Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bimbóvédővel vagy anélkül...

Bimbóvédővel vagy anélkül szoptattok? Tapasztalatok érdekelnének, azt mondják kezdéskor nagyon jó, hogy ne sebesedjen ki a bimbó, de ez a közvetlen kontaktust nem rombolja?

Figyelt kérdés
Még csak várom de nem sok van hátra és minden téren fel szertnék készülni.
2009. jan. 27. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd kitapasztalod...ált ban mindenki bimbóvédő nélkül kezdi s amikor fáj v sebes akkor védő...de nekem azzal se volt jobb vérzett stb...végül fejtem...
2009. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem használtam, soha nem is volt bajom !A jó mellrehelyezés a lényeg, és nem lesz sebes.A lényeg hogy amennyire csak tudja kapja be a baba a bimbó udvart is!2 évig cicizett a lányom, és soha nem vettem bimbóvédőt!
2009. jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem is meg akartak vetetni a bimbovedot,de en tudtam hogy nem lessz szuksegem ra..2 honapos babam meg mindig szoptatom es sosem sebesedett ki mert nagy,eleg kemeny mellbimbom van.Viszont okos dolog annak hasznalnia akinek kicsi van,vagy mas okok miatt.Es gondolom az erzes is olyan nekik mint a cumi hisz muanyag...viszont kozel erzi az anyat ugyanugy..azert jobb ennelkul ha nem muszalj.
2009. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy indulok neki hogy anélkül, remélem menni fog.Van a neten valami rajzos dolog vagy videó a helyes mellre helyezésről?Azt honnan lehet tudni hogy nagy e a bimbóm?Mihez képest nézzem?
2009. jan. 27. 21:08
 5/11 anonim ***** válasza:
én mind2vel probáltam de fájt védövel is meg nélküle is, mert folyton tele volt a mellem igy nagyon fájt mikor megindult az etetés közben a tejem... minden féle képp hozzá kell szoknia a mellednek a szoptatáshoz ,nekem kb 1 hónap kellett hozzá
2009. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
én bimbóvédő nélkül szoptatok,nem is szoptatnék máshogy. én megvettem várandósan a bimbóvédőt,és kb. 6-7 hetes volt a bébim,mikor kisebesedett a cicim,akkor volt a fejlődési ugrás és egész nap cicin volt. Kipróbáltam a bimbóvédőt,de rettenetesen rossz élmény,nem használt semmit,a babóm nem tudott szopizni,fogni kellett,hogy le ne essen... ááá, sokkal jobb volt sebes cicikkel is,hiába fájt. levegőztettem és egyfolytában bekentem anyatejjel,és ugyanúgy szoptattam,még ha fájt is. 2 nap alatt rendbe jött és azóta egész nap is rajtam lóghat,meg sem érzem. amúgy a legfontosabb tényleg a helyes mellre tétel,amit majd kérdezz meg a kórházban + meg kell edződniük a bimbóknak,az pedig védővel nem megy. szerintem felesleges
2009. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is használtam ill. kipróbáltam mert véresre szopizta a cicimet, azzal meg nem igazán jött ki jól a tejcsi és ugyanúgy fájt amikor szívta úgyhogy begurultam, eldobtam, rátettem natúr a cicire.. onnantól kezdve semmi bajunk nem volt a szopival 1-2 hét alatt megszokod, a melled is megedződik z új érzéstől és egy kellemes együttlét lesz a szoptatás mindkettőtök számára!

Most 7,5 hónapos a manónk.


Ne keseredj el, először nekünk sem ment vmi fényesen, de elhatároztam h a kutyafáját miért én ne tudnék szoptatni..onnantól kezde mintha varázslat történt volna. :)))

Sok sikert!

2009. jan. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az előző vagyok..

Én is elhatároztam h majd bimbóvédővel milyen jó lesz, én felkészültem stb.. de a gyerek azt sem tudta szegény mit kezdjen vele, amúgy sem jött 72 óráig csak az előtej az meg olyan kevés h elveszett a bimbóvédőben.. :)

Szóval szerintem nem érdemes, mert UGYANÚGY fáj mint ha a baba szívná és a kontaktus sincs meg.. Hidd el ha kitartasz akkor gyorsan ráéreztek mindketten.

Az első 3 napban alig fog jönni a tejed, aztán 3. napon beindul és onnatól meg pláne könnyebb lesz.

Felesleges a bimbóvédő.

Te is csak szerencsétlenkedsz vele, sterilizálni kell szopi után meg mifene. Acicit meg csak lemosod...

Amíg Te sem érzel rá a szoptatásra addig csak szerencsétlenkedsz vele.. Legalábbis én így voltam vele.

Csak pozitívan! :)

2009. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmivel sem rosszabb bimbóvédővel szoptatni mint anélkül!Én 3napos kora óta azzal szoptatom és semmivel sem fejlődik másként mint aki simán cicizik!!sőőőőt...

Kicsi mellbimbóval hiába próbálkozik az ember,mert az igazán tud fájni!!

És még a közvetlen kontaktust sem rombolja!!!! vidám,egészséges baba és semmi frászt nem kap el a bimbóvédővel sem!!!!


10hetes kislány anyukája

2009. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Öt hónapig szoptattam bimbóvédővel, én nem tudtam megszokni a "natúr" módszert. Egyszerűen fájt. Nincs vele gond, de ha nem feltétlenül szükséges, ne használd. Előnye: türelmetlen baba könnyebben szopik vele, nem kell beszívni a mellbimbót, nem veszti el olyan könnyen. Hátránya: állandó sterilezés, magaddal hurcolás. Ha mégis védővel szoptatsz figyelj arra, hogy tudjon simán ciciből is, néha tedd mellre úgy- ha elmentek valahova és otthon felejtetted a védőt jól jöhet ha még emlékszik hogyan kell a hagyományos módszerrel.:)
2009. jan. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!