Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő alatt sikerült...

Mennyi idő alatt sikerült cicifüggő babádat elválasztani?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 9 hónapos és szeretném 11-12 hónapos korára elválasztani (megvan rá az okom miért, úgyhogy légyszi ne írjátok azt, hogy szoptassam amíg ő akar). Elvileg alváshoz igényli inkább a cicit, reggel és este szopizik rendesen, a többi alkalom csak amolyan nyugtató, altató szopi. Próbáltam már cici nélkül altatni, van amikor sikerül, van amikor nem. Eléggé cicifüggő és anyás. Szeretném kíméletesen elválasztani és időben elkezdni, hogy ne legyen neki sem és nekem sem nagyon rossz.

Ti hogy csináltátok?


2011. okt. 31. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem kíméletesen nem ment. Próbáltam a szopik számát csökkenteni, de nem értette, hogy miért lehet egyszer, másszor meg nem.

Az akkor majdnem 20 hónapos lányomnak elmondtam, hogy nincs több cicizés, és ehhez tartottam magam. Két hét alatt megszokta.

Persze lehet próbálkozni, mert minden gyerek más, lehet hogy nálatok működik majd fokozatosan.


Egyébként érdemes átgondolni, mert tényleg nem tudom, mi az ok, de sok mindenre azt gondolják (tévesen) az anyukák, hogy nem lehet mellette szoptatni, pedig megfelelő feltételek mellett lehet...

2011. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Gyógyszerszedés miatt kell elválasztani, egészségügyi okokból. Muszáj lesz.

2011. okt. 31. 18:34
 3/14 anonim ***** válasza:

Ezért kérdeztem. Milyen gyógyszer? Nekem is van ezzel tapasztalatom: szakorvos szerint ne szoptassak, de szoptatási tanácsadó, és a gyermekorvos szerint is lehetett.

Illetve van egy csomó gyógyszer, aminek van olyan alternatívája, amit lehet szedni...

2011. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hormon tartalmú gyógyszer, úgyhogy kizárt dolog a szoptatás... De erről nem szeretnék többet beszélni ha nem baj:)

Szóval a kérdésem továbbra is az, hogy ki milyen módszerrel választotta el a babáját és mennyi idő alatt sikerült neki?

2011. okt. 31. 19:40
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak alváshoz kellett már, főleg éjszaka de akkor nagyon. 13 hósan lett vége, apa altatta egy este kibírható sírás árán, másnap már nem fogadta el a cicit, pedig még pár napig egyszer egy nap akartam szoptatni hogy ne kelljen fejni. (3. nap meg is jött, először).

Még 2 nap és már én is mertem altatni, odabújt és eszébe sem jutott a cici, boldogan elaludt.

Szerintem is inkább elvágással működik, így hamar elfelejtik, viszont ha reggel van, este nem, akkor csak kínlódnak.

2011. okt. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2 éves lányomat korábban próbáltam én is fokozatosan leszoktatni, de sajnos az nálunk sem működött, mert nem tudta miért lehet este és pl. délutáni alvásnál nem. Lehetett bármilyen sztorit kitalálni nem jött be, nem foglalkozott vele. Bár9 hónaposnál máshogy kell szerintem próbálni, mint egy 2 évesnél, mert azért ő még kicsi ehhez és talán ott még működik a fokozatosság elve.
2011. nov. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Muszáj lenne fokozatosan mert ha hirtelen hagynánk abba, őt is és az én melleimet is igencsak megviselné, nem szeretnék mellgyulladást vagy tejlázat kapni...


Nincs itt senki olyan aki 1 éves korig szoptatott?

2011. nov. 1. 09:57
 8/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy mennyi idősen választasz el egy gyereket, a hatásmechanizmus mindig ugyanaz.

Ha fokozatosan választod el, valószínűleg nem kell fejned, ha meg hirtelen, akkor fejsz utána, és ugyanúgy nem lesz sem csomósodás sem mellgyulladás.

Én a szopi befejezését követően másfél hónappal tudtam eltenni a fejőgépet. Csak akkor fjtem, amikor úgy éreztem feszül, és csak annyit, amikor már nem feszült. Egyre ritkábban és egyre kevesebbet kellett, a végén már csak pár cseppet.

2011. nov. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A fokozatos elválasztás hosszú történet.Nekünk 9 hónapra volt szükségünk,hogy elválassza magát,miután eldöntöttem lassan csökkenteni kellene a szopik számát.Egyszer megvártam bújjon ki az összes foga,akkor aludta át először az éjszakát,és nem kellett éjjel cici.2 és fél éves volt akkor.Aztán elmaradt a reggeli,nem kellett napközben csak ha beteg volt,de a déli és estiről nem lehetett lemondani.

Véletlen volt egy este,hogy elaludt apa mellett,persze elötte megvolt a szopi.Attól a naptól nem volt több "cicivelaszájbanalvás".És így fokozatosan,minden este kevesebbet,aztán egyszer azt mondta nem kell több neki.+3 év 4 hónapos volt akkor.

2011. nov. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom mindig szopizva aludt el.Előszőr leszoktattam erről.Megmondtam neki nincs szopi csak reggel.Igen abba a hibába estem én is,hogy ő sem értette,miért nem lehet akkor este is.Hamar megszokta.Majd pont a 2.szülinapján mondtam neki reggel,hogy ez az utolsó szopi.Kb ekkor is 1hétig volt rossz.Nem sírt csak ugy nyüszögött.Kakaót készitettem neki helyette mindig.Eleinte bele sem ivott,mára már kakaó a minden.Ha ujra csinálnám,mára biztos hogy a drasztikust választanám,tehát egyből elvenném tőle nem csökkenteném.Csak légy határozott,ha elhatároztad magad.Az én kislányom is függő volt és nagyon anyás.
2011. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!