Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem ajánlott egy újabb...

Miért nem ajánlott egy újabb terhesség mellett szoptatni? Miért kell elválasztani a babát?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Elvetélhetsz, mivel a szoptatás méhösszehúzódásokat okoz.
2011. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz, hogy nem ajánlott. Régebb valóban ez volt az orvosi álláspont, de mára ez megdőlt. Már csak azoknak a kismamáknak nem ajánlják terhesség mellett a szoptatást, akik valamilyen formában veszélyeztetettek. Egészséges terhesség mellett lehet szoptatni, tanúsíthatom. 24 hetes terhes vagyok, a 20 hónapos kislányom még napi minimum 3X szopizik, néha éjszaka is.


Bővebben itt olvashatsz a témáról:


[link]


[link]

2011. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. a link is hasznos. 1 éves a lányom, reggel este szopizik, és úgy néz ki babát várok.....
2011. jan. 16. 17:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Jajj... Akkor kedves Kérdező, egy cipőben járunk!:) A kisfiam 13 hónapos, még nappal 2-3x szopik, de van hogy éjjel is kér 1x. Emellett terveztük már a kistesót és össze is jött, 5 hetes kis mazsola van a pocakomban. Tudom, hogy most jó lenne elválasztani a kisfiamat, hogy a pici most mindent megkapjon, amire szüksége van, de nem tudom muszáj-e. Meg az a másik az, hogy én is és a kisfiam is még erős szopifüggők vagyunk..:)
2011. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én még addig kitartok, amig az orvos meg nem erősiti a terhességemet. Érdekes, én már annyira nem vagyok szopifüggő. Azt hiszem, a lányom inkább, bár szerintem ha nem látna engem egy hétig, szó nélkül elhagyná. NAgyon szeretek szoptatni, de nagyon sokat szenvedtem, hogy ez igy legyen. Elment a tej, visszajött, az elején 8.napra jött meg, iszonyatosan beteg voltam, fejtem fejtem 8 hónapos koráig. Aztán anyatej adó is lettem... szóval elég volt. én már szivesen abbahagynám. Persze ha a lányom akarja, folytatjuk. Kivéve, ha babát várok . Akkor szépen lassacskán elhagynám....
2011. jan. 16. 19:29
 6/13 anonim ***** válasza:
egy pillanatra megijedtem, de megnyugtattatok :) mi 7,5 hósak vagyunk és érezik a kistesó úgy tűnik. Ha lehet, én 1 éves koráig szoptatnám a lányom.
2011. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem minden orvos álláspontja dőlt meg. Az enyém kerek-perec közölte, hogy ő terhesség alatti szoptatást annyira nem támogatja, hogy akkor a terhesgondozást sem vállalja el.

Két barátnőm szoptatott terhesség alatt, mindkettőnél minden rendben volt (ergo nem voltak a veszélyeztetett kategóriába), mégis mindkettőnek elment a babája. Az egyikük még nagyobb orvosi kontroll alatt is volt (az ő dokija azt látta jónak, akkor csak nem lehet veszélytelen), egyik héten még volt szívhang, a másikon nem. Semmilyen más tünet nem volt. Még korábban mondták neki (védőnő, doki), ha görcsöl, vérez, azonnal abbahagyni a szoptatást.

2011. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én szoptatós baba mama csoportba járok a lányommal!Most 2 hónap latt 5 anyukának született meg a második babája akik végig szoptattak terhesség alatt!Sőt most a két babát szoptatják egyszerre! Ezt tandem szoptatásnak hívják!Ha esetleg szakmai tanácsra lenne szükséged priviben nagyon szívesen magadom a szoptatási szaktanácsadó e-mail címét (ő is lll-es), aki nekünk segített!És biztos készséggel segít és válaszol minden kérdésedre!


13,5 hós szopizó kislány anyukája

2011. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nyugodtan lehet szoptatni terhesen is! az előfordulhat, hogy a lányod választja el magát,mert a tej sósabb ízű lesz. mi így jártunk amikor terhes voltam a fiammal, de semmi gond nem volt a szoptatás miatt.
2011. jan. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mi lett a szoptatással? babákkal?
2012. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!