Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Puhább mellben kevesebb a...

Puhább mellben kevesebb a tej? Eddig mindig feszült a mellem 2 etetés között, most meg ugyanolyan puha marad, mintha üres lenne.

Figyelt kérdés
Babám 7 hetes, van elég pisis pelusa, kakálni másfél napja nem kakált. Baj lehet? Kevés a tejem?
2011. jan. 20. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Val.szeg "bejáródtak" már a tejcsatornák.

Ha szopi után nem éhes a babád, akkor minden oké.


Én is mindig azon stresszeltem, hogy elég lesz-e a tejem ... de mindig elég volt :-)

2011. jan. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Többnyire csak az első pár hétben kemények a mellek a tej miatt. A későbbiek során beáll a kereslet-kínálat rendje és a tej nagyobb része a szoptatás alatt termelődik, nem pedig előtte.
2011. jan. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokszor bealszik szopi közben és a végén már bekapja, kiköpi, lökdösi a mellemet. Olyankor szoktam levenni. Vagy csak ha már cumikázik rajta. Olyankor leteszem, kéri a cumit, azon dudikázik egy kicsit és elalszik.
2011. jan. 20. 09:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális dolog.Beállt köztetek a kereslet-kínálat :) .Ne aggódj-elég a tejed-ha nem lenne,akkor szólna a babád!Hidd el :)

A kaki : az anyatej minden részét feldolgozzák a babák-megemésztik... ezért nincs olyan sűrűn kaki.Majd késöbb lesz :)

Boldog babázást kívánunk

2011. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem baj, ha hallod hogy nyel, és nem éhes.

eleinte nem is csak a tejtől kemény, hanem a mirigyek vannak megduzzadva. (nem biztos, hogy pontosan írtam, szopi tanácsadó mondta.)

2011. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

MINTHA SAJÁT MAGAMAT LÁTNÁM. ÉN IS PONT MA MONDTAM A PÁROMNAK, HOGY ATTÓL TARTOK TÁPSZEREZÉS LESZ, MERT PUHA A CICIM. MI IS 7 HETESEK VAGYUNK, ÉS UGYANEZ FOGLALKOZTATOTT ENGEM IS. FEL AKARTAM TENNI KÉRDÉSNEK, DE TE HAMARABB MEGTETTED.


TE MENNYI FOLYADÉKOT ISZOL ÁTLAGBAN EGY NAP?


ÜDV: LOLL

2011. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

2-3 litert, de tegnap igyekeztem többet enni és fejni is folyamatosan és ma reggelre jó nagy lett a cicim. :)))

Én nem szeretnék tápszerezni.

2011. jan. 21. 11:01
 8/9 anonim ***** válasza:

MIKOR FEJSZ? SZOPTATÁSOK UTÁN? HÁNYSZOR FEJSZ EGY NAP?

HOGY SZOPTATSZ? ÉN EGYIK EVÉSNÉL AZ EGYIK, MÁSIK EVÉSNÉL A MÁSIK MELLBŐL.

2011. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor fejek, ha nagyon feszül a cicim és még messze az etetés, vagy ha nem szívja ki normálisan, és hagy benne valamennyit. Ha csak iszik belőle pár kortyot akkor nem fejem le, abból kezdjük legközelebb. Úgy szoptatok, hogy először egyik mell, amíg be nem fejezi. A végén már vagy bealszik, vagy nem jön neki és hisztizik, akkor átteszem másikra, onnan is iszok amennyit akar és kész. És ilyenkor az elsőt kiszívom még. De már nem kell mindig fejnem, mert van, hogy szépen kiissza. :)
2011. jan. 22. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!