagyon jó doktornénitek van, kérdezgesd nyugodtan a témáról (egyszerűbb lett volna neki receptet írni, hidd el).
2010. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Igyál sok tejet,sok folyadékot,az segíti a tejtermelődést a szopiztatás mellett.
2010. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha továbbra sem indul be,akkor vehetsz te is patikában tápszert ami 0 hótól adható.Ha elmondod neki,elmondod ha nem akkor nem.Pl:mi 2,5 hósan adtunk a lányunknak tápszert,mert éjszakára már nem volt egy csepp tejem se,és nem mondtuk el neki,csak 1 hónappal később.
2010. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kb 1,5óránként teszem mellre a kislányomat, de nem veszem észre, hogy több lenne a tejem. Egész nap szomorú vagyok, hogy nincs annyi tejem, mint a többi kismamának a kórházban. nekik már a második napon beindult, de úgy, hogy ha az egyikből szopott a babájuk, akkor a másikból folyott a tejcijük. Iszom literszámra a laktoherbet is, és mellette sok bubi mentes vizet is. Szomorú vagyok nagyon, pedig nagy melleim vannak, azt hittem, hogy sok lesz a tejcim is. Úgy sajnálom a kislányomat, hogy csak ennyit tudok neki adni. :(
2010. dec. 28. 18:01
 5/11 A kérdező kommentje:
És még lenne egy kérdésem! Mennyit kell szopiznia a babának ennyi idősen? Tehát egy szopi, hány mili kb? A mérleg szerint csak 10-15grammot eszik. :(((((
2010. dec. 28. 18:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Másfél óránként az jó is.
2010. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy szomorú vagy, de nektek is menni fog csak kitartás kell! Tedd mindkét melledre ahányszor csak kell, ne tartalékold meg gyűjtögesd a melledben a tejet mert úgy egyre kevesebbet fog termelni! Minél gyakrabban ürül annál több lesz, csak szopi, nyugalom és szopi.
2010. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5 napos a babád???jaaaj ne aggódj!!!!be fog indulni a tejed jobban hidd el nekem!csak az a lényeg, hogy ne legyél miatta szomorú, hogy kevés van, hanem úgy állj hozzá, hogy "sok tejem van" mert ez agyban dől el!de tényleg, voltam szülésfelkészítőn ott mondták, hogy az agyban dől el, onnan jön az inger, a tejkiválasztásra!meg olyat is hallottam, hogy valaki örökbefogadott csecsemőt tudott szopiztatni, mert beindult a teje!Még nagyon picike a babád!tényleg tedd rá sokat a melledre!15ml nem sok, de lesz az több is!azzal simán elvan másfél órát!amúgy nekem 30-at 40-et evett az elején, de azzal már volt hogy több mint 3 órát is elvolt!ezt nem azért írom, hogy elkeseredj, hanem hogy változó hogy működnek a dolgok!ennyi tejcsi most még elég neki másfél órára tényleg!!lehet kicsit sűrűbb így mintha 3 óránként enne, de be fog állni!!egyél sok levest is!husileves vagy bármilyen rántott leves(köménymag pl) vagy krumpli, lebbencs, tarhonya leves!ezek táplálóak, segítik a tejtermelést!és aludj, pihenj, feküdj ha kell mindig mikor a picid alszik, ez is sokat segít!e mellett kezdj el fejni!Én úgy csináltam, hogy eleinte mindkettőből szopiztattam.Aztán egyszer csak elég volt neki az egyik mellemből amit evett.Na akkor azt a mellemet amiből evett teljesen lefejtem és következőnek a másikat adtam neki, majd azt is teljesen lefejtem.Így egy szopinál csak az egyik mellem volt igénybe véve, de mivel teljesen kiürítettem a fejéssel, mire megint az jött volt benne tej bőven!nem baj, ha eleinte csak cseppek jönnek, az is jó, de csináld!sokan írják, hogy megszenvedik, mikor a baba többet igényel egyik napról a másikra, mert nincs elég tejük, na én ezzel a módszerrel meg sem éreztem mikor kb 1 hónaposan a kisfiam egyik napról a másikra konkrétan 80 ml helyett 140-et evett.Csak lestem mit mutat a mérleg!

Az jó, hogy méred, csak ne hagyd hogy ez frusztráljon!én azért is mértem, mert eleinte sokat sírt, és ha tudtam hogy sokat evett tele a pocija, akkor nem azért sír mert éhes, hanem más baja van.

Bocsi hogy hosszú lettem, de tényleg még annyira az elején jártok, hogy veszteni valód nincs, csak pozitívan állj hozzá, fel a fejjel, meglátod jó sokáig tudod majd szopiztatni a picidet!!!Csak tényleg ne add fel, biztos vagyok benne hogy menni fog!!!!!Amúgy meg lehet nem is olyan nagyétkű még a babád, lehet kevesebb kell neki többször.Az én babám rengeteget eszik ritkán...szóval minden baba más:)

sok sikert nektek!!!!!!!!nagyon nagyon szorítok!csak mert tudom, hogy az eleje nehéz, de ha nem adod fel, akkor nagyon boldog leszel mikor majd visszagondolsz ezekre az időkre!hálás leszel magadnak hogy próbálkoztál:))

2010. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Császáros voltam,másfél hét után indult be a tejem,pedig fél óránként mellre tettem,mert mindig éhes volt.Én lelkiismeretfurdalás nélkül adtam neki a tápszert,mert nem hagyhattam éhezni.Kb. 4 hetes korától már elég tejem volt,így el sem fogadta már a tápszert.

Kitartás,menni fog.

2010. dec. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy kevés a tejed?
2010. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!