Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tervezitek az elválaszt...

Hogyan tervezitek az elválasztást 1 éves kor feletti gyereknél?

Figyelt kérdés
14 hós a lányom és lassan szerintem hozzá kellene kezdeni az elválasztáshoz, de először szeretnék tapasztalatokat kérni, nehogy rosszul süljön el a dolog. Elalvás előtt és éjszaka szopizik. Szerencsére arra nem szoktunk rá, hogy bárhol bármikor, egy kis esés után stb. Azért szeretném valahogy mégis elkezdeni, mert mi van, ha magától majd nem akarja elhagyni és 3 évesen itt állunk, hogy még mindig szopik. Több ilyet hallottam. Talán, ha másképpen aludna el és nem cicire akkor lehet nagyobb esély lenne rá, hogy magától elhagyja? Mit gondoltok erről az egészről?
2011. jan. 20. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A kislányom 15 hónapos volt, amikor elhagytuk a szopit. 1 éves korától már csak reggel és este szopizott. Először is javasolnám, hogy próbáld meg leszoktatni az éjszakai szopiról. Ebben a korban már biztosan nem éhes éjjel, csak Téged akar, megszokta.

Kb 13 hónaposan lassan elkezdtem vele megkóstoltatni a tejitalt (Milupa Junior 1+), délutánonként egy keveset. Először nem tetszett neki, pár kortyot ivott. De néhány nap alatt már megivott egy jó nagy pohárral. Ekkor éreztem azt, hogy elhagyhatom az esti szopit. A szopi helyett tejitalt kapott, a többi esti rutin pedig ugyanúgy zajlott mint szopinál (igyekeztem már régóta nem cicin altatni, így sokkal könnyebb volt az átállás). Nem kérte a cicit! Aztán egy idő után ugyanígy csináltam a reggeli szopival is. Arra viszont odafigyeltem, hogy még többet babusgattam, összebújtunk. Így aztán simán, zökkenőmentesen leszokott a ciciről, nem is kérte.

2011. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lányomat én is 14 hónaposan szoktattam le az éjjeli ciciröl.Sokat is ébredt.Rá egy hétre elhagyta az alvás elöttit is magától....
2011. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sehogy, majd leszokik, 22 hós.
2011. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!