Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy növeljem a tej mennyiségét?

Hogy növeljem a tej mennyiségét?

Figyelt kérdés
Egy hetes kislányom a két ciciből 50 et tud szopizni....ez elég kevéske, mit tegyek h több legyen?
2009. jan. 26. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne stresszelj, egyel bosegesen laktato eteleket, es igyal rengeteget. Vizet, tejet, amit szeretsz! Tedd sokszor mellre, es nagyon-nagyon akarjal szoptatni. Az, hogy szoptatsz, teljesen termeszetes legyen szamodra, ne stresszelj azon, hogy jaj, mennyi van, mennyi nincs, miert ennyi...stb. Csak arra gondolj, hogy most anyatejet kell adni a babadnak, ez a termeszetes, es hidd el fogsz is tudni adni neki eleget.

Van olyan kismama aki idegenkedik a szoptatastol, furcsanak talalja azt. Ha neked ez termeszetes, akkor hidd el lesz annyi tejed, amennyi a babanak kell!

Egyel, igyal, szoptass, ne stresszelj, akarj szoptatni.

2009. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Rengeteg módszer van.

1,igyál legalább 3 liter folyadékot naponta

2,tejserkentő teák,nemcsak a laktoherb,hanem vannak házi teakeverékek

3,tejserkentő homeós bogyók

4,Mire milk kapszula

5,malátás dolgok(sör,maci kávé...)

6,minél gyakoribb mellrehelyezés,sok szoptatás


Most így ennyi jutott eszembe,de ha kicsit kutakodsz a neten egy csomó tippet találsz.

Az lll.hu-n rengeteg hasznos tanács,cikk van.Érdemes elolvasni.

2009. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Nekem legjobban a MoreMilk kapszula vált be. Elég drága, kb. 5-6 ezer forint egy dobozzal (60 db-os). Én négy dobozt szedtem be (napi 4 kapszula), végig a szoptatás alatt.

Vannak teák: Naturland és Herbaria tejserkentő teák, én ezt is ittam mindennap ( a Herbaria tea a babáknak hasfájást okozhat, ezt nem nagyon mondják, én is utólag jöttem rá ).

Ma 5 hónapos a kisfiam, és eddig volt tejcsim. Sajnos 90-100 ml / cici fölé a legjobb időszakomban sem tudtam menni. Most kb. 200-260 ml-t eszik tápszert.

Van aki szed homeopátiás bogyót.

Sokat fejtem még szoptatás mellett, főként az első két-három hónapban.

Egy fontos dolog: ne idegeskedj rajta mennyi van, mert az árthat. Legyen nyugodt a lelked, ha mindent megteszel, mégha nem is nő nagyon a mennyiség.

Állítólag segít a maláta miatt az alkoholmentes sör.

Sok sikert és kitartást!

üdv, 5 hónapos baba anyukája

2009. jan. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

A marhahustol rengeteg tejem volt.

Annyira megindult,hogy nem gyoztem a fagyasztot tolteni!

2009. jan. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

sok cici

alkoholmentes sor (erjesztett maláta miatt)

szoptatós kapszulak, teak

mák

2009. jan. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Az eggyetlen ami tenyleg hat, az a suru mellre teves. Egy hetesen azert meg nem sokkal esznek tobbet a babak. Az enyem 70-et evett, de valtozo volt ez is, nem evett minden szopizaskor egyforma mennyiseget. Esetleg fejhetsz is. Nekem egyik homeos bogyo vagy tea sem jott be, nem is hiszek bennuk, bar eleinte nagyon remenykedtem bennuk, de szerintem esetleg csak placebo hatasuk lehet. Az a szoptato anyuka pedig, aki megeskuszik barmely tejserkentore, az bizonyara a babat is surubben mellre teszi, akor nem lehet hogy inkabb ettol novekszik a tejmennyisege?

Az a lenyeg, hogy egyel rendesen, ne akarj fogyozni, igyal legalabb 4 liter vizet naponta, probalj minnel tobbet pihenni, ne idegeskedj, szoptasd surun a babad, esetleg fejhetsz is, de ha igeny szerint szoptatsz, es a babad surun szopik, akor nem muszaj fejned.

Sok sikert!

Ja es ne felj, mert eleg a tejed, csak hagyd a babad igeny szerint szopni!

2009. jan. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

kösy

igyekszem....remélem sikerül

2009. jan. 27. 10:16
 8/10 anonim ***** válasza:
kecskeruta és görögszénamag tea
2009. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rántott leves, köményes.
2009. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
More milk kapszula, Lidlben kapható Dizzy nevű banános-almás-barackos üveges gyümölcslé (nagyon finom)- nekem ezek váltak be, és a babám hasa sem fáj tőlük.
2009. jan. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!