Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyáron való szoptatások...

Nyáron való szoptatások egyenlőek a folyamatos fejlődési ugrásokkal?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy a nagy meleg miatt lecsökken az étvágy, kevesebbet eszik a babám, emiatt a tejem is lecsökken. Aztán visszajön az étvágy és meg kell ismét növelnem a tejem mennyiségét.

Érdemes fejni, hogy megmaradjon ugyanazon a szinten a tejem?


2011. jún. 17. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hmm nekem nem kellet

simán követte 1-2 nap alatt

amugy kínáld meg többször pont a meleg miatt akár óránként is

a lányom szinte 1-1.5 óránként szopizott egy kicsit az első nyáron

2011. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nálam az a baj, hogy még három óránként is alig akar enni valamit. :((
2011. jún. 17. 10:54
 3/11 A kérdező kommentje:
vizet adok neki persze
2011. jún. 17. 10:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Az enyém nem ivott vizet, 5 hónaposan a buggy melegben inkább 2 óránként ciczett.
2011. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pont így vagyok én is, kevesebbet eszik, ezért kevesebb a tej, azután éhes lesz, vissza kell küzdenem a mennyiséget, és kezdődik elölről. :(
2011. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:

De lányok, miért kell annyit küzdeni érte? Nem megy olyan gyorsan a szaporodás, mint kéne vagy miért?

Ha gyakrabban szoptattok, az nem növeli meg 2-3 nap alatt a tejet? Elvileg ennyi is elég ahhoz, hogy rendeződjenek a dolgok, nem feltétlenül kell valami extrát csinálni (fejés, bogyók stb.).


Kérdező, nem kell fejni egyáltalán, mert a tejed a baba igénye szerint alakul. Ha most ilyenje van, akkor a te tested is úgy működik. Majd ha már nem lesz elég, akkor ráérsz tenni valamit (ill. a baba felszaporítja magának a tejet).

2011. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok:

Már bocsi de épp az a baj,hogy még a kívánt mennyiséget sem fogadja el,nemhogy a gyakori szoptatást.Azért kell visszaküzdenem a tejet, mert 1 nap alatt képes csökkenni a mennyiség,ha nem eszik, 1-2 nap múlva viszont megint falna,és akkor meg nincs elég, ezért vagyok állandó bajban.

Kénytelen vagyok fejni a nem evős napokon,hogy ne csökkenjen drasztikusan,mire megint kajás lesz. És ez folyamatosan ismétlődik.

Amúgy sokszor olvasom a hozzászólásaidat xStefix. Megengedsz egy kérdést? Van kisbabád?

2011. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem írtad mennyi idős, én fél éves koráig (2-3 hós volt nyáron) csak éjszaka adtam neki vizet, mikor már mindent kiszívott és még szomjasnak tűnt. Kb 1,5-2 óránként szopott így, nem csökkent a mennyiség.
2011. jún. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 4 hós lesz a kisbabám. Én is fejek, hogy azért ne csökkenjen le drasztikusan a tejem, a maradékot legfeljebb lefagyasztom.
2011. jún. 20. 08:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne vizet adj neki, ha szomjas, hanem cicit. Az eleje úgyis hígabb, szomjoltó tej.

Felesleges fejegetni, 1-2 nap alatt majd visszadolgozza magának, ha nem adsz neki mást. Pont ez lenne a lényege, hogy csak akkor szopik elegendő mennyiséget, ha nem itatod egyébbel, azaz, ha csak ciciből oltja a szomját, csillapítja az éhségét.

2011. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!