Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sok tejnek számít, ha kisfiam...

Sok tejnek számít, ha kisfiam jóllakik az egyik mellemből és van hogy 270 ml-t eszik?

Figyelt kérdés

Általában reggel szokott ilyen sokat enni, mondjuk reggelre már eléggé feszül a mellem.De délután és este is általában 150nél többet eszik, és ilyenkor is sokszor lefejek még 50ml-t.

Csak azért kérdezem, hogy sok-e mert a környezetemben nem nagyon fejnek meg méricskéznek az anyukák, így nincs viszonyítási alapom.

Amúgy kisfiam 10 hetes.


2010. dec. 29. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok. Kis pókhas :)


Egyébként te miért méred?

2010. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ja, csak béreltünk egy mérleget még az elején, hogy lássam mennyiket eszik, aztán hamarosan már vissza kel vinni, addig meg méregetem, de nem mindig azért.Azt meg látom mennyit fejek, mert mércés az üveg:)
2010. dec. 29. 13:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne méricskéld, és ne fejd. Akkor pont annyi termelődik, amennyi a babádnak kell, és nem fog feszülni sem.

A mérésből megállapítható, hogy van elég tejed. Ha a baba elalszik a ciciden, és egyébként jókedvű, nem sír sokat, és heti vagy havi 1x mérve gyarapszik, akkor nincs miért aggódnod!

Az, hogy este meg napközben más mennyiséget eszik, hát istenem.. mi sem eszünk mindig ugyanannyit. Nincs vele semmi baj.

Amúgy meg nekem kb. 2 hónapos korától 1 éves koráig csak az egyik mellemből evett, mert a másikból semmi nem jött, és sosem volt gond a súlyával.

2010. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ja én nem aggódom egy cseppet sem, nem azért kérdeztem, hanem csak kíváncsi voltam, hogy átlag mennyiségű tejem van, vagy sok.De mondom, már nem mindig mérem, a mérleget lassan visszavisszük.

Fejni meg 2 okból fejek.Egyrészt azért mert az első héten lázas lettem a bent maradt tejtől, másrészről meg azért, mert így mindig volt annyi tejem amennyit igényelt.Egyszer sem volt olyan, hogy óránként kellett volna a mellemre tenni a babám, mert megnőtt az igénye, pedig egyik napról a másikra ugrott 90-ről 140-re.

2010. dec. 29. 14:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sok tejed van,de akkor lehet jobban megmondani,ha tudod a napi össz mennyiséget.Én anyatejleadó vagyok,reggel 7 deci tej van a két cicimben,napi 2 liter tejem van.:))
2010. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hát szerintem nekem is van 6 dl minimum reggelre mindkét mellemben.De reggel csak egyikből etetem, aztán várok a másikkal a következő etetésig.Hát nem túl kellemes,de nem tudok mit csinálni.

Akkor lehet én is leadhatnám a tejem?Mennyi gyűlik neked össze egy nap, amit le tudsz adni?mert gondolom a 2 liter nagy részét a babád eszi meg, nem?

2010. dec. 29. 14:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Babám 800 ml-t eszik,1200 ml pedig leadok,jó kis pénz összegyülik belőle.
2010. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

huh, minden nap összejön az 1200?? az durva, abból tényleg szép pénz összejön.És nagyon nagy macera?mármint a fejés?mindent mindig sterilizálni kell vagy hogy működik?nem vesz el sok időt?

Amúgy én nem Pesten, hanem Dunakeszin lakom, és nem tudom itt hogy lehetne leadni, majd megkérdezem a védőnőm.

Ja és nekem is kb 800 körül eszik egy nap.Mennyi idős a babád?végigalussza az éjszakát?

2010. dec. 29. 14:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

4 és fél hós a babám,este 9kor alszik el,egyszer ébred hajnalban szopizni és már alszik is tovább 9ig.

Hát a fejés egy kicsit macerás,de megéri,ha el kéne mennem dolgozni ezért a pénzért,sokkal több időmbe kerülne.Nem sterilizálgatok,csak mielőtt elkezdtem használni a dolgokat,kifőztem,azóta csak alaposan mosogatom.Kipróbáltam kétféle mellszívót is(medela,avent elektromos),de sajnos maradtam a kézi fejésnél,mert az gyorsabb.2 decit 10 perc alatt lefejek,mellszívóval meg fél órákat szórakoztam.Nagyon nehezen jön a tejem,még melltartóbetétet sem használok,mert soha nem folyik,gondolom ezért tart nekem sokáig,de lehet,hogy neked beválna a mellszívó,az azért kényelmesebb.

Kérj infót a védőnőtől a leadással kapcsolatban,tudnia kell.

Te babád milyen idős?

Üdv,ha van még kérdésed nyugodtan írj.

2010. dec. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. vok.


Itt mindent megtudhatsz a tejadásról:

[link]


A sterilizálás szabályait fontos betartani, nem véletlenül írják ezt elő. Valamilyen szinten ez bizalmi dolog és nem utolsó sorban a segítségnyújtásról szól (nem csak a pénzről) , így akkor érdemes belevágni, ha vállalod, hogy betartod az előírásokat. Egyébként egyáltalán nem olyan nagy macera, egy idő után már teljesen reflexessé válik az egész. Én egyedül a maszkot nem használtam, mivel géppel fejtem, nem kézzel.

Gondolj bele, ha neked születne egy másfél kilós kis koraszülött babád, te is szívesebben hoznál a gyűjtőből úgy tejet, hogy tudod, nem vették félvállról a tejadók a higiéniát.


Kell hozzá egy tüdőszűrés, egy vérvétel és egy székletleadás, tehát tényleg nem nagy cucc.


[link] smcikk4.htm#teteje

2010. dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!