Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeptemberig le kellene...

Szeptemberig le kellene fogynom 8-10 kg-ot. Hogy csináljam, hogy ne apadjon el a tejem?

Figyelt kérdés

Nem a kritikákat várom! Attól még lehet valaki ugyan olyan jó anya, hogy nem akar plusz kilókat!

Egyébként a kislányom 8 hónapos lesz jövő 7en és még szülés óta nem fogytam semmit. A legfontosabb, hogy tudjon szopizni, de azért jó lenne már kicsit fogyni is! Sajnos nem tudom/akarom senkire hagyni,így pl futni járni nem tudok. Nagyon keveset alszik napközben (3szor 20 percet), ami nem nagyon elég még tornázni sem. Baba-mama tornázunk, de az nem bizonyul elégnek. Van valami jó ötletetek?


2009. jan. 26. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ugyanígy voltam/vagyok. Nekem már attól lement 3-4 kg, hogy este 6 után már nem étkezem (csak ha muszáj, pl. vendégségbe megyünk). Ha éhes vagyok, akkor előbb iszom egy pohár bubimentes vizet és ha még fél óra múlva is éhes vagyok, akkor eszem. Este általában egy órát sétálunk, így a testmozgás is megvan.

Sok sikert!

2009. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyanígy vagyok, a kisfiam most 9 hónapos. Szoptatom, de fogyni is akarok. elkezdtem hasizom gyakorlatokat csinálni, mert nekem a hasam nagy még mindig. Nem egy alkalommal tornázok naponta, hanem minden alvásidőben csinálok néhány sorozat hasizom gyakorlatot. Egész jó, egy bő hét alatt sokat alakult a hasam (ahhoz képest amilyen volt :-DDD). Emellett kevesebbet eszek egy kicsit, és nem nagyon eszek kenyeret, tésztát, édességet. Ha a hasizommal már elégedett vagyok, tervezem, hogy hátizmot, láb, kar, stb. gyakorlatokat is csinálok.
2009. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok,mint te,az én lányom is 8 hónapos,és rajtam 20 kiló van.Nekem,amitől lement egy pici,az az,h kenyér helyett puffasztott rizst vagy pászkát eszem.Kerülöm a tésztákat,és este 6 után inkább,csak gyümit eszem,ha éhes vagyok.Az én lányom is borzasztó keveset alszik,és nagyon igényli a közelségemet,így én sem tudok edzeni járni,de azért,amennyire lehet mocorgunk.
2009. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szió

én szülés után fogom csinalni a "régi" gyakorlataim, nem megterhelő, és nem durva, anyukám amikor nálunk volt, mondta, hogy ő is csinálja, és mégis formál.


Kimondottan hastáncosoknak lett "fejlesztve", 5 tipusra lebontott gyakorlatok vannak (en minden nap mast csináltam,így változatos, nem is untam meg), kéz, mell, has, stb

Maguk a gyakorlatok 15 percesek, 10 percet szoktam előtte bemelegíteni, és utána 10 percet "nyújtok", lazítok utána, és 15 perc percet biciklizek, de nem feltétlen ugyanabban az időpontban, így kb megvan a napi 1 óra mozgás. Ha kevesebb az időd, akkor 5-5 perc bemelegites-levezetés is elég.


Szobabiciklire bármikor fel lehet ülni, ha van, hasznos tud lenni, bár én bicikli előtt is szoktam bemelegíteni-levezetni, mert féltem a lábam.


Viszont nem kell feltétlen kevesebbet enned, csak jobb minőségűt, megalkuvás nélkül. pl. teljes kiörlésű kenyér, no cukor, stb.


Nem tudom szabad e, nézz utána (nekem még nem aktuális, 8. hónapban vagyok), hogy mehetsz e infraszaunázni, meg vákumozni. Nem mozgás helyett, hanem előtte lehetőleg. Az infraszauna amellett, hogy eltünteti a narancsbőrt (és nekem úgy elhalványította a kövérségi csíkokat, hogy szinte láthatatlanok lettek), amikor fogyókúráztam, akkor megakadályozta, hogy laza legyen a bőröm, szép, feszes maradt. (Gondolom a striákat is halványítja).

A vákum érdekes dolog, én egy kúrát csináltam, mert azért picit drága (20 ezer forint 6 alkalom), vákummal fellazítják a zsírcsomókat a bőrről, némileg erősíti a kötőszöveteket, és utána, amikor edzésre mentem, kétszer annyit fogytam. a szauna is segített valamennyit, de a vákum nagyon rátett.


a harmadik dolog, amit megpróbálhatsz, talán az a legreálisabb, hogy bemész a kórházba (a haziorvos ír beutalót), és beszélsz egy diatetikussal.


Tudom, hogy nehéz, én próbálom felkészíteni magam ezekre lelkileg, nem is csak magam miatt, főleg a férjem miatt, szegénykének úgy hiányzok, hiába vagyok itt, teljesen megvaltoztam fizikailag, lelkileg, és nem tudom meddig tart.. persze, megéri, de jó lenne minden együtt :))


egyébként ne pontozzatok le, de 8 hónapos korában már egy órára rábízhatod a férjedre, ha fejsz neki kis tejet, meg már gondolom eszik mást is.. szóval picit néha "fellélegezhetsz".


Egyébként SENKI nem akar plussz kilókat szerintem és MINDENKI jó anya szeretne lenni :)

2009. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ne egyél se cukrosat, se fehér lisztet, ennél nincs jobb szerintem
2009. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig a futás jó lenne az tuti. De ha nem tudsz akkor az étkezésre kell figyelni. Pl. du 3-tól nem eszel szénhidrátot, csak fehérjét és gyümölcsöt.A tejed nem fog elapadni, sokat kell inni, vizet, vagy teát izesités nélkül.
2009. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!