Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babám ha szopizik,...

2 hetes babám ha szopizik, folyik az orrából a tej. Bajt jelent?

Figyelt kérdés
Szinte minden esetben csepeg neki az orrából a tej, hol jobban, hol kevésbé. Látszólag őt ez nem zavarja, engem viszont annál jobban. Csak fekve tudok szoptatni még. Normális ez? Miért folyik ki belőle?
2011. jan. 7. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Igen, azt hiszem farkastoroknál van ez. A lágy szájpad nem zár össze és ezért folyik az orrán. Egyik ismerősömnek volt ilyen, nagyon nehéz volt etetni.


De lehet, hogy más is okoz ilyet, még mielőtt megijesztenélek.

2011. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kis szeme nem könnyezik?

Nálunk a lányomnál el volt záródva a könnycsatorna, és amikor ilyen pici volt,mint a te babád, előfordult néha, hogy a tej a kis orrából visszajött.

2011. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is a farkastorok jutott egyből az eszembe.
2011. jan. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:
100%

Na, miután így rádhozták a lányok a frászt:), megnyugtatlak: ha farkastorok, azt az orvos elég könnyen észreveszi, ha belenéz a babád szájába. Ráadásul ilyen esetben egyéb tünetek is lennének már most, mert a nyelés sem menne olyan könnyen, ez kihatna a hízásra stb.. Szerintem kicsi az esélye, hogy ez a gond.


Ami ennél sokkal valószínűbb: túl erős a tejleadó-reflexed. Ez alapból nem baj, látod, őt sem zavarja.

Amit tenni tudsz: nagyon jó lenne, ha kicsit meg tudnád őt emelni szopi közben függőleges felé, hogy a gravitáció is lefelé segítse a tejet és ne jusson fel az orrába. Ez ülveszopinál lenne a legkönnyebb (te is ülsz és őt is félig ülve tartod), próbálkozz ezt is megtanulni, ha bírod.

Ha szükséges, akkor szopi előtt próbálj meg egy picit fejni is és akkor mellre tenni, amikor már nem folyik sugárban. (De arra figyelj, hogy ne sokat fejj ki, mert kell azért az első tej is!)

Az előbbit most is megteheted, utóbbit inkább akkor lehet szükséges, ha már őt is zavarná a tej.

2011. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Annyira nem ijesztettek meg, mert a farkastorok még a kórházban kiderült volna szerintem, erre nem gyanakodtam. Amúgy tényleg nagyon sok tejem van, és gyorsan is nyeli még az elején, alig vesz levegőt. Tegnap lefejtem, és üvegből kapta a tejet, úgy nem volt semmi gond,h. meg volt emelve a kis feje. Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 9. 12:28
 6/6 xStefix ***** válasza:

Á, szerintem ne az üveg legyen a megoldás...!

De örülök, hogy legalább a fejemelés jó tipp volt. :)

2011. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!