Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos kisbabának anyatejen...

3 hónapos kisbabának anyatejen kívül mit lehet még adni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 15:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Tápszert vizet kamillateát.


pépet tejpépet leveket még nem mert nem tudják megemészteni.

2011. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tápszert?Van tejcim bőven csak érdekel, hogy lehet e már mást is adni neki a tejcin kívül!
2011. jan. 6. 15:17
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
nem. csak tápszert és vizet
2011. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%

Megkövezés terhe mellett írom.


Megvan az én táplálási naplóm,a férjemé és vezettem a nagyobbnak is, most a kicsiét is.


Az enyém: 1 hónaposan kaptam almalevet. 1 hónapos és 2 hetesen répalevet, 2 hónaposan paradicsom lé, 2 hónapos és 2 hetesen őszibaracklé, 3 hónaposan őszibarack krumplival, majd alma krumplival, és 4 hónaposan kaptam sütőtököt.


A férjem: 1 hónaposan almalé, majd 1 hónapos és 1 hetesen narancslé, 1 hónapos 2 hetesen répalé, 2 hónaposan banán, 3 hónaposan krumplipüré, sütőtök püré.


A nagyobbik fiam - 3 éves most - mivel kevés volt a tejem, és pótolni kellett tápszerrel, viszont nem akartam neki sok tápszert adni, így hamar kiváltottam neki egy étkezést. 2,5 hónaposan kapott almát, 3 hónaposan répát, majd krumplit és sütőtököt. Így 3,5 hónaposan már kiváltottam egy tápszeres étkezést neki.


Biztos a mai tudomány állása szerint óriási bűn a gyerek 6 hónapos kora előtt bármit is adni, és lehet, hogy szerencsénk van, mert se allergiánk, se érzékenység bármire, nincs! Soha nem fájt a hasa a fiamnak, és nem hányt. Nem volt székrekedése és hasmenése sem. Válogatós sem lett, és mindenféle étel bevezetése könnyű volt. Mondom, lehet, hogy a szüleimnek, a férjem szüleinek é nekünk is szerencsénk volt. Minden esetre én nem vagyok a minden szakirodalom betartásának híve. A védőnőnk és a gyerekorvosunk is szorgalmazta, hogy a tápot váltsam ki. Most a kicsivel ugyanezt fogom csinálni. 2 hónapos lesz lassan, és elkezdem vele is az almát.


Nekünk nem lett bajunk. Mérlegeled, és eldöntöd, hogy megpróbálsz-e adni neki mást anyatejen kívül.

2011. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit!! Ha van tejed, akkor 6 hónapos koráig semmit! Teljesen felesleges.
2011. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Én egy hónaposan adtam neki bébiteát! Azonkívül vizet,anyatejet(nagyon kevés volt)és tápszert! Ha van elég tejed nem szükséges semmit adni neki 6hónapos koráig! Az anyatej mellett még vizet sem kell adni még a legnagyobb melegben sem. Tápszeres babáknak 4hónapos kortól ajánlatos elkezdeni a hozzátáplálást!
2011. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

6 hónapos koráig a gyermek legideálisabb tápláléka az anyatej.

Hogy mi volt 30 éve... a férjem késsel megkapart szalonnát kapott, hát élni él, de én inkább nem követem a hagymányt.

2011. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A szakmai protokoll tápszeres babáknak sem javasol hozzátáplálást 6 hónapos kor alatt. Az más tészta, hogy ezt általában nem tartják be. De hát az anyatejeseknél is az a ritkább, akik kivárják a 6 hónapot (legalábbis GYK-s tapasztalat)
2011. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 xStefix ***** válasza:
63%

Lehetni lehet - de szerintem nagyon nem éri meg! Az okok:

Folyadékok (víz, teák): foglalják a helyet az értékesebb anyatej elől. Üresek, nincs tápértékük, fontos tápanyagot nem tartalmaznak (csak párat). Ezen túl az a mellékes hatásuk is megvan, ami a továbbiaknak is, csak ebben az esetben az anyukák számára ez kevésbé nyilvánvaló: lemosogatják a bélfalról azt a védőréteget, amit az anyatej épít oda és ami véd a testidegen anyagok ellen. (!)

Tápszer: Csak akkor szabadna, ha valóban nincs elegendő anyatej és semmilyen (alapvető és kiegészítő) módszerrel sem lehet többet "gyártani". Illetve nincs mód a saját anyatejes vagy donortejes táplálásra.

Szilárd ételek: Nagyon megterhelik az emésztést, minél kisebb a baba, annál inkább. Az emésztőrendszer (ami nagy részben azonos az immunrendszer "székhelyével is!) kb. 6 hónapos korra érik meg annyira, hogy már (nagyobb) gond nélkül fel tudja dolgozni az anyatejnél komolyabb táplálékokat. Ezáltal a kórokozókkal, allergénekkel is hatékonyabban tud megküzdeni. Ha, főleg allergiára veszélyeztett babáknál, erre nem figyelnek eléggé, azzal feleslegesen meg lehet növelni az allergia és ebből kifolyólag számos egyéb betegség kialakulásának a veszélyét. (Hogy mi az összefüggés-sor, arra most nem térnék ki.)


Mindenki maga dönti el, mit tesz - de nem véletlen a szakmai ajánlás...

2011. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 xStefix ***** válasza:
64%
És: a csak tápszeres babáknak is 6 hónap a hozzátáplálás ajánlott ideje. Sőt, ha lehet, nekik még inkább..!
2011. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!