Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor indul el a tejtermelődés...

Mikor indul el a tejtermelődés? Mikor megszületik a bébi? Baj az ha valaki 25 kg szed fel a terhességi idő alatt? Hogy tudom leadni ezt a sok kilot?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szülés után már mellre szokták rakni babákat ez segít a tejelválasztásban. Én azt hittem nincs tejem mert nem hízott a babám és szóltam az egyik ápolónőnek aki azt mondta hogy megmutatja hogy van, erre egy szakszerű mozdulattal megnyomta a mellem és tényleg volt! A súlyod valamennyit biztos fog csökkenni. Szoptatás alatt elég sok le tud menni de könnyű hízni is. Ez alkati kérdés. Amíg szoptatsz ne akarj fogyni ráérsz utána.
2011. márc. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem sehogy nem indult meg, már fejtem a korházi szuper fejövel de egyetlen csepp sem jött. Kaptam homeos bogyót ami 2 napra beindította, aztán ennyi. nem segített. 2 hónapig szoptatásonként 10 mili lejött aztán feladtam.

valakinek egyszerüen nem indul be.

2011. márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem indul be, nagyon-nagyon ritka! Ezt okozhatja szervi gond, de a háttérben állhat lelki probléma is...

A tejtermelést a lepény leválása után felszabaduló hormonok indítják be. Hogy ez után kinek mikor lövell be a melle, az már egyéni dolog. Viszont: ha teheted, legyen minél többet melletted a babád és minél sűrűbben tedd mellre, legalább 3 óránként, még akkor is, ha ő esetleg nem ébredne magától (az első napokban némelyik baba nagyon aluszékony!). Akkor is szoptass, ha te úgy érzed, hogy nincs is a melledben semmi! A babádnál a legszuperebb mellszívó sem jobb! Van, aki nem is tud fejni soha, a babája mégis degeszre tudja magát enni :), nekik csak akkor indul be a tejelválasztásuk, ha a baba szopizik.

Hízás: kicsit sok a 25 kiló, de attól is függ, milyen az alkatod, ennek a fölöslegnek mekkora része a víz. Átlagosan a 10-12 kg súlygyarapodást tartják normálisnak, ez általában a szüléssel le is szokott menni. De ha valaki nagyon vizes, ennél sokkal több is lemehet. Az első hetekben, míg nem állandósodik a tejtermelés, nem áll bne a kereslet-kínálat, nem szabad fogyózni! Igyál a szokottnál többet, egyél kiegyensúlyozottan! Nem kell most sem 2 helyett enni, napi 500 kalóriával ajánlott csupán bvinni, mint annak a nőnek, aki nem szoptat.. Arra is figyelj, hogy mit eszel! Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, főzeléket, leveseket. Viszont ne vidd túlzásba a zsírokat, szénhidrátokat! Nem igaz, hogy a rántott levestől lesz tejed vagy a madártejtől... ez csupán babona :) Ettől csak anyuka súlya fog nőni :) Sok sikert a szoptatáshoz és sok örömöt kívánok a kisbabádhoz!

2011. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
megszületése után közvetlenül mellre kell tenni a babát. a kórházban is 2 óránként érdemes mellretenni, hogy hamar beinduljon. első napokban csak néhány csepp tej is elég nekik. általában akkor indul meg a rendes tejtermelés, amikor az ember hazaér a kórházból, és lepihen. (nekem is ahogy hazaértünk, babust letettük aludni, és leültem a konyhába a férjemmel beszélgetni, egyből elkezdett csöpögni a tej! olyan nagy boldogság volt!)
2011. márc. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek aki írt nagyon köszönöm .És persze a jókívánságot is köszönöm! annak akire vonatkozik ,viszont kívánom neki is a legeslegjobbakat erőt egészséget boldogságot!
2011. márc. 29. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!