Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anya mit ehet és ihat?

Szoptatós anya mit ehet és ihat?

Figyelt kérdés
2008. jan. 23. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne igyál szénsavasat, attól fáj a baba pocija. És kerüld az erősen füszerezett,erős dolgokat, mást szerintem mindent lehet. És persze nincs alkohol és nincs gyógysezr!!
2008. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szénsavtól nem hiszem,h fájna a baba pocija,mert ugye sokan úgy gondolják,h gázok mennek a tejből a babába.Ezt könnyen leellenőrizheted,ha buborékok vannak,pezseg a lefejt tejed,akkor vannak benne.(Amúgy garantálom,h nem fog:))Mindent ehetsz.Esetleg jelenthezhet érzékenység a tejtermékekre vagy a tojásra.Ha hasfájós a picid,akkor ezt úgy tudod megnézni,h mellőzöd őket 10-14 napig az étrendedből,és ha még mindig hasfájós,akkor nem attól van.

A szoptatással kapcsolatos kérdéseidre itt biztos válasz kapsz:

[link]

2008. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azokat az ételeket nem árt kerülni, amik felfújnak(pl. bab, karfiol, borsó, stb), főleg, ha hasfájós a baba. Azért néha megeheted, meg úgyis meglátod, lehet, hogy nem is fáj tőle a poci. Én pl. imádom a karfiolt, szoktam is enni, és a fiamnak nem fáj tőle a hasa. Az alkoholt nem nagyon javasolják, bár állítólag egy kis sör jó hatással van a tejelválasztás beindulására. Én ha látom, hogy a férjem issza, belekortyolok, mert nagyon szeretem, de ennyi. Mondjuk a férjem és csak hébe-hóba iszik sört, annyi meg nem zavarja a babát. Némelyik gyógyszert - pl. Algopyrin - szabad szedni szoptatás alatt (én a gátseb miatt mindig bevettem, mert nagyon fájt), ha mást akarsz, legjobb, ha a gyógyszertárban megkérdezed.
2008. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Azt hallottam, hogy a "K" betűs ételeket nem lehet enni, mert a picinél hasfájást okozhat. Pl: Karfiol, Kelkáposzta, Karalábé, Káposzta, Körte, Kelbimbó stb...
2008. jan. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

A legutolsó válaszadótól kérdezném, hogy miért pont a K betűseket nem szabad enni? Akkor mi van a babbal? Az nem K betűs, és szerintem az puffaszt a legjobban. Na és a krumpli? Ha burgonyának hívjuk, akkor szabad? Nem akarok rosszindulatú lenni, de ha belegondolunk ez hülyeség. A dokim szavaival élve: "ha a szomszéd néni azt mondja, akkor az úgy is van?"

Szerintem mindenki maga érzi, hogy mi puffasztja, hiszen nem vagyunk egyformák, és a babák közül sem mindegyiknek olyan "kényes" a pocija.

De ez az én véleményem.

2008. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!