Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jó az etetési rendszerünk? 3...

Jó az etetési rendszerünk? 3 hetes manóm van: kb 3 óra telik el a két etetés kezdete között ami van, hogy fél óra van, hogy 1,5-2 óra alatt van meg. Tehát volt már olyan, hogy 1-től 2:30-ig evett, elaludt 4-kor felkelt és kezdtük a következő kajit.

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy szopizik a babád, vagy tápszert eszik.

Az hogy 3 óránként eszik az jó, de hogy 1,5- 2 óráig az sok szerintem. Az én kisfiam is 3 óránként evett, de egy kajálás kb. fél óra volt, néha kicsit több. Ő tápszeres, így a szoptatáshoz annyira nem tudok hozzászólni.

2009. jan. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én szoptatok, és nálunk is 3-4 óra tellik el a két etetés között, de 3 hetesen is max. fél óra volt az evés. Szerintem is sok a 1.5-2 óra evés.
2009. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Tejcsisek vagyunk! Mit csináljak? Ha kaji közben elalszik felkeltem, a tej folyik, mert megszoktam nyomni a cicim és jön belőle bőven. Sőt tegnap pl abból a ciciből amiből nem evett 110ml lefejtem,de úgy, hogy csak addig fejtem, hogy ne feszüljön. Arra is gondoltam, hogy lehet az a baj, hogy nagyon sok minden felpuffasztott a terhesség végén és azt tanácsolták azokat még egy pár hétig ne is egyem. Így kimarad az étrendemből a zöldség, a gyümi, a tej (pedig nagyon kívánom), lehet nem elég tápláló a tejcsim? Nagyon várom az ötleteket mit tegyek. Előre is köszi.
2009. jan. 26. 14:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy végig szopizik? Szerintem egy idő után már csak játszik a cicivel nem?
2009. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam, de amikor lecuppantom a ciciről tiszta tejcsi a szája, és még követeli (oldalra fordított fejjel, tátott szájjal). Ha játszana akkor nem lenne tejes nem? Ja és lehet, hogy nem olyan intenzíven érzem a szopizást, mint az elején,de érzem.
2009. jan. 26. 14:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. Biztos hogy elég tápláló a tejed, csak a babád lustika. Az én babm is csinálta, mint már írtam, ilyenkor elaludt, elvettem a cicit, jött a száján ki a tej, és ahogy magához tért újra követelte a tejet. Nekik ez fárasztó "munka", főleg mikor még ilyen picik. Ébreszd, ne hagyd hogy bealudjon. Én béreltem mérleget, és addig etettem, amíg nagyjából megette a napi adagját. Amikor nem volt éhes, akkor ébresztés után nem kereste már a cicit. Más megoldást nem tudok javasolni, csak amit nekem is mondott a védőnő, ha látod hogy kezd bealudni, akkor csikizem a fülénél. Második voltam.
2009. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet csak komfort szopi van az első fél óra után. Tudod, a babusoknak nem csak kaja a szopi, hanem megnyugvás, altatás, stb. Még pici a babád, így ez abszolute jól van! Mondjuk én babóm max 40 perceket evett, de jó nagy adagokat, csak az esti elalvásnál volt akár 1 óra cicizés is.

Egyébként most van, h 1,5-2 óránként cicizik 7,5 hósan. Úgyhogy nyugi!

Ja, és nézz szét itt:

www.lll.hu

2009. jan. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szoptass igény szerint, ne nézegesd az órát. A mérleget is max. 1 héten egyszer, hogy gyarapszik e, mert egyébként meghülyül az ember! Tapasztalat 4 hetesen pótoltam 5 napig táppal, mert azt hittem, kevés a tej. Aztán kiderült, hogy nem! Most 7,5 hós, és még mindig igény szerint szopik, ha fáj valamije, vagy bújósabb, vagy sokszor, ha el akar aludni cicre könyörgi magát. Van, hogy óránként. Igen biztos, hogy csak komfortszopizik már a végén, hiszen van tejed, ahogy leírtad, de szerintem ez nem baj. Nekik erre is szükségük van. Persze egy idő után vedd el tőle! Az is jó megoldás, ha nem hagyod bealudni, bár nálunk ez nem jött be. Mi sosem bírtunk 3-4 órát 2 etetés között. Én ezen nem stresszeltem, és biztos vagyok benne, hogy azért van még ma is tejcsim, mert igény szerint adtam, és adom neki, és nem akkor, amikor járt volna! Sok sikert, jó a rendszeretek! :-)

2009. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5,5 hósak vagyunk, az elején kb 6 hétig 1 órát szopiztunk, aztán, vagyis sztem már játszott a cicivel a kislányom.

Most lecsökkent 10 percre maximum, de 4 óránál többet mi sem bírunk ki cici nélkül.

2009. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat megnyugtató, hogy nem csak az én kisfiam lusti! Mindenkinek boldog babázást kívánok!
2009. jan. 27. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!