Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen módszerekkel lehet...

Milyen módszerekkel lehet növelni az anyatej mennyiségét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos az első babámnál a szoptatás nem úgy működött, ahogy szerettem volna, nagyon kevés tejem volt. Szeretném ha összeszednétek nekem, hogy ki, miről hallott, mivel lehet növelni az anyatej mennyiségét.

Az első bébinél is nagyon sok mindent kipróbáltam, de csak van valami ami még segíthet. Másodszorra mindent be akarok szerezni, ami segíthet. Köszönöm!


2010. dec. 30. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legfontosabb, h. ne stresszelj, légy nyugodt, pihenj sokat.

Fontos a sok folyadék (ne cukros), napi 3-4 liter, nyáron ennél több, fehérje (húsok is), alkoholmentes sör!

Tejserkentő teák: Fitolac, Laktoherb.

Homeos golyók: ricinus communis.


Nekem ezek váltak be, 16 hónapos koráig szopizott a kislányom, a végén magát választotta le, tejem még volt.

2010. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Lemaradt egy fontos dolog: fejés, fejés, fejés!!! (szopizások után)

2010. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
www.lll.hu
2010. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Ez tán jó lesz:

[link]

2010. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pozitív hozzáállás!

www.lll.hu honlap

Kismama Szoptatás c. könyve ( [link] teszveszen, vaterán mindig találni olcsón

igény szerinti szoptatás

esetleg fejés (megoszlanak a vélemények, nekem a fejés növelte a mennyiséget, a kórházban kapott Anyatej magazinban olvastam, hogy a legjobb tejképző az üres mell), de mindenképpen a minél többszöri inger


ami nekem segített: alkoholmentes sör, narancslé, madártej (ez szubjektív, nekem ezek után mindig nő a tejmennyiség)


van akinek a homeos szerek, tejszaporító teák jönnek be


remélem, tudtam segíteni! :-)

2010. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak most reagálok, de sajnos volt egy kis gond az internet elérésemmel. :(


Az lll ligát próbáltam, de azon kívül, hogy jól lehúztak pénzzel, nem jutottam előrébb. A fejéssel is volt gondom. Egyszerűen nem tudtam szoptatás után még 5 milit sem lefejni, pedig folyamatosan csináltam, még éjjel is. Az lll-es nő azt mondta, hogy hazudok, ez lehetetlen, hogy ennek ellenére nem nőtt a tejem mennyisége. Szóval igazából ezt a "tanácsot" kaptam 10ezer Ft-ért.


Annyira reménykedem, hogy a második babánál szerencsém lesz, a pozitív hozzáállással nincs gond. Talán most már kevésbé fogok stresszelni, mert bár a kisfiam nagyobb részben tápszeres volt, de nagyon jó az immunrendszere. A legnagyobb baj, hogy a tápszerre úgy néztem mint magára az ördögre és túlzottan rágörcsöltem a szoptatásra. Másodszorra már biztosan nem így lesz, úgyhogy legalább ez nem fogja gátolni a sikert.


Köszönöm nektek!

2011. jan. 16. 19:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon tudom ajánlani a görögszéna magot ill. a kapszulát. A magot teának kell megfőzni. (google: görögszéna termékek.) nézz utána ha problémák vannak a tej mennyiségével... hatásos, természetes megoldás!!
2011. febr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!