Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még valaki ebben az...

Van még valaki ebben az őrült, mindent tiltó világban, aki forralt, hígított kecsketejet ad a babájának, mesterséges tápszer helyett vagy mellett?

Figyelt kérdés

Nagyon sok jót olvastam a kecsketejről, vagy is két jól tejelő kecskénk. A férjem állandóan azzal piszkál, hogy miért nem azt adunk a gyereknek, mikor itt van kéznél. Régen is felnőttek rajta a gyerekek és semmi bajuk nem lett, akkor most mi változott, ami miatt annyira tiltják?

Kérem, olyanok írjanak, akik meg merték tenni ezt a nagyon felelősségteljes lépést.


2009. jan. 31. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Én csak ismerek egy anyukát, aki kecsketejet adott a babájának. A kislány koraszülött volt, nem tudott szopni, az anyukája fejt, de elapadt a teje. A pici visszabukta a tápszerek felét, nem gyarapodott, állandóan sírt. Ők külföldről jöttek, nem is nagyon akarták elfogadni, hogy nem kaphat a gyerek semmit egy éves koráig, így minden lelkifurdalás nélkül jött a kecsketej ötlete. Kettő hónaposan. Nemrég találkoztam velük. A kislány gyönyörű, mindent eszik, semmire sem allergiás, teljesen egészséges. Ez az igazság, akkor is, ha 0-ig lepontoznak.

Én emellett az is az igazsághoz tartozik, hogy én nem mertem ugyanezt megtenni a babámmal, igaz, neki nincs baja a tápszerrel, így is nő szépen, még csak most kezd tejterméket kóstolgatni. Úgyhogy nem akarlak erre buzdítani, tényleg a te felelősséged. Csak az a baj tényleg, hogy a további kérdésedre (mi változott meg 10 év alatt) nemhogy elfogadható, semmilyen magyarázatot nem kaptam a védőnőnktől én sem. Azt hiszem, éppen az lehet a dologban, hogy az egészségügy mindent megpróbál megtenni azért, hogy kevesebb legyen az allergiás gyerek, ezért még az is HA tápszert kap egyéves koráig, akit nem hajlamosít semmi a tejérzékenységre (érdekes módon pedig a dobozra rá van írva, hogy csak orvosi ellenőrzés mellett, erre hajlamos babáknak kell ennyi ideig ezt kapni...). A törekvést teljesen jogosnak tartom, csak lehet, hogy egy szint után már túlzás...

2009. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz egy olyan védőnőt, akit már nyugdíjaztak, tőle biztos kapsz ezzel kapcsolatban tanácsot, vagy idősebb háziorvost is megkérdezhetsz, ők még a régi elvek szerint dolgznak, dolgoztak, s adnak tanácsot.
2009. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdés:

Már nagyon sok helyen, nagyon sokszor hallottam, hogy ne adjunk tehéntej helyett kecsketejet a csecsemőnek, mert az súlyos vérszegénységet okoz. Kérdésem az lenne a doktornőhöz, hogy ez igaz-e, és ha igen, akkor hogyan lehetséges ez. És vajon csak a csecsemőknél okoz gondot? A felnőttek nyugodtan fogyaszthatják?

Válasz:

A kecsketej tartós és főleg kizárólagos fogyasztása vashiányos vérszegénységet eredményez a csecsemőknél. Ma már nem ajánljuk ezt csecsemőtáplálásra, főleg azért nem, mert ma már a tehéntej-allergia megelőzésére is, ill. a kialakult tehéntej, ill. tejcukor-érzékenységre is számtalan gyógytápszer áll rendelkezésünkre. Ezekben megfelelő a vas és ásványi anyag tartalom, és biztosítja a csecsemő optimális fehérje és kalória bevitelét is. Csecsemőkor után megfelelően vegyes táplálás (hús, tehéntej- fehérje, tojás) mellett a kecsketej és tejtermékek az étrendbe fokozatosan beépíthetők.

Dr. Gömöri Ágnes"

2009. febr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Én most fogom elkezdeni adni a babámnak, minden lelkifurdalás nélkül. :) Sokminden más kajcsit is eszik már, ha kiegyensúlyozott az étrendje, akkor semmi baja nem lesz a kecsketejtől. A védőnők azt szajkózzák, amit a könyvből megtanultak és nem tágítanak az ott leírtaktól. Mostanában úgy veszem észre, hogy nagyon eladók lettek a tápszerek... Ne aggódj, és használd ki, hogy még fizetned sem kell érte! :)

Ja, a babóm hat hónapos múlt.

2009. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, én nem illek be a kért válaszolók képébe, de ha még vidéken laknánk és saját kecském lenne, amit extra külön nézetnék mindig az állatorvossal és megelőző intézkedéseket megtennék a pl. kullancs ellen, én boldogan adnék a gyerekemnek. Én azt gondolom, hogy bár sok minden jószándékú és van is igazságtartalma, azért a gazdasági okok is ott vannak: mennyi egy liter kecsketej és a tápszer ára? A tehéntejes tiltást én a bolti tejre értem, aminek csak köszön a tej, főleg ha ki tudja hol gyártották. A gyermeked korától függ szerintem, 6 hós koráig éretlen, utána talán keveseket lehetne adni.
2009. febr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a kisfiam tejérzékeny lett a tejalapú tápszertől amit a gyerek orovosunk írt fel anno 5 éve.Nos a pulmonologus azt javasolta hogy kecsketejet igyon a gyerek,mert a hypoallergén tápszereket vissza bukta és nem gyarapodott.A kisfiam makk egészséges.Most 5 éves.Egészségügyi dolgozó vagyok és a sok tápszer meg hypoallergén dolog mind üzleti fogás a gyártónak.Mindenesetre én sem mertem volna magamtól adni sok mindent mert féltem hogy baja lesz.Tény hogy a tehéntejtől gyakoribb az allergia,de talán azért mert ez a tej már nem olyan mint régen.Én azon nőttem fel.Nem volt semmi bajom.A kecsketejet javasolják tehéntej érzékeny babáknak is.Szerintem nem teszel kárt csak fokozatosan kell bevezetni azt is.
2009. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!