Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos babám átlag napi...

3 hónapos babám átlag napi hatszor szopizik, mostanában alkalmanként 100-120 között. Úgy tudom, ennél már jóval többet kellene ennie?

Figyelt kérdés
Megáll büfizni, aztán már csak folyamatosan rötyög, beszél, nem hajlandó tovább enni. A pelenkák rendben vannak. De így hogyan fog növekedni a súlya?
2009. febr. 1. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy elfelejtették a babákkal tudatni, hogy mennyit kellene szopizniuk :) Ez csak vicc akart lenni! Ha megvan a napi 5-6 pisis pelus, a baba nyugodt, jó kedélyű, nem hiszem, hogy bármit is tenned kell. Egy szopós baba tudja, hogy neki mennyire van szüksége, nem lehet erőltetni az evést nála. Ha éhes lenne, tudtodra adná! A súlynövekedés normális tartománya meg igen tág (heti 12-25 dkg), biztosan bele fogtok férni és majd csodálkozol, hogy mitől is hízott ekkorát! Az állandó mérés pedig pontosan erre jó, hogy kétségbe ejtse az anyukát. Ha nagyon szeretnéd tudni, hogy fejlődik-e a babád, ne mérd minden etetés után, hanem inkább csak hetente 1, max.2 alkalommal. 4 gyerekes anyuka
2009. febr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne méregesd folyton, mert megbolondulsz. Mérd meg heti egyszer, és ha meghízta a heti minimum 10-15dkg-ot, akkor semmi baj. Minden héten ugyanazon a na, abban az időben mérd!!! Tudod csalóka minden evés előtt után mérni, van olyan nap, hogy kevessebet, van, hogy többet eszik. Ha jókedvű, vidám akkor nem lehet nagy baj. Egyébként, hogy mennyit kell ennie az nem a korától, hanem az aktuélis súlyától függ. Még egy tanács: ha igény szerint szoptatod, akkor mindig akkor kap, és annyit amikor éhes, és amennyire szüksége van! Így a cicict is több inger éri. Az igény szerinti szopihoz sok türelem kell, de megéri. Szerintem sokan ott rontják el, hogy nem figyelik a babák igényeit!

Minden rendben lesz!

Üdv: 8 hónapos, igény szerint szopizó manó anyucija

2009. febr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Az én babám is hasonlóan csinálja és én is aggódom a fejlődése miatt. Ő is csak szopizik, eddig minden nap 800-950g között evett. Megkapta az oltását (másfél hete) és azóta örülök, ha a 600-at megeszi. Persze könnyű annak, akinek sok tejcsije van - sajna nekem csak annyi, ami éppen elég és most már egyre kevesebb, mivel nem eszik. Ő is csak addig hajlandó szopizni, amíg dől a tejem, utána jön a rötyögés - ahogy nálatok is! Persze a súlya is megállt, már nem is merem etetésenként mérni, mert rosszul leszek, hogy mennyire keveset eszik. Mindenki azt mondja, h Ők úgyis tudják mennyi kell nekik - Reméljük, h igazuk van!!!!

Szép napot és kitartás!!!!

2009. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!