Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell ennie egy hetes...

Mennyit kell ennie egy hetes babának alkalmanként?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ilyenkor napról napra sokat változik az igényük, de kb. 40-60 millilitert.
2011. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy hetesen a kisfiam 30ml evett,de olyan is volt amikor 8-at szopizott aztán sírt mert fájt a pocakja.
2011. ápr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Megijedtem,mert fogytunk kb 50 gr-ot!

3 óránként nagy munka árán keltettük,és 30-50 lm között szopizott,de dolgoznunk kellett érte,hiszen aludni akart!


Most próbáljuk,h magától kérje,ma egészen jól ment!

Remélem hízni fog:-)


Mennyi vizet adtok nekik ez mellett?


Köszönöm a válaszokat!!!

2011. ápr. 18. 18:18
 4/11 anonim ***** válasza:
egy picit próbálhatod keltegetni, ha nagyon sokáig aludna. (napközben ne legyen több 4.5-5óra a két evés között, de azért lehetsz rugalmas) én csak akkor adok neki vizet, ha már nagyon túl akarja lépni az ajánlott adagot. de ő tápszeres. az anyatejnek változó lehet a kalóriatartalma, van aki nem ad külön vizet soha. mondjuk nyári melegben még ha anyatejes is a baba, el tudom képzelni, hogy kellhet neki plusz folyadék.
2011. ápr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 melcsiboszi ***** válasza:
ha pelenkázod, arra nem ébred fel?
2011. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:
Ha csak anyatejet kap, nem szükséges külön itatni (sőt), mert az anyatej első része tulajdonképpen innivaló.
2011. ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 melcsiboszi ***** válasza:
Ha meleg van, és felébred két etetés között, nyugodtan adhatsz neki forralt-lehűtött vizet, ha nem akarod még mellre tenni, hogy ne száradjon ki addig se, amíg termelődik a tejci! ;)
2011. ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:
A tej folyamatosan termelődik, ezért nem kell arra várni, hogy összegyűljön a következő szopiig (főleg nem az első időkben). Sőt pláne, ha vizet adsz neki inni, az csak foglalja a gyomrában a helyet, ráadásul az anyatejhez képest szinte értéktelen.
2011. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 melcsiboszi ***** válasza:
Nem értéktelen, sőt! Első osztályú folyadék, aminek a pótlására sokak szerint ilyen nagy melegben szükség van. Persze mellre is lehet tenni annyival többször, de sokkal macerásabb, és a baba sem biztos, hogy igényli.
2011. ápr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Az anyatejhez KÉPEST sokkal kevésbé értékes és jelen esetben ez a lényeg! Az anyatej 87%-a víz + még egy csomó olyan összetevő, ami a vízben SOHA nem lesz benne. Nem tudom, szerintem nyilvánvaló a különbség.

Nem arról van szó, hogy a víz rossz lenne, hanem arról, hogy ha az anyukának módjában áll jobbat (a legjobbat) adni a babájának, akkor ne bíztassuk arra, hogy ezt ne tegye meg.


Ha a baba szomjas, alapjáraton anyatejet fog igényelni (ti. szopizni szeretne), nem vizet. - Már ha közben szépen, de feleslegesen rá nem szoktatják a külön ivászatra és a vízre, mert akkor nyilván azt is kérheti. De ettől még nem jó neki és nem is lenne rá szükség(e).


Hát, lehet, hogy pl. házon kívül könnyebb üvegből vízzel megitatni, mint megszoptatni, de...

Sejtem, hogy ki mindenki gondolja mégis az ellenkezőjét.

2011. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!